עזרה מישהו?!

עזרה מישהו?!

אני מתלבט מזה זמן לגבי המצלמה הבאה שלי.
הנטייה שלי היא להתחיל להיכנס קצת יותר לעולם הצילום באמצעות ניסוי וטעייה ותהייה.
לשם כך אני זקוק למצלמה שהיא קלה לתפעול אבל גם נותנת אפשרות להתפתחות אישית תוך למידה והבנה (ושליטה) של אלמנטים שונים בצילום.

בקיצור
אני רוצה מצלמת כניסה לעולם הצילום החובבני שתענה על הדרישות הבאות.

הדרישות שלי הן (לא מסודרות ע"פ חשיבות):

1. צילום וידאו באיכות טובה (לחובבן) עם אפשרות לרידוד עומק השדה (כוונתי לטישטוש הרקע ביחס לאובייקט). יש לקחת בחשבון שיש ברשותי גם מצלמת וידאו חביבה של סוני ואין לה בעיית פוקוס (הבנתי שזה אתגר עבור מצלמות DSLR). אבל ארצה שגם במצלמה הזו בעיית הפוקוס תהיה מינימאלית. חובה שמסך המצלמה יוכל להסתובב ב180 מעלות ויקל את אופציית הצילום העצמי

2. צילום באיכות טובה של צילומי נוף בעיקר אבל לא רק. גם כאן חשיבות הפוקוס האוטומטי ומהירות התגובה חשובה לי גם כי אני גם נוטה לצלם בטבע בע"ח.

3. שתהיה למצלמה מבחר של עדשות לבחור מהן במידה ואחליט בעתיד.

4. שתכין את הקפה בדיוק כמו שאני אוהב! (אני טיפוס של תה ).

וכעת למעומדים:
( רול תופים טרררררררררררררררררררררררררררררם)

לאחר בחינה תקציבית והדרישות ע"י הדיוט חובבן כמוני הגעתי למספר אפשרויות שנראות לי (ומי מכם שיודע או ממליץ על מצלמה אחרת שתתאים לי- אשמח!).
וכאן אתם והידע שלכם יכולים לבוא לעזרי (תודה מראש).

המעומדים:

1. SLR ‏ Canon EOS 60D עולה בסביבות ה4000ש"ח ע"פ זאפ.
2. ‏ Sony SLT A55 עולה בסביבות 3500ש"ח ע"פ זאפ.
3. SLR ‏ Nikon D5100 ב סביבות 2700ש"ח ע"פ זאפ.
4. SLR ‏ Panasonic Lumix DMC-G3 בסביבות 3500ש"ח ע"פ זאפ.

השיקול החשוב הוא כמובן (בהתייחס לדרישות ולמטרה) מחיר מול תועלת.
אם לוקחים בחשבון שאם אני יכול לרכוש את המצלמה הזולה יותר (ניקון) אז אני יכול להרשות לעצמי להשקיע בעדשה טובה כבר עכשיו במגבלות התקציב (שנע בין 3500 עד ל4000).

אודה לכם על כל תשובה ותגובה.
תגובות מחכימות במיוחד יזכו את המגיב במקום שמור בגן עדן...

תודה.

4.

shlomki

New member
$850 בחו"ל, תצא בסוף יוני

סביר להניח שיקח עוד כחודש אחרי זה עד שתגיע לארץ.

תודה. זה קצת מסבך לי (במובן הטוב).

כי עכשיו השאלה האם כדאי להתאפק ולהמתין לה...
בהנחה שהיא תעלה בארץ בין 3500 ל4000 ש"ח.
מה שנראה לי סביר אם המחיר שלה בחו"ל יהיה 850$.

חשבתי שהמחיר שנקבת בו כולל עדשה קיט

מסתבר שזה המחיר לגוף בלבד...
ובמקרה הזה זה קצת יקר לתקציב שלי.

sagiKor

New member
---->

אוטופוקוס רציף בוידאו זה משהו שלא ממש קיים ב DSLR, זה קיים הניקון D4 וגם ב D800 ועכשיו גם בקנון 650D שהוכרזה אבל צריך לחפש סקירות ומבחנים שבודקים את הנושא הזה יותר לעומק.

מתוך הרשימה שהבאת, רק לסוני A55 ולפנסוניק G3 יש אוטופוקוס רציף בוידאו (הן לא ממש DSLR ואני לא כותב זאת לשלילה, להפך...)
לסוני יש כמה יתרונות:
1. חיישן גדול יותר - בעל רגישות טובה יותר לרעש וטווח דינמי גבוה יותר מה שטוב לצילומי טבע, כמו כן החיישן יאפשר עומק שדה רדוד יותר.
2. יש מייצב בחיישן - כלומר כל עדשה שתחבר אליה כולל עדשות ישנות של מינולטה יהיו מיוצבות, זה נהדר לוידאו. בפנסוניק אתה תלוי בעדשות מיוצבות
3. מסך בעל רזולוציה גבוהה יותר - חשוב לוידאו

לפנסוניק קטנה וקלה יותר.

לא יודע לגבי היצע העדשות עבור הסוני בארץ אבל עבור הפנסוניק אתה תלוי יותר בהזמנות מחו"ל (גם אם יש משהו בארץ אז הזמנה מחו"ל יצא זול יותר).

** חשוב לזכור שמצלמות אלו דורשות עדשות. כלומר אם המחירים שרשמת הם לגוף בלבד אז תצטרך להגדיל את התקציב על מנת להכניס לפחות עדשת קיט להתחלה.

קודם כל - תודה.

המחירים הם עבור גוף + עדשת קיט.

אתה ממליץ להמתין לקאנון 650D?

מן הסתם שהעדשות יהיו זמינות יותר לקאנון. ובהנחה שקאנון תעמוד בהבטחות (והרבה הבטיחו ומעט קיימו אם בכלל בעניין הפוקוס בוידאו בSLR) אז נראה שהמצלמה הזו מתאימה לדרישותי.

תתקן אותי או תאיר את עיניי בנושא בבקשה.

בנוסף אשמח אם תביעו את דעתכם לגבי ההשוואה הבאה:

איזה מצלמה יותר איכותית על פי הסרטון הבא?

מדובר בהשוואות בין GH2 ל 60D. כאשר אין הרבה הבדל מבחינת התמונה בין הG3 לGH2. (כך הבנתי מסקירות שנעשו). ואני מניח שה650D תהיה באותה האיכות לפחות מבחינת איכות התמונה כמו ה60D.

השוואה 1

השוואה 2

למעלה