עזרתכם בבבקשה

רומי2601

New member
עזרתכם בבבקשה

ערב טוב לכולם, לפני חודש וחצי מצא בעלי היקר בתוך פח האשפה ארגז ובו 4 גורי חתולי רחוב שאובחנו ע"י וטרינרית כבני 3-4 ימים שניים אפורים מפוספסים ושניים שחורים. התנהלנו עפ"י הנחיות הוטרינרית והסתיענו בנסיונם של אחרים ובעיקר אינטואיציות שלנו. ואכן בניגוד לכל רואי השחורות ונבאי הנבואו ארבעתם שרדו וגדלו והיום הם בני חודש ושלושה שבועות, ויפיפייים! כאן אני זקוקה לעזרכם במס' בעיות שלא הצלחנו להתמודד איתם בעצמנו: 1. מאחר והתאהבתי ואין בכוונתי למסור אותם, ולא שנראה לי שיהיו הרבה קופצים על חתולי רחוב, אנחנו משאירים אותם אצלנו יחד עם שני הכלבים שלנו. הכלב שלי בורח כל פעם שהם מתקרבים אליו ואילו הכלבה נוהמת עליהם. מה עושים? 2. כדי שלא אזכה בריבוי חתולים ללא שליטה אני רוצה לעקר ולסרס אותם (יש שני זכרים ושתי נקבות) באיזה גיל מעקרים\מסרסים? והאם מישהו יודע עלויות, 4 חתולים לבטח ירוששו אותי 3. סדרתי להם מקום לשחק לקפוץ להשתולל ויש להם משחקים לרוב אבל הם כל הזמן עולים למיטה ורוצים רק להיות לידי, הם אוהבים להרדם מאחורי הגב שלי. זה נורא קשה והם גם מאד מפריעים בעבודה על המחשב. מה עושים? סליחה על המלל הרב מאד מאד מאד אשמח לתגובותיכם. תודה ושבת שלום רומי

רומי2601

New member
חשוב נורא ששכחתי

רציתי לציין שהוטרינרית שלי ד"ר שניידר טל מעין שריד לא גבתה ממני אגורה וביקרה בביתנו לעקוב ולהנחות ארבע פעמים, מתוכם פעם בלילה כשחשבתי שמשהו לא בסדר עם אחת מהחתולות. וחנות גג לחיות הרצליה, שגם הם, לאחר ששמעו על הצלת הגורים עזרו בהנחות משמעותיות ומתנות לרוב ועזרה בעיצות מנסיונם. ולא ניסו ללכת עם הרצונות ההסטריים והיקרים שלי

enat06

New member
קודם כל אתם מקסימים!../images/Emo24.gif

מחמם את הלב לקרוא הודעות כמו שלכם!.. מקווה שיוכלו לענות לכם יותר בפירוט, לגבי העיקור/סירוס יש המון וטרינרים שמתחשבים במחיר ולא תצטרכו לפשוט את הרגל בגלל זה..
מקווה שיוכלו לתת לכם המלצות גם!..

ofczen

New member
כמה תשובות:

1. מזל טוב - מחכות לכם שנים רבות של אושר מהרביעיה
2. גיל 4-5 חודשים בערך... אבל לא להתמהמה מעבר לזה ! אם הנקבות יתייחמו יהיה לכם שמח בבית.... תבדקי עם עמותות באזורך ועם הוטרינר האזורי. יש גם את ספיי ישראל שישמחו לעזור לעיקורים\סירוסים במחיר נמוך מאוד. 3. את עכשיו אמא שלהם
לא פלא שהם רוצים להיות רק איתך... אם הם מפריעים לך במיטה או במקום אחר פשוט תמנעי מהם גישה... בגיל הזה זה הזמן להתחיל ללמוד אותם וללמד אותם מה מותר ומה אסור. אני ממליץ לכם בחום להתחיל לקרוא כמה שיותר על חתולים ואיך להתנהג איתם. בניגוד לכלבים שאפשר "לאלף" ושמחים לציית, חתולים הם עצמאיים ודעתניים. יש לכם הזדמנות כי גורים הרבה יותר קל להרגיל וללמד מאשר בוגרים שאופיים כבר מעוצב. בכדי שתבינו אחד את השני ובכדי שלכולכם יהיו שנים רבות של חיים הרמוניים ביחד כדאי מאוד שתלמדו ותבינו את הצרכים שלהם ואת ה"שפה" שלהם. יש המון ספרים ומאמרים על גידול חתולים. חפשו בחנויות ספרים, באינטרנט וגם כאן במאמרי הפורום. אם יש לכם שאלות ספציפיות, ישמחו כאן לענות לכם!

למעלה