עזרה בבקשה...

ללוש 15

New member
עזרה בבקשה...

אני לומד במגמת ביולוגיה,כיתה י"א... יש לי מבחן באקולוגיה ביום ראשון..ואני מחפש דוגמאות לבחינות,ובחינות בגרות משנים שעברו..איפה אני יכול למצוא כאלו? ועוד משהו..יש אתרים שמרכזים את כל חומרי הלמידה באקולוגיה? אם יש אתם יכולים לתת לי בבקשה קישורים?? תודה רבה ושבת שלום!!!
 

bodas

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

בגלל זכויות היוצרים של המדינה על בחינות הבגרות אני בספק אם תמצאי הרבה מהן ברשת, אבל יש כמה במאמרי הפורום ובקישור הזה בכלל הייתי בודק את כל קטגורית הקישורים הרלוונטית לתיכוניסטים
 

betbet33

New member
הנה כמה אתרים שאולי יעזרו

http://www.milonit.co.il/byologia.htm http://web.macam98.ac.il/~rafid/ecology/ecodict1.html http://www.ecology.com/ http://www.pbs.org/wgbh/evolution/library/glossary/#n http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%90%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94
 

ללוש 15

New member
תודה..ויש לי שאלה לגבי מחזור החנקן.

למה מתכוונים כשאומרים קיבוע חנקן? ולמה הוא כל כך חשוב אם רוב האורגניזמים אינם מסוגלים לנצל את מאגר החנקן העצום שבאוויר? מה התפקיד של החנקן במחזור החיים או החומרים שבטבע? ובכלל אם מישהו יודע ,מה הם בעצם רוצים שאני יבין בנושא הזה..מה הפאונטה? תודה רבה!!!
 

dbn

New member
קשירת חנקן

חנקן הוא מרכיב חשוב בכל יצור חי - הוא מרכיב מרכזי בחומצות גרעין ובחלבונים - מכאן שכל יצור חי דורש לקיומו תרכובות חנקן. זמינותם של תרכובות חנקן בטבע תלויה בפעילותם של החיידקים קושרי החנקן. הם אלה שמסוגלים לנצל את החנקן האווירני (שזה מקור חנקן "בלתי נדלה" מבחינתם) ולהפוך אותו לתרכובות חנקן שזמינות לכל שאר האורגניזמים. קיבוע החנקן הוא תהליך שדורש אנרגיה רבה ובו נוצרת אמוניה. מאמוניה נוצרים חנקות (ניטרטים) וחנקיות (ניטריטים) על ידי חיידקים אחרים. 3 התרכובות החנקניות האלה זמינות לכל שאר היצורים החיים בעולמנו - אם בצורה ישירה או בצורה עקיפה. (לנו למשל מקור החנקן העיקרי הוא החלבונים שאנו אוכלים).
 
למעלה