עזרה בזיהוי שיר: משהו עם 120..

גרי רשף

New member
עזרה בזיהוי שיר: משהו עם 120..

שבת בבוקר יום יפה, וברדיו 103FM שירים עבריים שקטים (משהו בסגנון של 'בקיץ הזה תלבשי לבן' אם טיראמיסו מבין למה אני מתכוון), ולפתע שיר לא מוכר על 120 חיילים היוצאים לקרב, 120 חיילים הנלחמים באוייב, ובהמשך הם גם חוזרים או לא חוזרים מהקרב (אבל מוטיב ה-120 חוזר גם חוזר). השיר בקצב מארש ולפי רוחו הוא לבטח מתורגם מרוסית. לא הצלחתי לזהות את הזמר. מישהו ? כמובן שזה *לא* עד 120 של להקת הנח"ל, *לא* תלבשי לבן של הדודאים-פרברים, ו*לא* שבת בבוקר יום יפה של אריקיינשטיין.
 

קוליפון

New member
שם השיר הוא 120.

השיר מופיע בתקליט חיים טופול שר שירי מלחמה, שיצא לקראת סוף שנות השישים ב"ישראפון.
 

קוליפון

New member
../images/Emo124.gif העונה ../images/Emo124.gif אבא של סי

יש סיכוי שהאלבום המופלא הזה ייצא ע"ג דיסק
 

גרי רשף

New member
תודה רבה על המידע../images/Emo70.gif

לא שמעתי מעולם על התקליט, ומפתיע שהשמיעו שיר ממנו שהרי הוא טרם יצא על דיסק. ידוע לך של מי המילים והלחן?
 

ayb1

Well-known member
כמה פרטים על השיר מס 4 ועל כל התקליט כבקשתך

תקליטי "ישראפון" 325 P.A טופול בשירי מלחמה צד-א ....... מילים: ...... מוסיקה : ..... עיבוד מוסיקלי: 1. קראתי לך....... ..........ע. אטינגר .. מ. וילנסקי מ. וילנסקי 2. חוזרים ! .............. א.בר עם א. נצר י. גרציאני 3. מדוע ?.................... ב. ברכט , עברית : נ. זך מ. פלג ד"ר ח. וינטרניץ 4. מאה עשרים גברים .. ד. מנוסי א. נצר ד"ר ח. וינטרניץ 5. אנשי החייל ..............ב. ברכט ,עברית : א. שלונסקי,ק. וייל, ד"ר ח. וינטרניץ 6. ברברה ...... .......... ז'.פרוור , עברית : נ. שמר י קוסמא ד"ר ח. וינטרניץ צד-ב 1. המצעד האחרון ....... . ד. מנוסי י.זראי ד"ר ח. וינטרניץ 2. סוף העולם ....... . .. נ.שמר נ.שמר י. גרציאני 3. ביבי! מותק! שוקולד! ח. לוין י גרציאני י. גרציאני 4. הולכים אנו אליך . . . ע. אטינגר א. נצר ד"ר ח.וינטרניץ 5. כיבוי אורות ........ . נ. שמר נ. שמר נ. שמר התזמורת בניצוח של : משה וילנסקי
 

קוליפון

New member
../images/Emo79.gif אגב,

"בייבי ! מותק ! שוקולד !" הוא הגירסה הראשונה ל"חייל של שוקולד". הגירסה הזאת הרבה יותר קודרת ופסימית והלחן שלה מזכיר מאוד לחנים של קורט וייל. מעבר ללחן המאוד עוצמתי, ישנו בשיר שינוי קל במילים וכנראה זו גירסתו הבלתי מצונזרת של המחזאי חנוך לוין: בייבי ! מתוק ! שוקולד! ( בוא חייל של שוקולד) בוא אליי אל המשלט, שב, תסריח, אל תירא (שב תנוח אל תירא) ותשוב לעפרך.
 
למעלה