עזרה בנושא קניית וידאו חדש

tal_hever

New member
עזרה בנושא קניית וידאו חדש

שלום רב, אני מעוניין לקנות מכשיר וידאו חדש למטרות של הקלטה ושיכפול קלטות (יחד עם מכשיר הוידאו הישן שלי) שישמרו לאורך זמן. יש לי כמה שאלות חשובות שתשובותיהן תאפשר לי לקנות את מכשיר הוידאו הטוב ביותר. - הבנתי שבמכשירי וידאו יש הבדל בין כמות ה``ראשים`` שהם מכילים. מה זה ראשים? על מה הם משפיעים וכמה ראשים אני צריך כדי להבטיח הקלטה טובה? - האם דרוש תיאום מוטגים (Sony/Pilot/JVC) בין מכשיר הוידאו לטלויזיה? כמו כן, האם דרוש תיאום בין שני מכשירי הוידאו המשכפלים? אני מודע לכך שתיאום אינו דרוש, אבל האם התיאום יכול להשפיע לטובה על האיכות? - האם הוידאו המקליט מושפע מאיכות הטלויזיה? האם הטלויזיה משמשת כמתווך בין הוידאו לכבלים/אנטנה ויש הבדל בין הקטלה תחת טלויזיה חדשה וטובה לטלויזיה ישנה? - עד כמה מורגשות התקלות באיכות הנובעות משיכפול קלטות וידאו ממוקורות משוכפלים כבר? - האם יש דרך לשכפל במהירות בין קלטות כמו בטייפ (Hi-Speed Dubbing)? האם השיכפול המהיר פוגע באיכות ובאיזו מידה? אשמח כמובן אם תוכלו להמליץ לי על דגם של מכשיר וידאו מאיכות טובה שיודע להקליט בשתי מהירויות (SP/LP), שמסוגל לשכפל בין קלטות וששומר על איכות התמונה והסאונד ברמה המירבית. הבנתה שכעת זה עיתוי מצויין לקנות וידאו בגלל הורדת מס הקניה, האם קניה של המכשיר בDuty-Free תשתלם? אני מוכן לשלם עבור וידאו עד כ2000 שקלים, למרות שהבנתי שאפר לקנות מכשירי וידאו מצויינים ב800 שקלים. אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שיותר שאלות, ואם לא תוכלו - אשמח אם תפנו אותי לפורום עברי אחר שיכול להתאים לשאלות שלי. בברכה, טל חבר

אז ככה.

יש מספר פורמטים של וידאו. הפורמטים הטובים ביותר הם בטא ופורמט ה D.V החדש. הם מאפשרים יותר ערוצי סאונד ואיכות תמונה משופרת. הם גם נחשבים לבעלי איכות שידור, ובהם משתמשים בתעשית הטלוויזה. הפורמט הביתי הוא קצת בעיתי. בכל הקלטה יש מעבר דור וירידה משמעותית באיכות. בדור הרביעי יש כבר בעיות צבע משמעותיות. לכן לא כדאי לעשות שיכפולים משכפולים, אלא מקלטת מאסטר אחת. מנסיוני האישי, מכשירי הוידאו בעלי כמות הראשים הקטנה יותר הם טובים יותר, אמינים יותר ובעלי מספר תקלות מועט יותר. גם אופצית ההקלטה הארוכה מורידה מאיכות התמונה ולכן היא מומלצת רק למקרים מיוחדים. אין צורך להתאים בין מותגי המכשירים, כל עוד הם פועלים באותו פורמט, בארץ מדובר בפורמט ה v.h.s, אולם אם אתה מעונין לשלוח קלטות לחו``ל כדאי שתבדוק את הפורמט שם. וכן, איכות הטלוויזיה לא חשובה, השידור מגיע מהאנטנה. עוד שאלות ? תחזור אלי.

tal_hever

New member
תובה בכל אופן

פרסמתי את ההודעה הזאת בעוד פורומים עבריים וכבר ענו לי על השאלות - אז תודה בכל אופן על ההתייחסות. בברכה, טל חבר

למעלה