עזרה דחופה - X שביר!!!

נעמולה

New member
העלון מולי

אבל כנראה שההריון דופק תאים במוח, זה כתוב שחור על גבי לבן אבל מרוב הסברים שם דילגתי והסקתי שזה כמו כל האחרות. אני ממש מתביישת בפינה....מאוד לא מתאים לי

הג יולי

New member
פרופ' יגל בירושלים

פרופ' יגל נחשב לאחד "ה" מומחים למי שפיר. הוא מקבל בהדסה הר הצופים (אצלו הסטיסטיקה הרבה יותר טובה). אני לא עשיתי מי שפיר אבל עשיתי אצלו סקירה מוקדמת והוא נהדר. הוא נחשב מומחה גדול גם בUS. מומלץ.

TAPOZA

New member
כן אני , אצלי 56 חזרות מאוד הפתיע

כל הסיפור אבל בשביל זה שילמנו את מלא הסכום ועברנו את מלוא הבדיקות הגנטיות ואכן אחרי הלם ראשוני ויעוץ גנטי ששם הסבירו לנו את נושא הסטטיסטיקה (שמבקרה שלי היא ממש על גבול האפס אצל בנות וגם בבנים) תראי את זה ככה, הרבה מתלבטים אם לעשות או לא ולפעמים השיקול הכלכלי מכריע ועושים בדיקות אחרות והם לא חד משמעיות ומקבלים החלטה לך ולי אין את הבעיה הזאת
החליטו ושילמו בשבילנו... והתוצאה היא חד משמעית !! לא סטטיסטית !!! אני יעבור את זה עוד שבוע בקפלן אצל ד"ר אפלמן (בשבוע 17+) בהצלחה לך

איך מגיעים ליעוץ הגנטי?

אני מאוד אשמח לשמוע את כל התיאוריה הסטטיסטית גם מגורם מקצועי. יש לי תור לרופא שלי עוד שבוע והגנטיקאית בטלפון אמרה שהם יידעו אותו בכל מקרה. אני מחר מתחילה שבוע 15 - מתי הכי טוב לעשות מי שפיר? בהצלחה גם לך!

ענתש

New member
מה זאת אומרת ? הם פשוט אמרו

לך את זה בטלפון ככה בלי יעוץ גנטי ? בדרך כלל אם את נשאית למחלה גנטית כלשהי את מוזמנת אוטומטית לייעוץ גנטי במכון בו עשית את הבדיקה. תתקשרי למכון הגנטי של תה"ש ותבררי.

הג יולי

New member
באיזה קופ"ח את?

תתקשרי למוקד של הקופה ותבקשי ייעוץ גנטי. בכל מקרה, תור למי שפיר הייתי קובעת גם כך. השאלה אם תעשי את הבדיקה גם ללא החזר של המדינה? אם כן, אז תעשי את הבדיקה. גם עם הייעוץ הוא אחרי אם אני לא טועה את יכולה לקבל את ההחזר. שוב, המומחה בירושלים הוא יגל אבל הוא לא זול. אבל מכוון שאת לחוצה על הסטיסטיקה של הבדיקה אני הייתי הולכת עליו. זה המספר במח' אולטרסאונד בהר הצופים. למזכירה שלו קוראים ורד. 5844400-02 אולי את יכולה גם לשאול אותה על הסטיסטיקה וכו'...

hilalev

New member
חשוב לי שתקראו מה שיש לי להגיד

בנושא X שביר... בהריון הקודם שלי אמרו לי (בסורוקה) שאני נשאית של איקס שביר עם כ-500 (!!!) חזרות, בכיתי, דאגתי, התפללתי, הייתי בחודש שביעי (!!!) והייתי צריכה להחליט תוך יום אם לעשות מי שפיר. אחרי התיעצויות החלטתי לעשות, עשיתי מי שפיר ואחרי 3 שבועות של מתח וחרדות נמצא שגם העוברית נשאית עם אותו מספר חזרות. אמא שלי נבדקה ונמצא שהיא לא נשאית. לא הפלתי כיוון שזו עוברית נקבה ולא עובר זכר. עכשיו בהריון שני הרופא שלי הפנה אותי לבי"ח אחר שם עשינו את הבדיקות מחדש (מספר פעמים) ונמצא שאף אחת לא נשאית של איקס שביר!!!! לא אני ולא ביתי. בסורוקה, כמה פשוט, טעו ובגדול ! אז מנסיוני אני יכולה להמליץ: לפני החלטה על מי שפיר: 1. לעשות בדיקות בעוד מקום. 2. אם ידוע שזה נקבה ולא זכר, לא לעשות מי שפיר, כי הסיכון בהפלה גדול יותר מאשר הסיכון שמשהו פגום בעוברית. בהצלחה!

TAPOZA

New member
חזרו אלי לתיאום פגישה המכון הגנטי

שאצלם עשינו את הבדיקות הראשוניות. לקחו לי דם נוסף לבדיקה חוזרת כי אמרו שזה גבולי ולפעמים יש טעויות אבל חזרו אלי ליעוץ גנטי בקפלן. תתקשרי לתלהשומר ומי שפיר הבנתי שעושים עד שבוע 20 אני חושבת

טובה37

New member
אני נשאית של איקס שביר

כשעשיתי את הבדיקות הגנטיות והתקשרו אלי להזמין ליעוץ הרגשתי שחרב עלי עולמי נכון מס החזרות הוא קטן - 60 אבל פחדתי שהנה נגמר לי החלום ואני לא אהיה אמא :) אבל...נכנסתי להריון עשיתי מי שפיר, גם בגלל הגיל וגם בגלל האיקס וברוך השם הכל תקין הבייבי לא נושא בכלל את הגן לשמחתי אז אל תפחדי ותעשי בדיקה מי שפיר זה לא כל כך נורא

X שביר..

למזלי לא הייתי ב"סרט" , אבל עד כמה שידוע לי , ואני גם עשיתי את הבדיקות רק עכשיו, ע"מ שהעובר יהיה בסכנה, צריך ששני ההורים ישאו את הגן. כשעשיתי את הבדיקות הגנטיות אמרו לי שאם חס וחלילה מתגלה שאני נשאית של אחת המחלות , השלב הבא הוא לבדוק את בעלי. דרך אגב אני עשיתי את הבדיקות בבי"ח בני ציון ולדעתי אם תתקשרי שם למעבדה יענו לך באופן כללי על שאלות כאלה. בכל מקרה מה שלא יהיה , שרק יגמר טוב.

hilalev

New member
אופה עוגיה, זה לא נכון לגבי X שביר

מספיק שאחד מבני הזוג יהיה נשא של איקס שביר כדי שזה יעבור לעובר

מקפיצה למשמרת ערב

ברגע שהשמש שקעה ממש נכנסתי לדיכאון מזה. מה גם שמסתבר שהם עשו עוד בדיקה ויצא להם 59 חזרות בפעם השניה שזה הרבה פחות נחמד מ 58. צריכה עידוד

ענתש

New member
../images/Emo24.gif עוד עידוד ?

לחברה המדוברת שלי (זו שלתה"ש לקח 3 חודשים לעשות את הבדיקה) יש שני בנים משני ההריונות היחידים (בלי שום פאשלות בדרך) שהיא עברה - בריאים ומקסימים. יש 50% סיכוי שזה בן ומתוך זה רק 50% סיכוי שהוא נושא את ה-X הפגום, מה שמשאיר אותך עם 75% לעובר בריא (בן או בת) ! זה הרבה...

הי! - יש לי המלצה....

לא הייתי בסיטואציה שלך, אך אני יכולה להמליץ עבורך על רופא מדהים שעשה לי את המי שפיר. שמו פרופ' יגל והוא מהדסה הר הצופים בירושלים. שמעתי עליו המלצות חמות והגעתי אליו מהרצליה. זה בכלל לא כאב, וכל הבדיקה לקחה פחות מדקה... מאד מאד מאד עדין ונחמד! אם את רוצה להגיע אליו צריך להתקשר למרכזיה של הר הצופים ולבקש אותו אישית. איתו גם התייעצתי לפני הבדיקה אם כדאי או לא כדאי לעשות...

למעלה