עזרה לקראת הזרעה שניה

עזרה לקראת הזרעה שניה

היום התחלתי טיפול חדש- דיפרלין לדיכוי עד ה-16/5 + כדור 1 דופסטון פעמיים ביום (כדי לקבל מחזור,הבנתי שארגסט יצא מהשוק). ב-16/5 בדיקת דם לודא שאכן יש דיכוי ואז ממשיכים עם מנוגון, אוביטרל וההזרעה. תוכלו בבקשה לספר לי קצת על הדיכוי ועל תופעות הלוואי. (דרך אגב ההיסטרוסקופיה יצאה תקינה ברוך השם, כעת הבעיה היא הרירית שלא מתעבה.)

נועם@בת

New member
דיפרלין ארוך או קצר?

כלומר זריקה אחת או זריקות יומייות? הזריקה האחת יכולה לגרום לתופעות לואי של גיל המעבר, סחרחורות, גלי חום, מצבי רוח. הזריקה היומית גם היא מביאה לתופעות "הורמונליות" אותי היא חירפנה לחלוטין, הייתי מוטרפת מקריזות. מצד שני, יש נשים שהדקה היומי עבר עליבן ללא שום תגובת לואי. בהצלחה נועם

היי נועם

אני מזריקה כל יום אמפולה אחת של דיפרלין עד ה-16/5 , אז אני עושה בדיקת דם ואם צריך אני אמשיך להזריק דיפרלין, אם לא אז אני אתחיל מנוגון. זהו הפרוטוקול הארוך, נכון??? למה בדיוק נותנים דיכוי? הרי אצלי הבעיה כרגע היא הרירית שמאוד דקה ולא מצליחים לעבות אותה, איך עם הדיכוי מתקשר לרירית?

taltal101

New member
נראה לי פרוטוקול ארוך

פרוטוקול ארוך - מתחיל מהיום ה21 של המחזור. מחכים לקבלת מחזור ואז מוסיפים את המנוגון וחבריו. זותומרת שהטיפול נמשך על שני חודשים: בחודש שלפני מתחילים עם הדיכוי, ומחזור הטיפול עצמו בחודש השני. הפרוטוקול הארוך אמור לגדל יותר ביציות יותר איכותיות ולהביא אותן להבשלה אחידה פרוטוקול קצר - מתחילים ביום השלישי למחזור. לפי מיטב ידעתי בשלב הדיכוי הרירית לא אמורה להתעבות אבל אני אתן לממוחיות לענות על זה

GO05

New member
לא מומחית גדולה אך אנסה לעזור

דיפרלין הינה זריקה שנועדה "לאפס" את ההורמונים כדי שלא תבייצי באופן טבעי אני קיבלתי את הדיפרלין פעם אחת 3.75 ובאותו היום התחלתי לשתות פעמיים ביום מהכדורים (כמו שלך)ולאחר כשבוע קיבלתי את המחזור. אני לא יודעת מה הקשר בין הדיפרלין לרירית הדופסטון נועד גם כן לתמוך ברירית אך כשלוקחים אותו לאחר הטיפול כתמיכה בכל אופן בהצלחה

שירישי

New member
לא השתמשתי בדיכוי הזה

אבל עד שייכנסו אלו שמכירות - תנסי לקרוא בדף של התרופה מהן תופעות הלוואי. תקחי בחשבון שלא מהכל את חייבת לסבול

taltal101

New member
הי שירישי

דיפרילין זה כמו דקפפטיל אם יתרון שלא צריך בקרור אבל צריך לערבב את האמפולות, לא מגיע מוכן כמו הדקפפטיל

הענין הוא

לא רק הדיכוי ותופעותיו, בנוסף לכך מעניין אותי להבין מה הקשר בין הדיכוי לבין זה שהבעייה שלי היא שהרירית לא מתעבה (4 מ"מ). איך הדיכוי יכול לעזור לרירית?

GO05

New member
לא נראה לי שהדיכוי קשור לרירית

הדיכוי הוא כדי שהרופא יחליט מתי תבייצי ואז יבצע את ההזרעה כנראה שהוא רוצה להיות בטוח שלא תבייצי לפני הזמן בטח כשהזקיקים יהיו בגודל המתאים תקבלי זריקה לביוץ

GO05

New member
אינני יודעת במדוייק../images/Emo163.gif

עוד מעט יגיעו המומחיות לריריות ויתנו לך תשובה קראתי פעם בפורום שהאסטרופם עוזרים לעיבוי הרירית אך אינני בטוחה

זקוקה למומחיות רירית

מה עושים עם רירית שלא מתעבה???????????????? אסטרופם לא "דיגדג" אפילו לרירית שלי

השלב של הדיכוי לא אמור לגרום לרירית

להתעבות - אם כבר, הרירית אמורה להישאר דקה עם הדיכוי (זה חלק מתהליך הדיכוי). מה שמתחיל את תהליך עיבוי הרירית (כשלא מדובר במחזור טבעי, כמובן) הן זריקות ההורמונים (במקרה שלך מנוגון). כלומר, עד שלא תתחילי להזריק מנוגון, אין לך למה לצפות לעיבוי של הרירית, כי זה לא אמור לקרות.

אז אם הבנתי אותך נכון-

לאחר שלב הדיכוי, ברגע שמתחילים את המנוגון הרירית אמורה לגדול, זה ברור לי, רק שאצלי בחודש שעבר גם עם ההזרקות וגם עם אסטרופם, הרירית לא גדלה. אז השאלה שלי היא מה בנוסף למנוגון יכול לעבות את הרירית, ולמה בכלל הוא נתן לי את הדיכוי?

הדיכוי ניתן כדי למנוע ביוץ עצמוני

אם הרירית שלך לא מתעבה עם ההורמונים, אז זה כבר "סיפור" אחר - כלומר, אולי יש מקום לבדוק למה היא לא מתעבה. אני לא חושבת שהדיכוי הוא מה שמונע מהרירית שלך להתעבות, אבל אני ממש לא בטוחה ואת זה רק הרופא המטפל יוכל לומר לך.

כבר בדקו

בצילום רחם - יצא תקין היסטרוסקופיה - יצא תקין גרידה של חלל הרחם - יצא תקין מה עוד כבר אפשר לבדוק, עדיין לא הבנתי למה הרירית לא מתעבה, ואיך בכל זאת ניתן לעבות אותה כשאסטרופם לא עוזר?

אם בדקו מכל הכיוונים האפשריים

אז לצערי לי אין הצעות יצירתיות. הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו הוא לשנות אולי את סוג ההרומונים - למשל גונלF במקום מנוגון (לא הבנתי אם קבלת רק מנוגון עד היום או שקיבלת גם גונל). בכל מקרה, אני מקווה שזה ינחם אותך - ישנם מספיק סיפורים של הריון עם ריריות דקות מהנורמה...

למעלה