עזרה בנושא כעס עצמי שנאה עצמית חוסר אהבה עצמי

asafasaf26

New member
עזרה בנושא כעס עצמי שנאה עצמית חוסר אהבה עצמי

דבר ראשון,יש לי חוסר אהבה עצמית בצורה קיצונית ומצד שני נרקסיסתיות ואהבה עצמית אני לא מעריך את עצמי אמרתי מישפטים חיוביים ולא הרגשתי ממש שזה עוזר כגון אני אוהב ומעריך את עצמי, אמרתי המון המון זמן ולא חשתי שאני אוהב את עצמי יותר אשמח לקבל עצה ועזרה בנושא. דבר שני יש לי ידיד\חבר טוב שכייף לי איתו מצד אחד הוא מצחיק קופצני נחמד ויש בו טוב לב מצד שני הוא מזלזל בי פוגע בי הוא ילדותי מאוד צעקני ומבקר אותי וכל הזמן מדבר על הצדדים הרעים שבי. אני יודע שהוא מראה עבורי שאני לא ממש מעריך ואוהב את עצמי ואם הייתי אוהב ומעריך את עצמי לא הייתי איתו בקשר, הידיעה הזו לא עוזרת, ההפך היא גורמת לי יותר לכעוס על עצמי שאני בקשר ואני נהנה להיות עם אדם שמזלזל בי. מה עושים? דברתי איתו תלפטית ראיתי אותו מולי ראיתי חוטי תלות שמקשרים בניינו שחררתי את החוטים עם אור זה לא עזר בכלל , הוא תמיד מנתק איתי את הקשר על דעת עצמו ואז מחדש איתי את הקשר אני כמו בובה עבורה מתי שבא לו הוא נותן לי בעיטה ומעיף אותי ואז כשבא לו אנחנו חוזרים להיות שוב ידידים אני שונא עצמי על כך שאני אוהב להיות בקשר עם ארדם שמזלז ופוגע בי ואני עוד יותר כועס על עצמי שהוא זה שמחליט לנתק את הקשר (ואני מכבד אותו) כי אני הוא זה שצריך לרצות לנתק את הקשר והוא זה שאמור לרצות להשאר בקשר כי אני מכבד אותו והוא לא מכבד אותי. מה עושים? היה לי איתו שוב ריב והוא שוב החליט לנתק תקשר ואני שוב מרגיש 0 שהוא זה שהחליט ועוד הוא זה שפגע בי ואני יודע שהוא צבוע כלפי ולא חבר אמת. :0( אולי יש מישפט חיובי שאני יכול לשחרר אותו? מדיטציה? כבר אמרתי המון את המישפים החיוביים של אני אוהב ומעריך את עצמי המון פעמים המון זמן אך אני עדיין רוצה תמיד להיות איתו בקשר. דבר נוסף ,יש בי המון כעס על אנשים מהעבר הרחוק וגם אנשים שאני לא מכיר בכלל שמזכירים לי בעיניים הרעות \תחמניות שלהן את אותם אנשים שפגעו בי בעבר. היום הבנתי שחבל לי על הנפש שלי כי אני פוגע רק בעצמי, תמיד ידעתי את זה אבל היום זה פשוט נתפס. אין לי כוח יותר לכעוס אני רוצה לשחרר את העבר מה אתם ממליצים? משפט חיובי? מדיטציה? או משהו אחר מהקבלה כממו משפט? או משהו אחר? יש לי משפט כזה: "אני סולח לכל אדם שאי פעם פגע בי במודע ושלא במודע בחיים אלו ואחרים" מה אתם ממליצים? תודה

freearth10

New member
משפטים חיוביים

היי אסף, נהנתי לקרא את כל התובנות שלך ואת כל מה שאתה עושה כדי לשחרר את הכעס. לדעתי אתה זקוק למישהו שילך איתך כברת דרך, כך שתוכל אחר כך להמשיך משם בעזרת כל הכלים שכבר רכשת ועוד תרכוש בעתיד. בקשר למשפט שבחרת הוא נראה לי רחב מידי ולכן התוצאה לא יכולה גם להגיע בזמן קצר. בנוסף יש בו מילה שלילית והייתי ממליצה לך לבחור מילה אחרת שתביע את אותה הכוונה.
מאיה

162162

New member
הי asafasaf26

קודם כל - כל הכבוד על המודעות העצמית ועל כך שאתה עושה ומוכן לעשות בעתיד בשביל עצמך. רק לומר משפטים חיוביים לעצמך אם אינך מאמין בהם זה לא ממש יעיל. אני חושבת שאתה צריך לבדוק עם עצמך דברים יותר לעומק כגון : מדוע אתה שב וחוזר ליהיות חבר של אותו חבר שעליו אתה כל כך מתלונן ? מה מושך אותך בחברות הזאת ? ומדוע אתה מרגיש מה שאתה מרגיש ? עבודה כזאת מעמיקה יותר דורשת לפי דעתי עזרה מקצועית, מדריך שיתן לך כלים להבין מאיפה הכול נובע ואיך אפשר לתקן ולשחרר את החסימות האלו. מדריך שיתן לך כלים ( יותר מרק משפטים ) שיגרמו לך לאהוב את עצמך ולהעריך את עצמך וליהיות שלם עם מי שאתה כפי שאתה ואתה מדהים !!!

GirlFromHell

New member
הלוואי

ורק להגיד משהו היה יכול לפתור לנו את כל הבעיות. אני מאמינה בחשיבה חיובית אבל חשוב לזכור שלפעמים צריך לנקוט פעולות גם ולא רק לדבר. אישית אני מאוד אוהבת כתיבה חופשית בתור דרך לשחרור והבנה. פשוט להתחיל לכתוב את כל מה שעולה לראש תתפלא איזה הבנות ניתן להגיע אליהן. לגבי משפט הייתי בוחרת משהו כמו אני בוחרת לשחרר את הכעס והטינה כלפי XXXX

למעלה