עזרה- צירים מוקדמים, זהירות קצת ארוך...

Bony826

New member
עזרה- צירים מוקדמים, זהירות קצת ארוך...

לפני 3 שבועות, הגעתי למוקד בגלל כאבים באיזור הצלעות, למרות שהייתי רק בשבוע 25, חוברתי למוניטור, במוניטור ראו צירים קטנים, הצואר היה ארוך וסגור, הפנו אותי למיון, במיון שוב עשו לי מוניטור וא.ס, הכל תקין ושוחררתי הבייתה, עם המלצה לבצע ביקורת בעוד שבוע. יום לאחר מכן, הלכתי לרופא מעקב שלי, הוא בכלל לא התרגש מהעניין ואפילו אמר שלדעתו אין מה ללכת לביקורת. לאחר שבוע הלכתי לביקורת, שוב אותו סיפור, הפעם הרופא במוקד נשים, ממש הלחיץ אותי ואמר לי לחזור מחר שוב לבדיקות. חזרתי למחרת ושוב צואר ארוך וסגור, עם צירונים במוניטור. לאחר שבוע שוב אותו סיפור. אני מאוד מתוסכלת כי אני לא הולכת לעבודה, הרופא לא ממש אומר לי כמה אני צריכה לנוח, רק שאין הוכחה מדעית שמנוחה בשכיבה עוצרת לידה מוקדת. אני בכלל לא מרגישה את הצירים האלו, ואולי בכלל לכלן יש צירונים כאלו בשבועות מוקדמים, הרי הרחם מתרחב, התינוקת זזה כל הזמן. ובמקום להרגע ולנוח אני כל הזמן בסטרס, ומפחדת מלידה מוקדמת. ואולי אני בכלל סתם לחוצה, הרי גילו את זה במקרה, ועכשיו כל החיים שלי נעצרים ואני לא הולכת לעבודה, אני מפחדת לאבד את מקום העבודה שלי, למרות שלפי החוק אי אפשר לפטר אותי, אבל תכלס הבוס שלי יכול לעשות מה שבא לו, גם אם הוא מסתכן בתביעה. וגם לחשוב על להיות בבית עכשיו 3 חודשים, לנוח, להשמין מחוסר פעילות, גם די מתסכל אותי. האם מישהי עברה משהו דומה? כמה באמת אמורים לשכב? מה גם שמאוד קשה לי למצוא תנוחה נוחה... תודה רבה מראש :) וסליחה על החפירות

איתך באותה סירה (זהירות, גם זה ארוך)

יש פה בנות שמבינות בזה הרבה יותר ממני, אני בסה"כ טירונית בהריון ראשון, אבל אני רוצה לחזק את ידייך כי אני יודעת כמה זה מקל לשמוע שעוד בנות עוברות את מה שאת עוברת. אני בסיפור זהה כמעט לחלוטין: כרגע בשבוע 24, צירים מוקדמים התחילו לפני שבועיים. מאז כבר הבהירו לי "מיטב הרופאים" שמה שחשוב זה לבדוק שצוואר הרחם לא מתקצר. כל עוד הוא נשאר סגור וארוך הצירים האלה לא מעניינים אף אחד והמשמעות היחידה שלהם היא שצריך להמשיך לעקוב. אצלי ההריון בסיכון מלכתחילה בגלל רחם חד קרני ככה שאני ממש היסטרית ומאז שזה התחיל הלכתי כמעט כל יום לרופא/מוקד/מיון. כבר יש לי הרגשה שכשהרופאים פותחים את התיק הרפואי שלי במחשב ורואים שהייתי בביקורת גם אתמול, ושלשום, ולפני זה... הם אולי קצת מזלזלים בי, אבל שיקפצו. אני פשוט לא מוכנה לקחת את הסיכון שצוואר הרחם יתקצר ולא יתפסו את זה בזמן, כי כשהוא מתקצר יש דברים שצריך לעשות (ואני מקווה שלעולם לא אגלה מה הם). ההנחייה שקיבלתי היא שאם יש החמרה, הצירים משתנים, משמע נהיים סדירים מאוד או כואבים (בד"כ זה בא ביחד), להגיע לביקורת. אני מקווה שזה ימשיך ככה ולא ישתנה ושבשלב מסוים אתפוס מספיק ביטחון בשביל לא להגיע כל יומיים למרפאה. בכל מקרה, יש שני דברים שעוזרים: - זריקות פרוגסטרון - הוכחו כמסייעות במניעה של לידה מוקדמת. - כדורי פרסולאט - לא מונעים לידה מוקדמת אבל מחלישים את הצירים. אני בינתיים לא לוקחת אותם, אבל לא שוללת שאקח בהמשך. לגבי המנוחה, גם הרופא שלי, שהוא מאוד בכיר ואני סומכת עליו, אומר שמנוחה בשלב זה לא מעלה ולא מורידה. ודבר אחרון - אני במקומך לא הייתי דואגת בגלל מקום העבודה. אני לא אומרת שאין סיבה לדאגה, אבל פשוט כרגע יש לנו עניין הרבה יותר חשוב לדאוג לו וזה הבריאות של העובריות שלנו ולדאוג שהן ישארו בבטן כמה שיותר זמן, אז צריך לעשות סדר עדיפויות גם לדאגות... שיהיה המון בהצלחה!!!!!!

Bony826

New member
תודה רבה על התגובה, באמת מעודד שיש עוד בנות ב

באותו מצב :)

גם אני

הייתי באותו המצב שלך שימי לב שאת לא מתאמצת מדי ושותה לפחות 3 ליטר מים ביום חוץ מזה מנוחה מוחלטת אינה התשובה לבעיה. גם לי היו צירים משבוע 23 או 22 ורק ב24 עשו מוניטור וראו אותם בשבועות האחרונים יש הרבה פחות צירים מה שכן התגלה זה סכרת הריונית שעכשיו היא מאוזנת ויכול להיות שזה מה שגרם אצלי לצירים ועכשיו שאני מאוזנת אז הם הפסיקו... אולי... בכל מקרה בהחלט מלחיצים הצירים בשבועו האלו אבל תדעי שב-80 מהמקרים לא יולדים לפני הזמן ובאמת הכי חשבו זה אורך צוואר הרחם אם את כבר הולכת לבדיקה אז תתעקשי תמיד שיבדקו לך את זה כי זה הפרמטר היחיד שחשוב

Bony826

New member
תודה על העידוד, בבדיקת סוכר שעשיתי, בערך מתי

שהכל התחיל, יצא ערך תקין. יש לי תור היום לרופא פרטי להריון בסיכון, נראה מה הוא יגיד. בנתיים כל תזוזת בטן מלחיצה. אני משתדלת לשתות המון, אבל כנראה שאין לזה השפעה על הצירים במקרה שלי.

לגבי שתיה

תמיד יכול להיות גרוע יותר אם לא היית שותה וודאי הייתה החמרה לא הייתי בודקת
שיהיה בהצלחה! מקווה שתקבלי קצת רגיעה אחרי הביקור הפרטי תעדכני בבקשה!

Bony826

New member
אני אעדכן אחרי הביקור אצל הפרופסור

מקווה שהצוואר לא התקצר...

יתארך ../images/Emo13.gif

האמת שאצלי הוא התקצר מ-4 ל-3 אבל עדיין לא התרגשו מזה בכלל - רק אמרו לי לעקוב אחרי שבוע היום הוא 3.5 בקיצור זה מאוד דינאמי ועד שלא מגיע ל2.5 לרוב הם לא מתרגשים ולא ממליצים על טיפול

Bony826

New member
חזרתי מפרופ קופרמיץ :)

הוא ממש הרגיע אותי, הצוואר ממש ארוך 54 מ״מ, וסגור. הוא אמר שבתם הלחיצו אותי והבריון שלי תקין! מלבד זה שהעוברית גדולה- אחוזון 95. אז הוא שלח אותי להעמסת סוכר, נקווה שהכל בסדר ואין לי סכרת. הוא אמר שאני יכולה לחזור לעבודה ולהתנהג כרגיל. הוא היה ממש נחמד, קצת דאגתי כי קראתי בפורום שהוא יכול להיות מאוד קריר בפגישה הראשונה.

וואו.... 54 זה ממש ממש אבל ממש ארוך

איזה יופי מקווה שבאמת נרגעת ולגבי הסוכר - מה יצא לך בבדיקה הקודמת? ערך גבוה או ממש נמוך? סכרת הריון יכולה ליווצר גם מאוחר יותר בהריון ולאוו דווקא בשבוע 24 לגמרי סתם הלחיצו אותך שיהיה המשך רגוע ומלוח

Bony826

New member
בבדיקת סוכר הקודמת יצא לי 125 מ״ג לד״ל

בקשר לאורך הצואר, הוא אמר שזה תלוי בבודק ושהצואר הוא לא אקורדיון שמתכווץ ומתארך... ממש מוזר כי במוקד יש טכנאיות שמבצעות את האולטראסאונד, אבל בדק אותי גם רופא במיון ודם זה היה 45 מ״מ. בקשר לסוכרת, לא אמורים להרגיש משהו כמו חולשה או תיאבון מוגבר (בהנחה ששתיה והשתנה מרובה כבר יש לי בגלל ההריון ושאני שותה המון)?

לא מרגישים סכרת

לפחות אני לא הרגשתי לגבי צוואר הרחם אז זהו שהוא דווקא כן מאוד דינאמי בציר הוא מתכווץ ואחרי שעובר הציר הוא מתארך שוב בתור אחת שבודקת כל שבוע אני יכולה להגיד לך שהוא גם מתקצר ומתארך באופן כללי כמובן שזה גם תלוי במכשיר ובבודק 125 זה בסדר אבל לא נמוך יש סיכוי שהתפתחה סכרת בשבועות האחרונים

Bony826

New member
אוף, לא הספקתי להגיע בזמן למעבדה

ביום ראשון הם סגורים, זה אומר שאני אצטרך לעשות את הבדיקה ביום שלישי, שזה היום הלדת שלי! הבנתי שזה 4 דקירות!!! ויש לי פוביה ממש רצינית ממחטים:(

מצטרפת.. אבל לסירה קודמת..:)

אני הייתי עם צירים מוקדמים משבוע 22. כמוך, לא הרגשתי אותם, אבל בניגוד אלייך הצוואר כן התקצר, כך שלא יכולה לומר לך מה לעשות. בכל מקרה, שתייה מרובה- לפחות 3 ליטר ושימי לב שבימים חמים אולי עדיף אף יותר, כי מאוד קל להתייבש בהריון וזה גורם לצירים, ומנוחה כמה שאפשר. אני שכבתי 5 חודשים, ועד כמה שזה מתסכל, אני מניחה שזה עשה את שלו כי לא היה לחץ על הצוואר והג'וניור גדל כמה שיכל. מצאנו פתרונות לתסכול מחוסר מעש. מחשב נייד תרם המון..ולא, לא השמנתי מהעניין.. בכל מקרה, כל עוד יש מעקב אחר הצוואר, זה באמת מה שחשוב. כי אצלי גם זה היה ממש במקרה.

למעלה