עזרה דחופה...בבקשה התייחסות מבעלי ניסיון

עזרה דחופה...בבקשה התייחסות מבעלי ניסיון

נרשמתי בין השאר לאוני ת"א לרפואה והם מבקשים לשלוח תוך שבועעים הצהרת בריאות עם שאר הטפסים.. העניין הןא כך: בעבר חליתי באנורקסיה קשה..בזמן האחרון יש הידרדרות אבל נגיד שהרופא יציין שסבל בעבר מאונרקסיה וכישר במצבו לתפקידים במקצועות רפואיים.. האם לנסות להשיג רופא שיחתום על הצהרה נקיה , כאילו שהכל תקין ולא להזכיר כלל את האנורקסיה או שלא כדאי לשקר ולהזכיר ולצרף חוו"ד פסיכיאטרית עדכנית שהמצב כעת תקין ויציב ואין מגבלה שצריכה למנוע .. אני חוששששששש מאוד... רפואה זה כל החיים שלי!!!לא רוצה שום דבר אחר!!! תודה

גלMD

New member
אני חושבת שעדיף לא לשקר

חשוב לצרף חוו"ד פסיכאטרי שירשום שהמצב בסדר ולא אמור להוות הפרעה ללימודים. מכירה אנשים שלומדים רפואה ולוקחים תרופות נוגדות דיכאון למשל. אני מאמינה שזה יכול לעשות בעיות ויכול להיות שהם ירצו לזמן אותך לראיון מעבר למו"ר או משהו כזה אבל לא נראה לי שזה ימנע קבלה באם תעמדי בשאר הקריטריונים. בכל מקרה לא נראה לי שכדאי לשקר בדברים האלה. זה אולי יפעל לטובתך בזמן המיידי אבל אם זה יתגלה (והדברים האלה מתגלים בסופו של דבר)רוב הסיכויים שזה יפעל מאוד מאוד לרעתך.

tofi123

New member
זה לא נגמר רק בחתימת הרופא

גם אתה צריך להצהיר שמעולם לא חלית במחלות ואם כן חלית אז לפרט. אם לא תפרט וזה יתגלה (למשל אם אתה מנסה להתקבל לאונ' שמבקשת ויתור סודיות רפואית- אם יש כזו, בת"א עד כמה שזכור לי לא מבקשים) לדעתי יפסלו את מועמדותך. מה גם, שלפי מה שאתה מספר יש הידרדרות בהווה, ואולי זה משהו שיהיה ניתן לאיתור ע"י מראיינים שיהיו במקרה רופאים. אני הייתי מנסה לגשש בעילום שם במדור רישום מה ההשלכות של המצב הזה (כולל המצב בהווה) ואם זה מהווה בעיה, האם קיימים פתרונות ואם זה יספק אותם(כדוגמת חוו"ד פסיכיאטרית).

הפאי

New member
הצהרת בריאות

כעקרון אני מכיר אנשים שהתקבלו למרות שהיו להם דברים פסיכאטריים יותר חמורים, אבל הם היו מאוד יציבים בזמן הקבלה (עשו להם ועדה רפואית בנוסף). אם את לא יציבה, אז סביר להניח שלא יתנו לך לעבור, ואז אולי האופציה הנכונה היא לחכות שנה עם הקבלה, ולנסות במצב יותר יציב. אני מכיר גם כאלו שהסתירו דברים, אבל זה סיכון שימשך למשך כל התואר (יכולים להעיף אותך באמצע שנה - ואז יהיה מאוד קשה לחזור למקום אחר בארץ). וחבל.

אמילי90

New member
למרות שההודעה נכתבה בלשון זכר

לכל אורכה הגבת ל"ינקי דודל" כאל בחורה...

הפאי

New member
צודק. מצטער. אסטוציטיבית כישרתי אנורקסיה עם

בנות. מסיח פסיכומטרי קלאסי..

לא התאשפזתי בבי"ח לחולי נפש אלא בתור ילד היית

הייתי מאושפז בשניידר במחלקה להתערבות במשבר ובתור בוגר במחלקה להפ"ע מבוגרים בתל השומר. בכל אופן גם אם אצהיר על האנורקסיה אני כנראה לא אפרט יותר מידי..שטחי ככל שאפשר.. בינתיים אני אנסה באמת לגשש במדור רישום בת"א.. אשמח לשמוע עטד תגובות

לדעתי

לא שווה לשקר, מה גם שאם יש כרגע המצב לא טוב, ייתכן שגם רואים את זה וישאלו אותך בראיון האישי או משו כזה, אני די בטוחה שאם הרופא מצהיר שאין בעיה נוכחית ולדעתו אתה יכול להמשיך במסלול, פיזית ונפשית, אז לא יעשו לך בעיה עם זה. אני מכירה לא מעט סטודנטים בת"א עם טיפול פסיכיאטרי זה או אחר. מעבר לזה- מאחר ויש תיעוד בתיק הרפואי שלך לא כדאי להסתכן, אני באמת לא חושבת שזה יהווה בעיה. הבעיה כפי שאני רואה אותה היא בהצהרה שלך שיש עכשיו התדרדרות במצב- מה שעלול באמת להקשות עלייך לצלוח תקופה של לימודים שיכולה להיות מלחיצה נפשית (ואני מאמינה שאתה לא "בשיא כוחותייך")... תהיה מוכן בכל מקרה לענות על שאלות בקשר למחלה ובייחוד בהקשר לעתיד שלך איתה ואיך אתה מתכנן לתפקד ככה/לא ליפול חזרה לזה (וזאת בהנחה שתצהיר שאתה כרגע לא חולה). בהצלחה

zlp

New member
זה תלוי

אף אחד פה לא באמת יודע אם שווה לו לשקר או לא. את צודקת שאם הוא ישקר ותהיה התדרדרות הוא יאכל אותה. מצד שני, זו הצרה הקטנה שלו. ובכל מקרה אם תהיה התדרדרות היא תפגע לו בלימודים עד כדי סכנה של הפסקת לימודים- בין אם הוא יצהיר ובין אם לא.

anna1310

New member
מה עם בעיות אחרות?

אם דורשים לחתום על ויתור סודיות ורואים שלקחתי תרופות נגד דיכאון בתיכון, זה יכול להשפיע? יש מצב שזה יעלה בראיונות בבש?

למעלה