עזרה בעדכון כתובת dns

עזרה בעדכון כתובת dns

אהלן לכולם, מקווה שאני כותב בפורום המתאים (זה פחות או יותר הכי קרוב למה שאני מחפש).

חזרתי השבוע קצת לבניית אתרים, וזאת הפעם הראשונה שאני מתעסק עם דומיין וכו' (עד אז או שעבדתי כמתכנת משנה באתר שכבר קיים, או שהעליתי אתרים תחת סאבדומיין של חברות האחסון).

רכשתי שלשום דומיין ישראלי בbox.co.il והאתר מתאחסן ב1freehosting.com (להלן "בוקס" ופריהוסטינג", כי אין לי כח יותר לכתוב את הכתובת המלאה...), ונתקעתי בשלב שבו אני מקשר בין שניהם.
עדכנתי ב"בוקס" את הגדרות הdns לns1.freehosting.com וכו' (עד ns4), והבנתי שלוקח לשרתים 24 שעות עד שזה מתעדכן. בינתיים עברו כבר יומיים, ועדיין כל פעם שאני מנסה להיכנס לcpanel ב"פריהוסטינג, זה נותן לי הודעה של-
File manager is not accessible at this time. Make sure that your domain is pointing to our nameservers.

האם אני צריך פשוט לחכות עוד קצת זמן או שבאמת פספסתי איזו הגדרה שהייתי צריך להגדיר?
כשאני מסתכל על פרטי הdns ב"פריהוסטינג" כתוב לי כך:
ns1.freehosing.com ומולו את הכתובת ip של זה.
ns2.freehosting.com ומולו את הכתובת ip של זה.
וכו' (עד ns4).
ובנוסף כתוב גם You can also point your domain ("A" DNS record) to this IP (ואת כתובת הip של האתר).
מכל זה אני הכנסתי להגדרות של "בוקס" רק את הכתובות ns1 עד ns4 (גם בלי הip של כל אחד מהם, כי זה לא נתן לי אפשרות ובשיחה עם נציג השירות שם הוא אמר שזה לא נצרך). את הip של האתר (מה שכתוב you can also point וכו') לא הכנסתי כי לא מצאתי לאן, והבנתי מהניסוח שלהם שזה לא נצרך. פספסתי משהו?

בנוסף לזה, בפרטים ב"פריהוסטינג" כתוב לי גם (במקום אחר) על כתובת הserver שלהם (server9.1freehosting.com). היא קשורה איכשהו להגדרות dns? הייתי צריך להכניס אותה לאנשהו?

וגם מעניין אותי איך זה עובד כל הקטע הזה, כי הdns שכתבו לי להגדיר הוא כללי ואני מניח שהוא אחיד ומשמש את כל האתרים שמתאחסנים ב"פריהוסטינג", אז איך זה אמור לקשר דווקא לאתר שלי?
תודה רבה!

לא משנה, התעדכן סוף סוף (באיחור של יום).

עדיין אשמח להבין קצת איך זה עובד אם מישהו כאן יידע לפרט.

goldy

New member
פשוט לוקח לזה זמן להתעדכן

אם הגדרתה הכל נכון; לא נותר לך דבר מלבד לחכות.
מה שאומר שלא כדאי לשנות סתם.

למעלה