עזרה בתשלום-שאלה/סקר

עזרה בתשלום-שאלה/סקר

אני ובעלי (בעיקר אני) מתלבטים בשאלה האם כן או לא לקחת עזרה קבוע בתשלום אחר הצהריים.
אנחנו הורים לשתי ילדות בנות 5 ו-3 ובעוד 3 חודשים מצטרף עוד אחד לחגיגה

עזרה קבוע מהמשפחה יש פעם בשבוע-שבועיים.

שנינו עובדים משרה מלאה כאשר לרוב אני מוציאה מהגן מה שאומר שאני מתחילה לעבוד מאוד מוקדם כדי לצאת ב 15:45 ובימים שאני גם לוקחת לגן וגם מחזירה אני משלימה שעות בערב.

אני מרגישה מותשת ועייפה, המון מהנטל בבית נופל עליי למרות שבעלי מאוד עוזר ושותף עד כמה שיכול.
כל זמן אני במרוץ אחר הזמן של נקיון, כביסות, בישולים, הסעות לחוג/חבר, וכמובן להספיק לעמוד בכל הנטל של העבודה.
ימי שישי הפנויים שלנו הופכים להיות מרוץ אחר הזמן של קניות/בישולים/סידורים ופעם בחודש בקושי יושבים בבית קפה.

בהנחה שאין בעיה של מימון עזרה, האם הייתן לוקחות עזרה קבועה בתשלום כל יום או לפחות 3 פעמים בשבוע?

לי מאוד קשה לחשוב שמישהו ינקה/יסדר/יבשל לי בבית (מה שאומר שכמובן אין עוזרת)
כמובן שיותר מזה קשה לי לחשוב שמישהו יטפל בילדים אחר הצהריים במקומי...

בעלי טוען שאם אין עזרה מהמשפחה אז צריך לקנות אותה בכסף ולא לעשות חשבון
אני כמובן רוצה לחסוך את הכסף הפנוי שיש ולא לבזבז אותו (למרות שהוא טוען שזה ממש לא בזבוז)

אני באה מבית קשה יום שמעולם לא היתה בו עוזרת וכו' וקשה לי לחשוב על העובדה שמישהו יעשה לי/ינקה לי/יסדר לי...
ובכלל שאני מרשה לעצמי לקטר ולהתפנק.

איך זה אצלכן? איך אתן עומדות בעומס המטלות בשילוב עם קריירה ואמהות?
כיצד הייתן מקלות על עצמכן?
ואם יש לכן עזרה - כמה פעמים בשבוע/חודש? איזה סוג של עזרה? (בייביסיטר/מנקה)

תודה וסליחה שיצא ארוך.

tiger mom

New member
הלוואי ויכולתי

שמשהו יסדר וינקה בשבילי
והיו לי תקופות שבאמת הייתה לי עוזרת
אין לי שום בעיה עם זה

לטפל בילדים במקומי זה כבר יותר מפריע לי (מעבר לשעות שהם במסגרות)
למרות שהייתה לי גם תקופה כזו. אבל זה היה מוגבל לחודשיים ובלית ברירה
מעדיפה שיסדרו וינקו לי ואני אתפנה להיות עם הילדים

ובגלל שאין לי עזרה כזו אז גם הבית לא ממש מסודר ולא הכי נקי ובישולים זה רק לעיתים נדירות. כי את הזמן שלי אני מעדיפה להעביר עם הילדים ולא בעבודות הבית ובערב אין לנו כח

אורקוש

New member
אם הייתי יכולה להרשות לעצמי

עזרה בתשלום ובעיקר שהבעל יסכים לנושא
הייתי לוקחת בשני ידיים בלי לחשוב
ולא עזרה להיות עם הילדים אלא מישהו שיעזור עם נקיון וכביסות ואולי אפילו קניות

אני עם הבעל

אין לי קשר רגשי לכביסה שלי או לאסלות שלי. יש לי קשר רגשי לילדים שלי. אני הייתי עושה מיקור חוץ לכל מה שאפשר וניתן לקנות בכסף שיש לכם ושלא בא על חשבון אוכל או חינוך וכדומה כדי להיות כמה שיותר פנויה לילדים שלי בשעות המעטות שאני רואה אותם (זאת לא ביקורת, זאת המציאות).
לא הייתי לוקחת בייביסיטר לילדים כדי שאני אוכל לנקות. זה נראה לי סדר עדיפויות הפוך לגמרי משלי. כן הייתי לוקחת בייביסיטר לגדולים זמן קצר אחרי הלידה כדי שאני אוכל לנוח קצת עם התינוק.
לשאלתך - יש לי עוזרת פעם בשבועיים לעבודה הקשה ביותר (מבחינתי: שטיפת רצפות, חלונות, כלי סניטריים, כיריים). מדי פעם אנחנו מטאטאים, מעבירים ספוג הפלא על איזה משטח וכדומה. לא מקדישים בכלל אנרגיות לנקיונות "עמוקים" יותר.
בישולים אני אישית אוהבת ולא הייתי רוצה שמישהו יעשה בשבילי. חשוב לי מאוד הטעם האישי והביתי שלנו וגם זה לא מתיש אותי מדי כי אני מבשלת דברים קלים ומהירים. אבל אם זה לא היה ככה אז להזמין מבשלת פעם בשבוע זה נפלא. תוך כמה שעות (כשאת יכולה להיות בעבודה בכלל) היא מעמידה לך את כל הסירים האפשריים, ממלאת את המקרר והמקפיא, ואת מסודרת לשבוע. יופי של מתנה ללידה, באמת.

כן, אני בטוחה שאפשר להסתדר בלי שום עזרה בכלל, אבל מה הגדולה שבזה? את לא מוותרת על מכונת כביסה או על מדיח נכון? באותה מידה אני לא רואה סיבה לוותר על עוזרת רק כי את רוצה לעשות הכול לבד. הכלים יישארו איתך לנצח. הילדים יגדלו מהר מאוד. בעיני השנים שיש לנו עם ילדינו הקטנים הן קריטיות ושום דבר אחר לא משתווה לשהות איתם נטו.

טולילול

New member
כמוני-כמוך

שני הורים במשרה מלאה, עסוקים מעל לראש...

עד לא מזמן היתה לי עוזרת ובחודשיים האחרונה פיטרתי אותה כי לא הייתי מרוצה ועוד לא התפנתי לחפש אחרת כך שאנחנו מנקים וזה סיוט! גם ככה אין זמן לכלום, אז עדיף (אם אין בעיה של תקציב) להעזר במנקה ולפנות את הזמן הזה לטובת דברים אחרים.

אני מבשלת הרבה פעמים אחה"צ עם הילדים, עושה כביסות בזמן שהם בחצי שעת טלוייזיה שלהם, מנקה בערבים כשהם ישנים - מג'נגלים...

קשה, אין ספק. מאד מציעה לך לאחר הלידה להעזר גם בבייביסיטר לאחה"צ שתוכלי להעניק מעצמך לכל אחד מהילדודס. כשיהיה תינוק קטן בבית עם עוד שני ילדים קטנים שדורשים תשומת לב - בהחלט לא קל. שוב, הכל בתנאי שאין בעיות תקציב.

וכן, ההורים שלנו עבדו קשה, בלי עזרה - זו לא סיבה שאנחנו נסבול כמוהם

מעיין0902

New member
היי

בוודאי שלקחת עזרה , ואם תעשי חשבון זה לא כזה עסק יקר , נאמר בייבי סיטר פעמים בשבוע לשעתיים יוצא 120 שח *4
ושווה כל שקל !!
לי יש מנקה פעם בשבועיים ולפעמים אני משאירה את בני לשעה עם אחת המטפלות בגן ( תלוי בעומס בעבודה ויש ללללללי רק ילד אחד.)
ואם אין בעיה של כסף .. הלוואי עליי ! אני יכולה להבטיח לך שהיה לי מנקה פעם בשבוע לגבי עזרה עם בני, מכיוון שהוא אחד ואני לא יכולה בלעדיו זה עדיין היה יוצא פעם ב.. אול בע"ה שיהיו לי יעוד ילדים אזדקק ליותר

kramerkaren

New member
ברור שכן!

מבחינתי הייתי משלמת למישהי שתעשה את כל מה שיש לעשות סביב הבית. שונאת. שונאת. שונאת. שונאת לבשל, לכבס, לנקות. שונאת.
בכיף משלמת למישהי תעשה את זה (באופן תיאורטי, כן. כרגע זה כסף שאין לי), ומשאירה לי את הזמן לשחק ולהיות נטו עם הילדים. (ובכלל - שתהיה מישהי בבית ואז לא צריך לנייד את הקטנה בשביל כל הקצפה לחבר\חוג\מחברת שצריך לקנות? אז בכלל. בטח בחורף!)

כן, וגם לקחתי עזרה כזו אחרי הלידה

כשילדתי את הקטנצ'יק הקטנטונת הייתה בת שנה ועשרה חודשים ואיתי בבית.
בחודש וחצי הראשונים הייתה לי מטפלת במשרה מלאה, שעשתה גם נקיונות ובישולים.
בהתחלה היא הייתה בעיקר עם הקטנטונת ואיפשרה לי לנוח ולהיות עם הקטנצ'יק, ובהמשך כשהיתאוששתי היא בעיקר מילאה לי את המקפיא וציחצחה את הבית.
אם לא הייתי מסכמת איתה מראש על תאריך מסויים כנראה שהייתי נפרדת ממנה אחרי 3 או 4 שבועות.
במשך עוד חודש וקצת אחר כך הייתה לי תיכוניסטית שבאה לשלוש שעות ביום בשעות הקשות שלי, שזה היה סביב ארוחת צהריים.
היא העסיקה את הקטנטונת או החזיקה את הקטנצ'יק ואיפשרה לי לבשל ולאכול כשהאוכל עוד חם.
וחוץ מהעזרה הזו שאחרי הלידה יש לנו עוזרת בית לנקיונות שבאה קבוע פעם בשבועיים.
וכל העזרה הזו היא כשאני לא עובדת במשרה "אמיתית", כזו שמשלמים עליה.

אמאמרבל

New member
לי יש מנקה פעם בשבוע

כי כל עניין של נקיון קשה לי, אם אני מתחילה לנקות אז זה עד שאני נופלת מהרגליים וגב כואב לי (פגעתי בגב שלי כאשר בעצמי נקיתי ביתים של אחרים בתקופת הלימודים).

אז אם יש אפשרות לקחת מישהי שתעזור בתשלום אין מה להתבייש, את גם נותנת פרנסה למישהו שזקוק וגם מקלה קצת על עצמך.

גם לי בבית לא הייתה מנקה וגם לא לבעלי, אבל כאשר הוא גר לבד הוא לקח אישה שתנקה ותבשל בשבילו וכאשר אני הצטרפתי קיבלתי עזרה בשמחה.

לא רואה בזה שום דבר רע. וזה לא רק ל"עשירים" (אני זוכרת שנקיתי במשפחה עם 3 ילדים ושני הורים עובדים המון שפשוט לא נשאר להם זמן וכוח לנקות, והם ממש לא היו עשירים).

numi70

New member
קודם כל כן!

בעניין עומס המטלות - אני די שיחררתי את עצמי מרגשות אשם על בית קצת מבולגן וכביסה שלא מקופלת באותו הרגע. לי ולבעלי יש חלוקה די קבועה של מטלות בבית כך שבסה"כ מסתדרים, אבל לגבי עזרה, במיוחד כשיש עוד אחד בדרך, אז אני הייתי לוקחת בשתי ידיים.
לקחתי עזרה כזו שהקטן שלי נולד, אמנם היא עזרה לי בזה שהעסיקה קצת את הגדול, שמרה על הקטן בזמן שאני עם הגדול, קיפלה כביסה ועוד דברים לא מסובכים, ועצם הידיעה שיש לי אותה השאירה אותי שפויה.
כיום יש לי מנקה אחת לשבועיים שמנקה יסודי.

גוקיקון

New member
מה בכלל השאלה??

אם יש יכולת כלכלית- ברור שכן! לא אכפת לי שינקו לי, יגהצו לי, יסדרו לי וגם יבשלו לי. (שכחתי משהו??)
לי יש עוזרת פעם בשבועיים. זה כמובן לא מספיק, אבל משיקולים כלכליים, זה יותר טוב מכלום...

ועוד שאלה ברשותכן...

לגבי עוזרת - לא מפריע לכן שמישהו מסתובב לכם בין הרגליים? נוגע בחפצים שלכם? מקפל תחתונים שלכם?
לא יודעת, מרגיש לי חושפני מידי...

וגם לגבי בייביסיטר - לא מפריע לכם שמישהו שאתם לא מכירים רואה כיצד אתם מחנכים את הילד, אולי מעביר ביקורת או מרכל מאחורי הגב?

נראה לי מוזר שמישהו שאני לא מכירה יסתובב אצלי בבית...איך עוברים את המחסום הזה?

tiger mom

New member
אז שלא תקפל תחתונים

תקפלי את
היא לא צריכה לעשות הכל
אבל אם עבודות הבית שלך כוללות לנקות אבק, לטאטא, לשאוב, לשטוף רצפה, לעשות ערמה של כלים ולקפל כביסה ורק את הכביסה בסוף נשאר לך לקפל כי את לא רוצה שיפקלו לך תחתונים אז תסכימי איתי שזה הרבה יותר קל
אני שונאת להיות בבית כשהעוזרת נמצאת. מודה. אני לרוב מתחבא באיזה חדר או יוצאת לסידורים (אם אני בבית. נניח כשהייתי בחופשת לידה)
אבל אני מוכנה "לסבול" הרבה בשביל שמשהו אחר יעשה את הדברים האלה בשבילי

ולגבי בייביסיטר- סליחה, אבל מעניין לי את ה ת%^
אם לא מוצא חן בעינה- שתלך לעבוד בבית אחר
באותה מידה גם כשאת שולחת את הילד לגן רואים איזה חינוך הוא מביא מהבית. לא צריך להיות שם כל הזמן להציץ אליך
אם הייתי כל היום עסוקה במה חושבים עלי מאחורי הגב לא היה נשאר לי זמן לכלום

הפריע בהתחלה, התגברתי

זו שאלה של עלות מול תועלת, כמו כל דבר בחיים.
כשהאופציות הן בית מזוהם, אני ובן זוגי מותשים ועצבניים, או להכניס עוזרת הביתה שתקפל גם תחתונים - אנחנו מעדיפים עוזרת.
כשהאופציות הן אמא עצבנית, פעוטה עצבנית ותינוק צורח, או מטפלת שמעבירה ביקורת - אנחנו מעדיפים מטפלת.

Angelina30

New member
לקח לי זמן אבל עושה את זה (בריבוע)

בעלי עצמאי כך שזמן לעבודות בית ממש אין לו ואם יש לו קצת זמן הוא מעדיף להשקיע בבנות.
אני שונאת עבודות בית אז תמיד הייתה לנו עוזרת (פעם בשבועיים לפני הבנות ופעם בשבוע אחרי)
ילדתי לפני ארבעה חודשים את השנייה ובבית עוד קטנה בת שנתיים ואני לא עומדת בקצב של העבודות...
לכן ובעיקר בגלל שאין בעיה כלכלית יש לי עוזרת פעמיים בשבוע (סה״כ 7 שעות), מנקה, מסדרת, כלים, כביסה ולי יש יותר זמן עם הבנות. זה לא בזבוז כסף אם מנצלים את הזמן שהתפנה לדברים חשובים כו זמן משפחה או אפילו זמן לעצמך.

לא מוותרת על זה בקרוב...

סו ורד

New member
עזרה זה טוב

אם אתם יכולים לממן עזרה בתשלום -לדעתי אין בכלל שאלה.
לשאלותייך - אני עומדת בקושי בעומס. כנראה שאני יותר חזקה ממה שחשבתי. אני מקלה על עצמי בכך שאני מחפפת המון בבית -שדי מלוכלכך ודי מבולגן רוב הזמן. בשנתיים האחרונות אין לי עזרה בטיפול/נקיון עקב מצב כלכלי רעוע. לפני זה היה פעם בשבועיים עוזרת בית. בייביסטר לוקחת רק לבילוי בערב.

liatmend

New member
אצלנו

עוזרת פעם בשבועיים.
היתה בייביסיטר תיכוניסטית שעברה דירה ומאז לא מצאתי בייביסיטר אחרת. אם צריך ואמא שלי יכולה לשמור על הילדים - היא באה. כרגע אין גיבוי למקרים שהיא לא יכולה.

למעלה