עזרה ממי שמכיר היטב XP ורשתות

l_yosi

New member
עזרה ממי שמכיר היטב XP ורשתות

היו לי 2 מחשבים עם חלונות 98 מחוברים ביניהם ברשת ע"י כבל מצולב, בפרוטוקול NetBEUI. היה קל להתקין והכל פעל מהר וטוב. עד – שמחשב אחד הוחלף במחשב חדש, עם חלונות XP פרו, בו יש 2 כרטיסי רשת, האחד מחובר ל- ADSL והשני מיועד לחיבור הרשת המקומית. למרות מספר ניסיונות בהפעלת אשף התקנת רשת מקומית, שמודיע כי הכל הותקן כשורה – אין רשת ואין גישה למחשב השני, לא לקבצים ולא לאינטרנט. האם למישהו יש רעיון או עיצה איך לפתור את הבעיה? אולי יש דרך במקום, להיאבק באשף התקנת רשת ביתית או בהגדרות TCP/IP, להתקין פרוטוקול NetBEUI ב- XP ?

dov98

New member
אין צורך בnetbeui , תתקין ICS

ותקרא בחיפוש של הפורום לגבי ICS .

antidot

New member
--->

NETBUI לא יספיק לך. הפרוטוקול NETBUI הוא non routable ז"א לא ניתן לניתוב. בלי להכנס ליותר מדי פרטים, אם במחשב הלקוח תשאיר רק NETBUI, לא תוכל לגלוש מאותו המחשב. הנושא לא כ"כ מסובך, רק יש לשים לב לאופציה המעצבנת של XP שהיא הפיירוואל הפנימי. 1) התקן TCP/IP במחשה הלקוח 2) במחשב המחובר לADSL בהגדרות החיבור סמן את האופציה "Share this connection" 3) במחשב הלקוח בהגדרות כרטיס רשת סמן "Obtain IP Address Automatically" ותשאיר את הGATEWAY ריק. 4) בהגדרות כרטיס רשת של מחשב המחובר לADSL בטל את האופציה "Protect...." (אין לי XP מול העיניים ואני לא זוכר את האופציות בעל פה) 5) תעיף מבט בwww.adsl.org.il ועבור על המדריך שלהם. Antid0t

l_yosi

New member
תןדה עבור התשובה.

ל - antidot ! תודה עבור התשובה. אני אנסה את האמור בתשובתך, ואודיע לך מה התוצאות. תבורך.

l_yosi

New member
ניסיתי, עדיין לא עובד.

ל - אנטידוט, הכל מוגדר כפי שכתבת, בכל זאת החיבור לא פועל. אני מוכן לוותר על שיתוף אינטרנט בין המחשבים, ובלבד שיהיה חיבור רשת בין המחשבים וניתן יהיה להעביר קבצים ולהשתמש בשיתוף מדפסת בינהם. מה ניתן לעשות?

eladts

New member
תסיר את NETBEUI גם מהמחשב השני

ואז שניהם ישתמשו בTCP/IP לשיתוף קבצים ומדפסות. פרטים נוספים קרא באתר של מיקרוסופט.

l_yosi

New member
ה - NetBuei הוסר

חן חן אלעד על תשובתך, ה - NetBuei הוסר ראשון בהתחלה. למרות זאת, ולמרות מספר נסיונות לפעיל את האשף ליצירת רשת מקומית ובדיקה ידנית של הפרמטרים השונים לפי הכתובים וההמלצות שקיבלתי, לא נוצר קשר בין המחשבים אין רשת ואין שיתוף אינטרנט בין המחשב XP PRO לבין מחשב WIN98. הבעיה אינה בכבל ולא בכרטיסי הרשת, משום שהקמתי WIN98 במחשב הגדול,ואז 2 מחשבים WIN98 מחוברים ןהרשת המקומית עובדת יפה. לכן אני חושב שאם ישנה אפשרות להתקין NETBUEI ב - XP יתכן ורשת מקומית תעבוד. על שיתוף אינטרנט אני מוכן לוותר, הוא פחות חשוב.

eladts

New member
תקרא את הלינק שנתתי עד הסוף

צריך לשים לעשות BINDING של MICROSOFT NETWORK (גם השרת וגם הלקוח) ל-TCP/IP.

למעלה