עזרה דחופה בתמהיל!

shayv72

New member
עזרה דחופה בתמהיל!

שלום, אנו רוכשים בית בסך של 1.1M בעלי הכנסה נטו של 19K זוג + ילד 1 אנו זקוקים ל 90% מימון (אושר לנו כ1M ש"ח) ושואפים להתחיל ב 5000 - 4500 ש"ח החזר חודשי, ברור לנו שחלק מהמשכנתא יהיה לתקופה של 30 שנה וחלקה לפחות מזה. אשמח לקבל את המלצתכם לתמהיל המתאים ביותר מבחינת שנות החזר ומסלול. ובנוסף לפי מיטב ידיעתכם מהן הריביות הטובות ביותר שניתן להשיג ובאיזה בנק (פועלים או טפחות מימון של 90%)? וכיצד משיגים ריביות אלו? , האם מקובל ועוזר לפנות למנהל הסניף בענינים אלו? תודה על העזרה, שי
 

qwerty62

New member
חלומות מול מציאות

" ושואפים להתחיל ב 5000 - 4500 ש"ח החזר חודשי" פרט לזה שאין אפשרות לקבל משכנתא של 1M ולשלם 4-5K לחודש, שמתם לב שמדובר ביותר מ50% מההכנסה שלכם? אתם לא צריכים תמהיל, אתם צריכים להתאים את סכום המשכנתא (הבית) להכנסה שלכם. תאמין לי שזה נכתב מתוך כבוד וללא נימה של זילזול. בהצלחה ותשקלו כמה פעמים האם זה מתאים...
 

shayv72

New member
נפלה כאן טעות קטנה..........

ראשית תודה על ההתיחסות כפי שציינתי רמת השכר 19000 וההצעות שקיבלנו מהבנק להחזר 4800 שח כך שזה לא מחצית מההכנסה בתוך 4 שנים אנו מתכוונים לסגור כ 160000 קרנות השתלמות אז מה בכל זאת התמהיל המוצע?
 
ובכל זאת זה גדול עליכם

90% מימון זו ממש סכנה כי התשלומים החודשיים "בטוחים" אבל ההכנסה שלכם לא בטוחה באותה רמה. ממליץ לך עם הכנסה כזאת לחסוך עוד 300.000 ש"ח לפני ההתחיבות. הסבלנות תהיה כידאית.
 
ההחזר הוא רק התחלתי

כלומר, זה מה שתחזירו כיום. כשהריבית תעלה (והיא תעלה)והמדד יעלה (והוא יעלה) ההחזר החודשי שלכם יגדל באלפי שקלים. אם תצליחו לחסוך (כמו שהציע אריק) 8K בחודש תוכלו תוך שנתיים להציב הון התחלתי גדול מספיק כדי לקנות בית. גם אם הריביות יהיו פחות אטרקטיביות בעוד שנתיים זה יהיה לכם יותר משתלם, כי כיום לא תקבלו את הריביות הכי משתלמות ותצטרכו לשלם EMI שזה ביטוח שלא מוריד מהקרן של ההלוואה, אלא תוספת, שיעלה לכם כמה מאות ש"ח בחודש. אם בכל זאת את רוצה עזרה בבניית תמהיל, תביאי הצעות של הבנקים.
 
למעלה