עזרה בהולה-הסתבכתי בשיפוץ ובקרמיקה...

אופיר333

New member
עזרה בהולה-הסתבכתי בשיפוץ ובקרמיקה...

שיפוץ שהסתבך, קבלן הועזב-הגיע חדש.
מחר אמור לרצף קירות אבל הפריסה של האריחים בעייתית! אני בדילמה נוראית.
30 על 60 לבן מבריק-בתכנון לרצף לרוחב.

יש מקלחון: 116 על 82, ויש יחידת אסלה (עם נישה בולטת)- רוחב 88.

אם לרוחב, אז אין סימטריה- אולי לאורך? זה יפה? אני אובדת עיצות...או אולי לרוץ מחר ולהחליף מידה.

בנוסף- הקבלן הראשון האדיוט מיקם את האסלה הסמויה לא באמצע...יש הבדל של 4 -5 ס"מ. יש אופציה לעבות את הקיר ואז לא נראה הבדל אבל אז אני מפסידה 4 ס"מ מהחדר ונישת השירותים (בין קיר למקלחון) הופכת מ-87 ל-83. מה דעתכן?

תודה לתשובות דחופות.

merime

New member
מנסה לעזור

לא כל כך הבנתי את הבעיה עם האריחים.
במקלחון זה מסתדר שני אריחים (לחתוך מעט מהם כ- 4 סמ מכל אחד).
ב80 יהיה חיתוך.
הכי טוב שתהיי עם הרצף ושהוא יסמן איפה החיתוכים ואת תאשרי לו.
בהצלחה!

דבר ראשון לא להילחץ, השיפוצניקים מריחים

לחץ יותר טוב מאשר כריש לבן ורעב מריח דם.

את יכולה לתכנן את החיתוכים בחוכמה, לדוגמא אם יש מקלחון אז ניתן שהחיוכים יהיו בפינה במפגש הקירות, כך זה מוסתר ע״י המקלחון.

אפשר שהחיתוכים יהיו באריחים שגובלים עם משקוף דלת הכניסה, בד״כ מביטים לתוך החדר ולא על הדלת, כך שהחיתוכים הללו לא נראים לעין, מה גם שצד אחד מוסתר ע״י הדלת.

אם האסלה בפינה אז אפשר לעשות את החיתוכים בדיוק בפינה שלה, כשיושבים עליה לא רואים אותם כי הם בגב, וכשנכנסים לחדר האסלה זה לא אייטם שמתמקדים בו.

הנה כמה תמונות, אמנן זו דירה להשקעה, אבל השיקולים שפרטתי הם אלו שהנחו אותי.

משקיע בב״ש

מה ההלם?

שבירת קירות + ריצוף + צנרת חדש. בכל הדירה + מטבח חדש + העברת נקודות חשמל+ שרוקלחת חדשה לגמרי + ריצוף בפחות מ 15.000₪ כולל מע״מ לא שווה?

זה מעלה שכירות בעוד 400₪ לחודש, זה נותן תשואה של 32% על השיפוץ.....

משקיע בב״ש

אז ככה

הפעם היחידה שבעל דירה החליף לנו חיפוי קיר בש היה כי היה חייב :)
בגלל בעיה בצנרת וגם אז התנאי היה שבעלי יעבוד אצלו בפרך שלושה ימים

כמו כן היינו סטודנטים עניים
שכנראה לא הגענו אפילו להסתכל על דירות משופצות שכאלה כמו שאתה מציג.
(הכי גבוה ששילמנו לדירת שלושה חדרים היה בשנה ד1600 שח מי ששילם 2000 היה נחשב יקר)

ושורה תחתונה אני סתם צוחקת
ברור לי שכשאקנה דירה להשקעה אשפץ אותה שתהיה סוכר

pregnant13

New member
מה?!?!?

אז למה אצלי על שבירת קיר בין מרפסת שירות למקלחת + חיפוי המקלחת הגדולה שנוצרה + צבע בדירת 4 חדרים (ללא תיקונים, הדירה שמורה שמורה שמורה) רצו ממני 40K?
למה?!?!?!

אני מאמין שזה עניין של ניסיון

יש לעשות רשימה מסודרת ומפורטת בנוגע לשיפוץ, כל תוספת אח״כ הופכת למסחטת כספים.

לפני קבלת החלטה מביאים 4-8 קבלני שיפוץ שונים ומבקשים הצעת מחיר, כמו כן מעלים שאלות במהלך הביקור שלהן, תלמדי שכל אחד נותן רעיונות והצעות לביצוע של רשומים ברשימה הראשונית שלך, זה עוזר לך לגבש רשימה מלאה וטובה יותר.

כשתגיעי לקבלן 5 ואילך..... כבר תהיה רשימה מגובשת.

כעת תתחילי לאסוף הצעות ותראי שהמשרעת תהיה אדירה.....

על מה שפרטתי מעלה היו לי הצעות בין 8700₪ ועד למר מגזימן ב 40,000₪ לא כולל המטבח.

אני עשיתי הכל בפחות מ 15,000₪ אחרי שבחרתי את הקבלן שנראה לי......

משקיע בב״ש

מרי פופ

New member
נשמע קצת יקר

אבל המחירים של ב"ש הם לא מחירי המרכז בכל מקרה...
ואני מאמינה בכל ליבי שעבודה איכותית עולה יותר כסף מהעבודה הפחותה בטיבה.
ונסיוני לימד אותי כך בעבודתי. מאחר ומדובר בדירה שכורה, יתכן שהסטנדרט והגימורים פחות מעניינים. לא כך בבית שלך שאת משקיעה בו.

הכל נכון אבל.....ד

1. מחירי ב״ש הם לא מחירי המרכז ומחירי המרכז אינם מחירי סביון. עם זאת חשוב לבצע מכרז קבלנים ולפרט את הדרישות.

2. עבודה איכותית או לא יודעים בשני מקרים:
א. כאשר יש המלצות, אבל זיכרו אין ערובה שהעבודה אצלכם תהיה כמו אצל הממליצים.
ב. רק בסוף העבודה.

לכן בכל מקרה חשוב להיות שם במהלך השיפוץ ולשבת להם על הראש כי השיפוצניק יעשה מה שהכי נח לו ומה שהכי קל לו.

3. הגימורים בהחלט פחות חשובים בדירה להשקעה אבל וזה אבל חשוב. מעולם לא סגרתי שיפוץ ואמרתי לקבלן: ״שמע זו דירה להשקעה אתה רשאי לחפף בגימור״!!! אני דורש את המיטב!!! כי אני משלם, כשהקבלן מחפף בצורה קיצונית זה יורד לו מהמחיר.
מה שכן בדירה להשקעה יש יותר מרווח לגמישות לדוגמא: הפסיפס במטבח לא יצא ממש ישר באותו הפלס עם האריחים שמעליו.....מאם זה היה בבית מגורי הייתי אומר לקבלן לפרק ולהתחיל מהתחלה עד שיהיה פלס.....
אולם בדירה להשקעה זה פחות חשוב אז אני עושה שיקולי זמן וכסף. יעלה לי יותר לעכב את העבודה בלומר לו לפרק ולעשות מחדש, לכן אני מנצל זאת בהוצאה על צ׳ופרים אחרים או להתקזז איתו על תוספות שהוא ביקש במחיר במהלך העבודה.

Having said all that...

לא בדירה להשקעה ולא בדירה למגורים הקבלן אמור לחפף, חובה על בעלי הבית להשגיח ולהיות עם רצועה קצרה ואסרטיביים ולפעמים גם נוקשים ותקיפים. בכל מקרה אני לעולם לא משלם יותר מ - 20% עד חסוך העבודה. משמע אני מחזיק ב 80% מהכסף עד שהקבלן לא סיים וניקה את הדירה..... ככה שהכי בידיים שלי.

אל תשחררו כסף בקלות, כי זה מראה גם על ההתנהלות שלכם אח״כ ולכן הקבלן יזלזל, זיכרו: הקבלן עובד אצלכם, לא ההיפך

משקיע בב״ש

נישמע יקר מאוד תביאי עוד הצעות

גם אני שברתי קיר בין שרותים למרפסת שירות
שיניתי את כל האינסטלציה
חיפיתי מחדש
וזה עלה לי הרבה הרבה פחות

בהנחה שאת גרה במרכז,

כל מה שתיארת לא אמור לעבור את ה 20,000₪!!!

אני ממליץ לעשות אחת מהאופציות הבאות:

1. להביא לבד אנשי מקצוע ולשלם פר עבודה.

2. להביא הצעות נוספות ולא להראות תמימה. תבקשי הצעה בכתב ולא בעל פה ושכל סעיף יהיה מתומחר. אל לקחי המעה שיש פירוט של הסעיפים ורק מחיר כולל בסוף. איש מקצוע שלא יודע לתמחר את עצמו כנראה שגם לא יודע לעבוד.

אופציהה # 2 גם תתן לך מושג לעלויות אם תבחרי לקחת אנשי מקצוע לכל עבודה, תורידי מהמחיר 20% וזה מה שאת אמורה לשלם בממוצע.

בהצלחה,

משקיע בב״ש

אופיר333

New member
הסבר ובקשת עזרה בהולה

אם נשאר עם 60/30 בשכיבה אז לא יפה לחתוך באמצע כל קיר כי אין פרופורציה (קיר המקלחון 82 וקיר האסלה 87). בקיר המקלחון 116 פחות בעייתי.
אז נשאר עם אריח שלם ותוספת של 21 בקיר אחד, בנישת השירותים אותו הדבר כמעט. זה לא יפה...כי החתיכות הקטנות לא פרופורציונאליות.

אפשר להעמידם, כך שהאריח ירוצף לאורכו- אז אין בעיה כמעט של חיתוכים. יפה לאורך?

אופציה נוספת- להחליף ל-90/30 שאז במקלחון ובשירותים לא יהיו בכלל חיבורים. מה הכי יפה?

למעלה