עזרה בקשר לFloyd Rose

עזרה בקשר לFloyd Rose

יש לי Ibanez RG370, וכבר כמה זמן יש לי בעיה עם הכיוון. לפי ההוראות שנתנו לי, עשיתי ככה: שיחררתי את ה"עיגולים" למטה (ברחה לי המילה...) והתחלתי לכוון מיתר ראשון, מיתר שני, שוב מיתר ראשון. מיתר שני, שלישי, ואז חזרתי לראשון וראיתי שהוא שוב עלה. כיוונתי וכיוונתי עד שהגעתי למצב שה"עיגולים" האלה הגיעו לסוף, ואי אפשר להזיז אותם עוד. אני אודה לכם מאוד אם מישהו יבהיר פעם אחת ולתמיד איך מכוונים עם פלויד רוז? (אני ממליץ להכניס לטאגליינס ולמאמרים)

Black Joker

New member
זה לא מסובך

לגיטרה שלך בעצם יש נעילה כפולה. אתה צריך להוציא את שלוש הנעילות הקטנות האלו ליד ההדסטוק (לא זוכר את השם) בעזרת המפתח של הגיטרה ואז לכוון לפי המפתחות. אחרי שהגיטרה מכוונת, אתה נועל חזרה את הנעילות ואז הכיוון נשמר לך. בקשר לעיגולים הקטנים האלו, הם תמיד חייבים להיות באותו גובה.

a glass moon

New member
הם לא

הטיונרים העדינים (fine tuners בשפת המקור) לא חייבים להיות באותו גובה, כמו שהטיונרים הרגילים לא צריכים להיות באותה זווית. זה בסה"כ משפיע על מתיחת המיתר והכיוון שלו, ולא יותר מזה.

Black Joker

New member
לא רוצה עוד ויכוח

אבל שלושה מורים בבית-ספר שלי אמרו לי שהם צריכים להיות באותו גובה.

the philosopher

New member
עבדו עליך ../images/Emo6.gif

אם אתה מתכוון לנעילת מיתרים אז מן הסתם שהם צריכים להיות באותו גובה. אם אתה מדבר על הטיונרים העדינים שעל הגשר אז זה ממש אבל ממש מ-מ-ש לא משנה איזה גובה כל אחד מהם נמצא, כל עוד שהגיטרה מכוונת, וגם זה לא חשוב, אם אני ארצה את הגיטרה שלי לא מכוונת אני אשים כל אחד בגובה קום והגיטרה לא מכוונת זה לא משנה בכלל.

Hendrixon

New member
חברים אולי תרגיעו....

הוא התכוון, ובצדק, שבזמן הכיוון הראשוני של ה-HEAD TUNERS, ה-FINE TUNERS צריכים להיות באותו הגובה <ואני אוסיף: במרכז מהלכם>, כך שלאחר הנעילה יהיה טווח מקסימאלי לשחרור או מתיחה.

I m T h e O n e

New member
כשאתה פותח את הנעילה

אתה לא מכוון עם העיגולים! אתה מכוון עם ה(יו אני גרוע בשמות) עם האלה שמסובבים בצוואר איפה שהמיתרים יושבים בקצה יעני ואל תכוון אותם מדוייק, תכוון בערך ואחרי שאתה סוגר תכוון מדוייק.

yngwiem

New member
תשובה מפורטת ....

הי לכולם אני אנסה לחבר איזה שהוא מפרט איך לכוון גיטרה עם פלויד רוז ... א . שחרר את הלוקרים של הגיטרה (אלה שלושת הנעילות שלאחר הנאט ) ב . סובב את מפתחות ה fine tuning לאמצע הדרך ..(מפתחות אלה נמצאות על הגשר שלך ) ג. קח אינדיקציה לתו A הרי הוא לה בעברית (קולן , טיונר , צפצפת כיוון what ever ) ובעזרת התו כוון את מיתר 5 בעזרת מפתחות הכייון שעל ההד סטוק ולא בעזרת ה fine tuning ד . לאחר שלה מכוון (5) עלה למעלה וכוון את (6) E לאחר מכן כוון את המיתר השלישי הרי הוא g לאחר מכן את הרביעי (D) השני והראשון ... לאחר כל מיתר שאתה מכוון שים לב בעזרת בדיקה קצרה כמה שינוי היה לך במיתרים שכיוונת כבר : אם היה שינוי גדול יותר מרבע טון שפר ! אם היה שינוי ממש קטן עזובהfine tuing ישפרו בסוף לאחר שהגעת שכל השישה מכוונים פחות או יותר על רמת השמיניות סגור את הלוקרים (אם בהכרך לבחור שהריג'קטים היו של שמיניות לפנים או לאחור מוטב שיהיו לאחרו מפני שלאחר סגירת הלוקרים הימתרים נמתחים ברמת המילימטר ויכול להיות שזה שמינית הטון החסרה ) ה . לאחר כיוון וסגירת הלוקרים יש לעבור על המיתרים שוב ולראות את רמת הכיוון אם מדויק סבבה ! אם לא יש לשנות את הכיוון הדק בעזרת מפתחות ה fine tuning ! ו . לנגן ~! הערה : אם לאחר כיונים רבים ובדיקות חוזרות של המיתרים לאחר כיווון מיתרים אחרים אתה מבחין בשינויים מהותיים ... יכול להיות שנדרש סט אפ לגיטרה (כיוון הקפיצים של הגשר ביחס למתח המיתרים טראס רוד וכדומה ... ) בברכה אביעד

wiz

New member
../images/Emo45.gif

ועוד שני קישורים טובים שמצאתי לאחרונה: מהאתר של טום אנדרסון (תודה אביעד
): טיפים להחלפת מיתרים, ניקוי הגיטרה, כיוון וכו'. מומלץ! http://www.andersonguitars.com/questions.html העתק של הדף האובד מהאתר הישן של ג'קסון. החלפת מיתרים, סטאפ וניקוי. עוד יותר מומלץ! http://www.playmusicfree.com/special_promotions/jackson%20page/jackson_floyd_howto.htm

yngwiem

New member
תודה וויז ..

אחלה קישורים יכולים בהחלט לעזור .... ובקשר לטום אנדרסון גיטאר ...... you very welcome ושהיה לך את הכסף אתה תדע איפה להשקיע !
בברכה אביעד .

למעלה