עזרה בזיהוי שחפית

עזרה בזיהוי שחפית

ביום שני-23.4, בבוקר, אבישי ואני צפינו בחוף הצפוני. רוחות דרומיות ערות נשבו. למעט 3 חמסנים טפילים לא נצפו ציפורים לא רגילות(לא שחמסנים אינם רגילים לעונה...). כמו כן צפינו בשחפית ה"כהה" שבתמונה המצורפת- בערך בגודל של שחפית ים(כנף מעט ארוכה יותר),צבע אפור כהה למדי בגב, על כנף, גוף, ותת כנף מעט בהירה יותר, לא הרבה שחור בקצות הכנפיים, כיפה שחורה, ומקור כהה. העל שת לבן והזנב ארוך ולבן גם הוא. השחפית נצפתה ביחד עם שחפיות ים וגמדיות בציד ומנוחה על כלובי הדגים. לצערי לא הצלחתי להפיק תמונות טובות יותר... למישהו יש רעיון לגבי זהותה של הנ"ל? בערב של יום המחרת, ביחד עם שחר אלתרמן ניצפו כמה אלפי מירומיות לבנות כנף בריכודים מרהיבים מעל החוף הצפוני. אני מקווה ששחר יעלה תמונות שלהן בהמשך. בבןקר של יום רביעי הצטרפתי לשחר ושני מתנדבים הונגרים לסירה במטרה לצלם את המירומיות- כמובן שאת המירומיות לא ראינו ובנוסף הצלחנו להסתבך בחבל של אחד המצופים
...ולמרות זאת נהננו מתצפיות ממרחקים אפסיים בציפורים שבהם צופים בדרך כלל ממרחק רב. רע

הקפצה

נו, קדימה, אתם חייבים לעזור לי. אני לא אוכל, לא ישן, לא נושם כבר כמה ימים
הצילו!

insomni

New member
רע, לצערי קשה לי מאד לזהות משהו בצילומים...

שלא לומר פרטי שחפית מסוימת... אבל נחזור לתיאור שלך, מה האופציות? לדעתי רק שחפית שוניות עונה להגדרה. שי

בינגו!

או שלא... גם אני חשבתי על כך ברגע שראינו אותה לראשונה אבל העל שת והזנב הלבנים לא מתאימים- בשוניות העל שת בצבע הגב או מעט בהיר יותר אך לא לבן. בכל מקרה גם אני לא חושב שניתן להפיק הרבה מהתמונות מלבד אומדן הגודל והגוון של הציפור. ויכול להיות אפילו אולי שההודעה הקודמת שלי די מטופשת בדיעבד
שבת שלום, רע נ.ב. הציפור המדוברת היא השחפית השמאלית או אחת השמאליות בתמונות(ליד הגמדיות)

insomni

New member
צודק לא התעמקתי בתיאור מספיק..

ולמרות שניסיתי בכל כוחי להבין בצילום במה מדובר, הצילום באיכות איך לומר...נו מילא... אז זורק לאוויר רעיונות כלליים: גודל של שחפית ים פחות או יותר, זנב ארוך ולבן, מעט מאוד שחור בכנף, אפורה בבטן, וכמות ואיכות האפור הכללית מושפעת מתנאי תאורה והחזר מן הים... אולי קוטב?

הצילומים לא גרועים, הם מאותגרים פיקסלית!

ובעניין הציפור- לדעתי הגוון האפור לא מושפע מאוד מהתאורה הלקויה\מצלמה לקויה. הבט בשחפיות הגמדיות ושיפיות הים שליה-צבעיהן כמעט טבעיים או טיפה יותר כההים מהרגיל-הציפור כהה מהן בהרבה. האם שחפית קוטב יכולה להגיע לגוונים כאלה של אפור בעל הכנף ובגב? מה שכן תומך בשחפית קוטב (בנוסף ללחי ולסימנים שפירטת) הוא הרגליים הקצרות מאוד ביחס לשחפיות הגמדיות שלידה שיוצרות מראה "נמוך" שמתאים לקוטב. רע

למעלה