עזרה- חיתוך תמונה לשני חלקים

• פותח הנושא rah1
  • פורסם בתאריך

rah1

New member
עזרה- חיתוך תמונה לשני חלקים

שלום, אני רוצה להדפיס תמונה בגודל 40*50 באמצעות שני דפי A3, כלומר באמצעות שני דפים בגודל 30*40. איך אפשר לחתוך את התמונה באמצע ולבדוק מה הגודל שלה בס"מ? אני קצת חדשה בתוכנה, אשמח להסבר מפורט... תודה מראש!

ed99

New member
הדרכים שאני מכירה:

1. תפתחי את חלונית ה- info (דרך הווינדוו). תבחרי בכלי ה- M ותגררי אותו מקצה התמונה עד לאמצע. שימי לב לנתוני ה- H וה- W שמשתנים עם תזוזת העכבר, המספרים מציינים את המיקום שבו העכבר נמצא. כשתגיעי לאמצע תשחררי את העכבר ואז תגזרי את החלק הנבחר ותדביקי על קובץ חדש. או 2. תבחרי בכלי ה- V תוודאי שאפשרות show transform... מסומנת ושהשכבה שאת עובדת עליה לא תהייה שכבת רקע. תלחצי על התמונה ותפתח מסגרת כזו עם נקודות מנחות, הנקודה האמצעית מסמנת את מרכז התמונה כך שאת יכולה לחתוך עד הסימון

כדי לדעת מה הגודל התמונה

תלחצי עם כפתור ימני על הכותרת של התמונה IMAGE SIZE ואז תדעי את גודל התמונה והזולוצייה - DPI אם לא קורה כלום אז כנראה יש לך את אחת הגרסאות החדשות וזה באחד מהתפריטים (אם אנני זוכרת טוב אחד השמאליים ביותר) תיכנסי לתפריט view
rulers ואז תוכלי איפה את צריכה לחתוך אני ממליצה לך לגרור קו GUIDE תגררי עם הכפתור השמאלי בעכבר קו מהסרגל את יכולה לעשות שכפול של הקובץ בפוטושופ קליק ימני על הכותרת ולבחור שכפול ואז בכל אחד מהקבצים האחרים תוכלי לעשות CROP על החלק שאת צריכה

למעלה