עזרה בחיפוש מילים של שיר....

עזרה בחיפוש מילים של שיר....

אני מחפש את מילות השירים: האיש מן הבקעה/חיים חפר סתיו/וילנסקי (ככה אני זוכר... אני לא זוכר בדיוק את שם המחבר) הרבה הרבה הרבה

גיאשש

New member
האיש מן הבקעה - מילים

השיר הושר על ידי להקת פיקוד מרכז 1972 - סולנית - דורית ראובני. האיש מן הבקעה/ חיים חפר, מוניו אמריליו כבחלום תמיד אזכורה האיש הולך כעובר אורח נוגס תפוח בין אבק ורוח נוסע על גב המשאית מן הבקעה האגדות יפות הן עד שפתאום עפות הן רק אלוהים יידע לאן אני מגדל הקמתי בו לבדי חלמתי נסיך שלי על סוס לבן חמה הדרך ארוכה היא ושם הוא בין קוצי הקיץ רץ כפרא לחפש לי פרח חוזר הוא נושא קנה סוף אלי מן הבקעה האגדות יפות הן... הציפורים פרחו ועפו על שפת ירדן קני סוף הוצפו בשחוק פרוע בלי לאמר מדוע הולך הוא הולך רחוק האיש מן הבקעה בעננים תלויה הקשת אך עוד לוחש מכשיר הקשר מילה או שתיים כמו משק כנפיים - ענה לי רות סוף אומר האיש מן הבקעה האגדות יפות הן...

תיקונים, ברשותך

סליחה אם זה נשמע קטנוני, אבל פתחתי את התגובה עם המילים וזיהיתי שגיאה, אז בדקתי בדף המילים בתקליטור של דורית ראובני, ויש לי שלושה תיקונים: 1. בבית הראשון האיש עובר כעובר אורח (נשמע מוזר אבל כך כתוב וכך הם שרים) 2. באותו בית: על גב המשאית אל הבקעה (ולא מן) 3. בבית השלישי: בצחוק פתוח (כן, אמנם בשחוק פרוע נשמע מעניין יותר, אבל מוני אמריליו כנראה חשב אחרת)

גיאשש

New member
האיש מן הבקעה - מילים

השיר הושר על ידי להקת פיקוד מרכז 1972 - סולנית - דורית ראובני. האיש מן הבקעה/ חיים חפר, מוניו אמריליו כבחלום תמיד אזכורה האיש הולך כעובר אורח נוגס תפוח בין אבק ורוח נוסע על גב המשאית מן הבקעה האגדות יפות הן עד שפתאום עפות הן רק אלוהים יידע לאן אני מגדל הקמתי בו לבדי חלמתי נסיך שלי על סוס לבן חמה הדרך ארוכה היא ושם הוא בין קוצי הקיץ רץ כפרא לחפש לי פרח חוזר הוא נושא קנה סוף אלי מן הבקעה האגדות יפות הן... הציפורים פרחו ועפו על שפת ירדן קני סוף הוצפו בשחוק פרוע בלי לאמר מדוע הולך הוא הולך רחוק האיש מן הבקעה בעננים תלויה הקשת אך עוד לוחש מכשיר הקשר מילה או שתיים כמו משק כנפיים - ענה לי רות סוף אומר האיש מן הבקעה האגדות יפות הן...

רון65

New member
התכוונת לזה?

"סתיו" מילים: שמשון חלפי לחן: משה וילנסקי כבר נושרים העלים בשדרות וגנים כבר רוכבות במרום שיירות עננים, וכוכב אחרון שם נחבא אל כליו - סתיו...סתיו...סתיו... כבר יצאו לדרכם אחרוני ציפורים, ונשאו הם איתם אחרוני השירים, ופורט רק הרוח באלפי מיתריו - סתיו...סתיו...סתיו... מפליגות אוניות בימים רחוקים, מפליגות, מפליגות אל האין אופקים, נאבק, לא יכול עוד הים לגליו - סתיו...סתיו...סתיו... כבר שוקעת העיר בשתיקה עמוקה, עוד נושא בליבו מן תפילה עתיקה, עוד נושא בליבו, אך לשוא, אך לשוא - סתיו...סתיו...סתיו... עייפים ולאים בגנים הצללים, והכל כה דומם, נעתקו המילים, כבר איננו אוהב, האחד שאהב - סתיו...סתיו...סתיו...

אביב ש

New member
אחח.. איזה שיר יפה../images/Emo99.gif

"האיש מן הבקעה".. כל כך מרגש לשמוע אותו כל פעם מחדש!

giba70

New member
"סתיו" קבל את העלים... מילים ../images/Emo6.gif

המילים הן של שמשון חלפי. כבר נושרים העלים בשדרות וגנים כבר רוכבות במרום שיירות עננים, וכוכב אחרון שם נחבא אל כליו - סתיו... סתיו... סתיו... כבר יצאו לדרכם אחרוני ציפורים, ונשאו הם איתם אחרוני השירים, ופורט רק הרוח באלפי מיתריו - סתיו... סתיו... סתיו... מפליגות אוניות בימים רחוקים, מפליגות, מפליגות אל האין אופקים, נאבק, לא יכול עוד הים לגליו - סתיו... סתיו... סתיו... כבר שוקעת העיר בשתיקה עמוקה, עוד נושא בליבו מן תפילה עתיקה, עוד נושא בליבו, אך לשוא, אך לשוא - סתיו... סתיו... סתיו... עייפים ולאים בגנים הצללים, והכל כה דומם, נעתקו המילים, כבר איננו אוהב, האחד שאהב - סתיו... סתיו... סתיו...

קוליפון

New member
השיר הוא מתוך התכנית: "שר מי

ששר אחרון". בין חברי הלהקה היו גם: עוזי חיטמן, אלי גורנשטיין, יענקל'ה מנדל, רונית אופיר וגילי דור (גיטרה). ועל שום מה "שר מי ששר אחרון"? בחלק השני של תכנית זאת, הייתה פארודיה שנכתבה ע"י יוסי בנאי. הפרודיה סיפרה על ארץ ישראל הישנה והטובה שבה כולם היו עובדים ושרים, חוץ מגרישא קשישא (אלי גורנשטיין). גירשא אינו רוצה לשיר ולכ הוא מגורש מכפרו הקטן הנמצא אי שם. אחרי שנים שלא שמעו מקשישא זה, חוזר גרישא לכפרו הקטן והפעם בתור זמר רוק מפורסם. אכן, שר מי ששר אחרון. פארודיה זאת, אשר נכתבה במקור ללהקת הנח"ל,לא זכתה לבקורות נלהבות ולדעת מבקרים רבים היא הייתה מיותרת ולא נחוצה. להיטים נוספים מתכנית זו היו: "מודה אני לפניך", "מסביב למדורה" (שהושר במקור ע"י צוות הווי חטיבת הצנחנים), "ידיד נפש" ו"בשבחי החושך" (מ. אלתרמן, ל.יאיר רוזנבלום).

giba70 יקר

תודה לך על הנוסטלגיה שעוטפת אותי ברגע זה, אני ממש שרה את השיר הזה. "למדתי" אותו כשזכיתי עדיין להיות בין כותלי ביה"ס, שיר מקסים, תודה לך מכל הלב, ליאת.

giba70

New member
אני שמח שזה מרגש אותך ../images/Emo9.gif

כיף לי לקרוא את זה. תודה לך
ניסית חיבוק עם 8 ידיים?

למעלה