עזרה..

עזרה..

מקווה שזה המקום הנכון..
אז ככה, יש לי רכב חביב ביותר. VW גולף משנת 2004.
הרכב במצב טוב מבחינה מכנית (מנוע וכ"ו) ובמצב סביר מבחינה חיצונית.
אני לא מצליח למכור אותו. אף אחד לא מתקשר. אף אחד לא מתעניין.
אני ממש מוכן להתפשר בקשר למחיר אבל אין בכלל אנשים שמתעניינים.
מה עושים במצב כזה? חבל לי על הכסף שאני זורק לביטוח..

wil

New member
תוריד עוד במחיר. ושאלות:

1. יש מודעה על הרכב עצמו עם מספר טלפון בענק?
2. יש מודעה עם תמונה ומחיר באתר יד2?
3. מה המחיר המבוקש?
4. בכמה מפורסמים בלוחות גולפים אחרות מאותה שנה?

בעיקרון כל רכב יימכר במחיר המתאים.
אם אין טלפונים תוריד עוד 2000 שקל וחכה שבוע.

wil

New member
אתה מוזמן לקחת, הם יתנו לך הצעה נמוכה.

50% מהמחירון זה לא מילה גסה.
(אני מדבר על מכירה להם במזומן ללא קניית רכב מהם)

אם אתה מעוניין לבצע טרייד אין אז יש מצב לקבל תנאים "יותר טובים" (המרכאות הן כי זה במקום הנחה/מימון זול)
אבל אני מבין שכבר עשית את הטעות של לקנות לפני שמכרת...

לקנות לפני למכור זה ממש לא טעות!

להשאר בלי רכב (כשמכרת כבר אבל עדיין לא קנית) - זה לא רק אי נוחות.זה בזבוז המון כסף על מוניות.ביטוח?כמה זה לחודש?120 שח?זה שתי נסיעות קצרות במונית!!!
אני ממש מבסוטה שקודם קניתי ורק אז מכרתי.להשאר בלי רכב לחודשים ארוכים במדינה לא מפותחת שאפילו רכבת תחתית אין בה (שלא לדבר על תחבורה ציבורית בסופי שבוע) זה אסון תחבורתי לבן אדם."קודם למכור ורק אז לקנות" זה מתאים רק למי שעובד ליד הבית,אין לו משפחה /ילדים,לא יוצא לטיולים.

wil

New member
את חיפשת משהו מאוד מאוד מאוד ספציפי.

אין דין מי שמחפש רכב שיש בקושי כמה עשרות חתיכות ממנו כדין מי שמחפש "קורולה שנת 2003 או 2004".
הראשון יכול לחפש במשך חודשים (גם לי לקח זמן עד שמצאתי את הקליאו שלי בזמנו).
השני יכול לעשות סבב טלפונים ביד2 בערב אחד, לסנן את אלו שלא מתאימים (ק"מ גבוה, גרים רחוק, צבע לא מוצא חן), ביום שאחרי ללכת לראות 2-3 מכוניות, לקבוע עם אחד מהם לבדיקה במכון יום אח"כ ואחרי הבדיקה יאללה העברת בעלות.

גם תלוי כמה מכוניות יש בבית.
אם יש 2 מכוניות בבית אז הרבה יותר קל להסתדר שבוע עם אחת,
מאשר מי שיש לו רכב אחד וצריך שבוע להסתדר עם 0.

ביטוח חובה (120 שקל לחודש) זה ההוצאה הכי קטנה פה.
מה עם מקיף? את היית מבטלת מקיף על גולף 2004 שעומדת בחניה?
מה עם טסט? אגרת הרישוי לא בחינם את יודעת.
והכי חשוב - מה עם ירידת ערך?
כל 1 לחודש שחולף בזמן שהרכב עומד בחניה זה הפסד של אלפים.

OK,נעשה חישוב מחדש -

.ביטוח חובה (כן -רק חובה ,לגולף בן 9 לא הייתי עושה מקיף,לא משתלם כלכלית). אז חובה זה 120 לחודש.הייתי מחביאה את גולף בחניה תת קרקעית של החברים שלי ורק מוציאה אותו לסיבוב מידי פעם.
אגרת רשוי - נגיד עוד 120 לחודש (לא יודעת כמה זה בדיוק לגולף כזה).
ירידת ערך - רלוונטית כשמדובר בשנים לא כשמדובר בחודשיים /שלושה!אל תתקטנן.
אז יוצא 240,ואני אהיה לרג'ית - שיהיה 300 שח לחודש.עם מחירים של מוניות היום הוא בוודאות יבזבז יותר על מונית.
איפה הוא כתבת שהוא קנה קורולה?לא ראיתי (אולי לא שמתי לב... ?).אולי הוא גם קנה משהו מיוחד.קשה לי להאמין שאחרי רכב גרמני ,גם אם זה רק גולף מישהו שפוי יעבור לטויוטה ושות'.
כמו כן לא ראיתי שהוא כתב שיש רכב אחר במשפחה.אז נניח שאין.
כל אחד שיעשה את השיקול שלו האם קודם לקנות או קודם למכור.אני בוודאות לא אמכור לפני שיש רכב אחר.כשבכל הארץ יש בקושי עשרה רכבים,מתוכם רק שניים בצבע מתאים?NO WAY!שנה לקח לי למצוא רכב,שגם לא היה מושלם.הוא היה הכי טוב ממה שיש למכירה,אבל נדרש כמו שאתה יודע יישור קו.אם הייתי קודם מוכרת ורק אז מחפשת רכב מושלם הייתי עד היום בלי רכב....

חן 1111

Active member
וגם להיות עשיר ובריא זו לא טעות.

זה עדיף בהרבה על להיות עני וחולה.
לא כל אחד יכול לממן קנייה של רכב חדש (בדרך כלל יותר יקר) לפני שהוא מוכר את הישן. ולקחת הלוואה, ואז להיתקע עם הרכב ולהמשיך לשלם ריבית, וביטוח.... לא בטוח שזה יותר זול מכמה נסיעות במונית או באוטובוס.

ומה הקשר לעשיר /עני?

חוסר חינוך כלכלי זאת מחלה בישראל.כולם חיים מעל הפופיק,כולם עד הצוואר בהלוואות.ולמה?מה מפריע לחיות ממה שיש?איפה כתוב שחייבים לקחת הלוואה ולשלם ריביות אחר כך?למה לא לחסוך ולקנות במזומן?
אנשים פשוט לא קולטים שכל חודש לשים בצד סכום X ולהגיע למחיר הרכב לא יותר קשה מלקחת מהבנק את מלואו מחיר הרכב ולשלם לבנק כל חודש סכום X +ריבית של עולם התחתון.בכל מקרה צריך "להפרד" כל חודש מסכום כלשהו כדי להגיע לרכב -אז למה לכל הרוחות לא לעשות את זה לבד ,בלי בנק ובלי ריבית?
הנה,בחור מוכר רכב שנת 2004 - כנראה שהתקדם בשנתון.אם יש מזומן -אחלה.אבל אם לא היה - למה להכנס לחובות ?מה רע ברכב משנת 2004?
אני קניתי שנת 2002!אבל טפו טפו , לא חייבת שקל לבנק.כשהיה בידי הסכום הרצוי - קניתי.לא היה צורך לחכות למכירת הרכב הישן.

wil

New member
דווקא יש קשר מסויים.

אם מישהו מוכר רכב של 30K וקונה רכב של 70K אז גם לפי "חיים על הכסף שיש" שכמו שאת יודעת אני תומך בך לחלוטין בעניין זה, צריך 40K פנויים.

אני לא חושב שמישהו שיש לו 40K זמינים ביד ורוצה להחליף רכב של 30K לרכב של 70K חי "מעל הפופיק".
"מעל הפופיק" זה מי שיש לו 20K (בלי רכב קודם) וקונה רכב חדש בעסקת ליסינג-מימוני-מקדמה-ואז-תשלומים-חודשיים-ובסוף-התקופה-כבר-נזיין-אותך.

אז כן, צריך להוסיף לעלות החודשית של היתקעות עם 2 רכבים גם את אלמנט הריבית במקרה שאין את מלוא הסכום לרכב החדש זמין.

ולגבי ירידת הערך - אם הרכב שווה 30K ומאבד 15% בשנה (הערכה שמרנית) זה אומר 4500 שקל בשנה, או כמעט 400 שקל לחודש בממוצע.

אז אמרנו ביטוח+רישוי 240, ירידת ערך 400, ואולי ריבית.
וזה בלי מקיף.
לא זול להחזיק רכב בחניה.

אבל ויל,

אני שוב שואלת - מה מפריע לבן אדם לשים כל חודש בצד סכום כלשהו,נגיד אלפיים שח או קצת יותר ורק אז להתקדם? אז היה מחכה עוד שנה - מה יש?הרי לא מדובר באירוע לא צפוי של אבדן רכב .מדובר כולה ב"להתקדם".צריך להבין שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו להחליף סדרה 7 אחד לאחרת כל שנתיים...
ומה רע ברכב בן 9?שלי ושלך יותר ישנים - אז?קרה אסון?נפלו השמיים?כולם מסתכלים עלינו בעין עקומה? לא! נהנים מהרכבים וישנים טוב בלילה כי לא חייבים לבנק.לא כך?

wil

New member
אני חושב שזה סביר לגמרי לרצות לקנות רכב

חדש גם כשיש זמין רק את ההפרש.

נכון שאין שום פסול ברכב בן 9 (תלוי איזה רכב. אם זה היה דייהו אספרו נניח אז הייתי מבין את הצורך המיידי, אבל אז הויכוח ריק מתוכן כי אספרו כזו שווה אולי שקל וחצי) אבל משום מה אנשים מייחסים חשיבות גדולה לשנתון.

חן 1111

Active member
הקשר הוא שאם יש לי רכב ששווה 30K

וחסכתי עוד 30K אז כדי לקנות רכב ב-60K אני צריך קודם למכור את הרכב הישן, או לקחת הלוואה ולשלם ריבית, או לחכות עד שאחסוך עוד 30K. לא כולנו מספיק עשירים כדי לקנות רכב רק מהכסף הפנוי, ואז למכור בנחת את הרכב הקודם.

נתעלם לרגע שאתה מנסה למכור גם כאן....

ונשאל אותך כמה שאלות:
1.יש תמונה במודעה?
2.אתה מקפיץ את המודעה כל הזמן?
3.יש מודעה גם בחלון הרכב?
4.האם פרסמת מחיר אטרקטיבי או שהשארת מקום ריק במודעה?
5.איפה בכלל פרסמת?יד2?WIN WIN?אחר?
6.איזה דגם?GTI או סתם גולף? (GTI נדירים יחסית)

קח בחשבון שעם ישראל כמו עדר - קונים רק מזדות או טויוטות ומפחדים פחד מוות מרכב אירופאי (אותו לא מכירים בכלל) בגלל דיעות קדומות משונות והזויות .
וגם גולף זה לא מציאה,אם לנסח את זה בעדינות.אל תצפה למכור מהר.אם הוא מאובזר,משופר,יד נמוכה ומטופל לפי הספר - הקונה יבוא.אם זה רק תם עוד רכב (אפור,דהוי,עייף) - תשלם ביטוח עוד הרבה זמן....

למעלה