עזרה לגבי סידור אנשי קשר עוצמת צלצול - נקסוס4

סקיווקר

New member
עזרה לגבי סידור אנשי קשר עוצמת צלצול - נקסוס4

שלום חבר'ה,
בהמלצת הפורום קניתי לפני כמה שבועות נקסוס 4, מרוצה מאוד בינתיים.
כמו כן לפי ההמלצות פה גם התקנתי נובה לונצ'ר.
אני מתשמש בממשק באנגלית מבחירה.

דברים שעדיין צריך לסדר:
1. רשימת אנשי הקשר שלי הועתקה מהסים בצורה לא טובה:
שמות חתוכים, שם משפחה לפני פרטי וכו'. - יש דרך טובה לסדר זאת (למשל תוכנה במחשב)?

2. האם יש דרך להוסיף תמונות בקלות לאנשי הקשר, למשל מהפייסבוק/חשבון גוגל?
האם יש דרך מובנת או שצריך להוריד אפליקציה כגון Contact+ ? על מה אתם ממליצים?

3. כל פעם שאני מקטין את הווליום בזמן השיחה, הוא מקטין גם את הווליום של הצלצול,
(קצת דבילי וגורם לי לפספס שיחות עקב כך צלצול שקט מידי).
האם יש דרך לכך שרמות הווליום לשיחה ולצלצול יוגדרו בנפרד?

תזכו לברכות ותהילת פורום :)

מורוש98

New member
היי, קודם כל תתחדש

תנסה להעביר את אנשי הקשר למכשיר..אולי זה יסתדר.
(בכלל, אין טעם לשמור אנשי קשר על הסים.)

לגבי העוצמה. היכנס להגדרות-צלילים- עוצמות קול-רינגטונים והתראות. כוון אותו על הכי גבוה. כרגע ניסיתי ובעת שיחה הנמכתי את הווליום ואז התקשרתי לעצמי והצלצול היה חזק כרגיל

סקיווקר

New member
לגבי מה שרשמת

איך יודעים אם המכשיר קורא את אנשי הקשר מהסים או שכבר שמרתי על הטלפון?

לגבי הוליום מה שרשמת נכון, הבנתי מה קרה הייתי מקטין את העוצמה (עם הכפתור בצד שמאל) לפני השיחה ואז הוא בעצם היה מקטין את העוצמת צלצול ולא עוצמת השמע בשיחה :)

yuvalg72

New member
בנקסוס אי אפשר לשמור את אנשי הקשר על

המכשיר.
רק על הסים (*) ועל חשבון הגוגל שלך.
* -גם זה לא בטוח.

סקיווקר

New member
ואיך אדע איפה זה שמור?

ומה בדבר שאר השאלות? :)
(סינכרון עם בין אנשי קשר לתמונות, ודרך/תוכנה
לסדר את רשימת אנשי הקשר)

bitom

New member
אני לא מבין את העניין הזה...

אחרי חצי שנה של שימוש בנקסוס4, עוד לא הבנתי את האמירה "אי אפשר לשמור אנשי קשר על המכשיר" - מלבד זה שאנשי הקשר מגובים אוטומאטית לחשבון הג'ימייל שלי, אני לא רואה הבדל בין איך שאנשי הקשר נשמרים בנקסוס לבין איך שהם נשמרו במוטורולה רייזר שהיה לי לפניו: בשני המקרים גם בלי חיבור אינטרנט יש לי את כל אנשי הקשר...

BobboVilla

New member
תבדיל בין "שמור על המכשיר" ו"לא מסונכרן"

הכוונה היא שהחל מגירסא 4 של אנדרואיד גוגל ביטלה את האפשרות לשמור אנשי קשר שלא מסונכרנים לחשבון כלשהו, כאשר השאיפה שלהם היא שתסנכרן לחשבון גוגל.

bitom

New member
אני עדיין מנסה להבין מה לא בסדר בזה...

מבחינתי בנקסוס שלי אנשי הקשר הם על המכשיר (הרי אני יכול לראות אותם גם במצב טיסה, לדוגמה), והם מסונכרנים באופן קבוע עם הג'ימייל (שזה מעולה כיון שאם אני מחליף מכשיר או סתם מאפס אותו, אני לא צריך להתמודד עם הכנסתם מחדש).

מה פיספסתי?

BobboVilla

New member
התחלתי לכתוב את זה קודם, אבל מחקתי

זה עניין של פרטיות, או יותר נכון של היעדר פרטיות. אני לא רוצה שגוגל תדע מי אנשי הקשר שלי. למה? כי אני דפוק, כי אני מאמין שהיא לא יודעת את זה גם ככה. זכותי להיות דפוק? זכותי. אני קניתי את המכשיר (תיאורטית, כי את הנוכחי שלי לא קניתי אלא קיבלתי
), וזכותי לעשות איתו מה שאני רוצה, ולא מה שהיצרנית מאשרת לי. רגע, איפה שמעתי על יצרנית ששולטת במה אתה יכול ולא יכול לעשות עם המכשיר
? שכחתי. טוב, לא משנה
.

החל מגירסא 4 של אנדרואיד, גוגל הפסיקה (ברומים שלה) לאפשר לך לשמור איש קשר על "איחסון המכשיר", ואנשי הקשר חייבים להיות מסונכרנים לחשבון מסונכרן כלשהו, כאשר כמובן שגוגל תעדיף שזה יהיה חשבון שלה. אני מבין את הרציונל - תמיד יהיו גיבויים לאנשי הקשר, אבל זה לא משנה את העובדה שגוגל מחליטה עבורי איך לעבוד ומה לעשות, וזה פשוט לא מקובל עלי, ואני לא היחיד.

נקודה חדשה שעלתה לא מזמן קשורה לכל החשיפות של סנודן לגבי ה-NSA ושיתוף הפעולה של חברות אמריקאיות עם ה-NSA. גוגל "פתחה את הרגליים" בפני ה-NSA, ונתנה לו גישה מלאה להכל, כולל למידע של אנשי הקשר שסונכרנו. מכיוון שיש ל-NSA שיתופי פעולה עם ארגוני ביון אחרים, זה אומר שתיאורטית השב"כ/מוסד יודעים למי אתה מתקשר. לרוב האנשים זה לא רלוונטי, עד לנקודה שבה יש לך ברשימת אנשי הקשר מישהו עם שם "חשוד" (
).

פראנויה? אולי. "אבל רק בגלל שאתה לא פרנואיד, לא אומר שלא רודפים אחריך"
.

יש לי באנשי הקשר שלי שמות כמו אוסמה

ועוד שמות ערביים,
עכשיו אם זה נחשב שם חשוד, אז במדינה כמו שלנו, ולא רק בה אנחנו צריכים להתנזר מקשר עם אנשים מסביבנו

אבל מה לעשות שזה לא עובד בצורה כזו, ואירגוני הביון בודקים דברים כאלו בצורה אחרת לגמרי, ואגב זה שיש להם או אין להם גישה לרשימת אנשי הקשר שלך, אני מבטיח לך שזה לא משנה להם ב"מאבקיהם" בטרור , הם יודעים להגיע לכל מה שהם צריכים, וגוגל ממש לא מזיזה להם,
זה בטוח היה ככה, או שגוגל נותנת להם (חחח נותנת מתקשר לפתיחת הרגלים שלך
) או שהם לוקחים בלי לשאול אותה, אז היא העדיפה לדעת מי ניגש וחופר במאגרים שלה.
האם זה טוב ליהודים או לא טוב? תלוי בעיני המסתכל.

BobboVilla

New member
קצת הקצנתי את זה

הנקודה שלי היא שאני לא רוצה שאף אחד ידע למי אני מתקשר, או מי מתקשר אלי, ואם זה מעניין מישהו, אז הוא צריך להשקיע מאמץ בכך, ולא שאני אתן לו את כל המידע הזה בעצמי.

אגב, מההתחלה לא סמכתי על גוגל. במייל ה"אמיתי" הראשון ששלחתי (אחרי שניסיתי "להתקיל" את המנגנון של הפרסומות של גוגל
) כתבתי את זה - "They're a bit (read - a lot) lax about their privacy, and willing to share your private information and emails to just about anybody." (מה שכן, נחמד מאוד שלא צריך לדאוג לגבי מקום פנוי, ואפשר לשמור מיילים מ-2004
). מה לעשות שפשוט שאר האלטרנטיבות לא היו רציניות (2 מגה של הוטמייל, ממשק זוועתי של יאהו!, היעדר שירותי מייל חינמי ישראלי איכותי וכו'), ולאט לאט "נשאבתי" לתוך זה. אין מה לעשות, לא סתם "לגגל" זו מילה. אגב, המייל של העבודה שלי הוא Google Apps, מה שאומר שגם בחיים המקצועיים אני "תקוע" איתם, אבל זה לא משהו שבשליטתי. גם כאשר החלטתי לקנות סמארטפון אמיתי (ה-N85 לא נחשב בעיני - זוועה של מכשיר), הייתי יכול לבחור בגן הסגור של אפל (
) או בסביבה הפתוחה והחופשית של אנדרואיד, אז גם כן "לא הייתה לי אלטרנטיבה".

אני חושב שאני מתחיל להישמע כמו מישהו שחושב שה-CIA מאזין לו דרך הסתימות, אז כדאי שאני אפסיק כאן
.

אאה ברור, יש יותר סיכוי שהם מקשיבים לך

דרך הסתימות שלך, מאשר בודקים את הרשימות אנשי הקשר שלך.
נראה לי גם שהם בטוח מצליחים למצוא את האנשי קשר של לקוח כלשהו שדווקא לא משתף אותם עם גוגל, נראה לי שזה סתם דרך קלה יותר עבורם.

אז כן, מאוד קל להיות פרנואידי, אני חושב שראינו יותר מידי סרטי קונפירציות כמו נמלטים ואילומנטי (העין בפרמידה) וכבר לא יודעים מה נכון ומה לא

BobboVilla

New member
תראה, זה בעיקר עניין של "מה 'כפת לכם?"

זה מידע שלי, ואני לא רוצה שתדעו אותו
.

bitom

New member
אני מבין מה אתה מנסה לומר

אבל מבחינתי אם ממש ירצו לצותת לי, יעשו את זה כך או אחרת: אם לא דרך גוגל, אז דרך ספקית הסלולאר, ואם לא שם אז דרך ספק האינטרנט שלי, או דרך אינסוף דברים אחרים - תאמין לי שאם "טובי בחורינו" יכולים (על פי מקורות זרים, כן?) להחדיר וירוס לאיזה כור בבושהאר, הם גם יכולים (אם הם ממש רוצים) לגלות איזה מידע אתה מחזיק על הסלולארי שלך.

ולגבי ה NSA... שיאזינו

סקיווקר

New member
טרם קיבלתי תגובה לחלק מהשאלות, מישהו? :)

מצרף שוב את השאלות:

1. רשימת אנשי הקשר שלי הועתקה מהסים בצורה לא טובה:
שמות חתוכים, שם משפחה לפני פרטי וכו'. - יש דרך טובה לסדר זאת (למשל תוכנה במחשב)?

2. האם יש דרך להוסיף תמונות בקלות לאנשי הקשר, למשל מהפייסבוק/חשבון גוגל?
האם יש דרך מובנת או שצריך להוריד אפליקציה כגון Contact+ ? על מה אתם ממליצים?

BobboVilla

New member
תעביר את אנשי הקשר לחשבון גוגל שלך

ואז תוכל לנהל/לערוך/לתקן מהמחשב האישי. תיכנס לג'ימייל, ושם צריכה להיות מצד שמאל (או ימין אם אתה משתמש בממשק בעברית) אפשרות לגשת לאנשי קשר.

סקיווקר

New member
תודה, מה לגבי השאלה השניה?

אני רואה שגוגל כבר מסכרן ואפשר לשנות דרך הדפדפן.

השאלה איך מסכרנים גם את התמונות?

BobboVilla

New member
אם יש תמונות בחשבון גוגל - הן יסונכרנו

לגבי פייסבוק, אני לא יודע. יש אפליקציות שעושות את זה, אבל אני לא משתמש בזה כבר הרבה מאוד זמן, אז אני לא יודע מה כדאי. נדמה לי שבעבר השתמשתי במשהו שנקרא UberSync, אבל אני לא בטוח לגבי השם. תעשה חיפוש בגוגל פליי ותקרא את הביקורות על האפליקציות.

למעלה