עזרה בפענוח בדיקת העמסת סוכר

שושי7

New member
עזרה בפענוח בדיקת העמסת סוכר

היי בנות. עשיתי בדיקת העמסת סוכר והתוצאה של הגלוקוז מעל הנורמה: 156. מה המשמעות של זה? האם זה מסכן את העוברית??? אודה להתיחסות של מי שמבינה.

נעמה555

New member
אכן מעל הנורמה, אך לא להילחץ!

כנראה תאלצי לעשות את בדיקת העמסת ה-100 גרם, ויכול להיות שהתוצאות שם יהיו יותר טובות. מאחלת לך הצלחה!

גרזנית

New member
כרגע זה לא אומר כלום

את צריכה לעשות את ההעמסה של 100 גרם, יכול להיות ששם הכל יהיה בסדר. לי היתה תוצאה גבוהה ב 50 גרם ותוצאת ה 100 גרם היתה תקינה. תיגשי לרופא (אפשר רופא משפחה) בשביל לקבל הפניה לבדיקה.

ענתלה 1

New member
שושי לא לדאוג

גם לי היה גבוה ב- 50 אז הפנו אותי למאה וזה יצא בסדר גמור אצל הרב שהיה גבוה ב - 50 זה נוררמלי ב- 100 לא לדאוג יום ראשון תקבלי הפניה ויום שני כבר תהיה אחרי. שבת שלום

annes

New member
מעל הנורמה - אבל

רק 15% מהנשים שיוצאת להן תוצאה לא תקינה בהעמסה של ה-50 גרם אכן יש להן סוכרת הריונית - תצטרכי לעשות את ההעמסה של ה-100, אבל זה לא כ"כ נורא כמו שאומרים, בעיקר משעמם לשבת 3 שעות במרפאה - אבל הסיכוי עדיין טוב מאד שהכל בסדר, אז לחשוב חיובי! (ולא להתחיל להוריד סוכרים ופחממות, כי זה מטה את התוצאות של ה-100 )

גרזנית

New member
למה משעמם במרפאה?

אני דוקא הספקתי ללכת לספריה, לתת גיהוץ במכבסה ובעיקר לצבוע שיער בין הבדיקות, דוקא היה משעשע להיכנס למרפאה עם הצבע על הראש. היה יום חופש מאד פורה.

annes

New member
לי לא נתנו לזוז משם

גם אחרי שנגמרה הבדיקה, הם התעקשו לראות שאני אוכלת ומרגישה טוב - ואני דווקא לא הרגשתי רע בכלל - ולא הבאתי איתי סנדוויץ, כי אמא שלי היתה אמורה לבוא לקחת אותי, אז העדפתי שהיא תביא, האחיות נדהמו, נדהמו, שלא הבאתי, ודרשו שאני אלך להביא, ואחזור לאכול אותו תחת פיקוח (שזה באמת מגוחך, כשחושבים על זה) - רצו אפילו ללוות אותי לאוטו למקרה שאני אצנח בדרך (כאילו שאם הייתי צונחת, הן היו יכולות להרים אותי משם----ממש לא...) אבל סה"כ באמת לא היה כ"כ נורא - כמובן שהדקירה המלבבת כל שעה גיוונה את השיעמום

דגיתי

New member
גם לי לא נתנו לזוז

רק שלא ידעתי שהבדיקה כ"כ מעייפת (בכל זאת, הגוף צריך לפרק המון סוכר). אז פשוט כשאמרתי שאני עייפה, נתנו לי לשכב במיטה וכך, בין קריאת מוסף עיתון אחד לשני, הספקתי גם לנמנם. מומלץ בחום לי שחסרות לה שעות שינה

גם לי לא נתנו ללכת

אבל אני הרגשתי גם מאוד מאוד לא טוב מהבדיקה הזו, בחילות, סחרחורות וחולשה כללית.... כבר עברתי את הבדיקה הזו 3 פעמים...

גם לי היה בדיוק 156 בבדיקת ה- 50

עשיתי את בדיקת ה- 100 וכל התוצאות היו בתוך הנורמה. ככה שזה בכלל לא אומר שיש לך סכרת הריון. זה אומר שעלייך לחזור לרופא/ה שלך ולקבל הפניה לבדיקת ה- 100, שהתוצאות שלה קובעות לגבי בעיה של סכרת הריון. בהצלחה.

למעלה