עזרה בבקשה

Nמור

New member
עזרה בבקשה

שלום רב, הכלב שלי,קרמבו, סובל מכאבי אוזניים כבר שנים. הייתי אצל מס' וטרינרים וחוץ מטיפות,אנטיביוטיקה וניקוי אוזניים כתשובה לכאבים (שעוזר לו באופן זמני בלבד) אף אחד לא יודע למה כואב לו ואיך ניתן למנוע זאת סופית והוא ממש סובל,מנער את ראשו הרבה ובוכה כשהוא מגרד את אוזניו,ואני ממש לא יודעת איך לעזור לו. וטרינר אחד המליץ לי לנתח את אוזניו כדי לראות מה יש שם,אבל זה כולל הרדמה מלאה ואני ממש חוששת מזה,האם בכל זאת מומלץ לנתח אותו? ועוד שאלה,יש אצלינו בשכונה משפחת שועלים,עד לאחרונה לא הייתה לנו בעיה איתם , אבל לאחרונה אחד השועלים "תפס אומץ" ומתקרב רבות לאיזור שלנו והשיא היה לפני מס' ימים שאף עלה על המחסן בגינה שלנו כשאני וקרמבו בגינה! שאלתי היא,האם אני צריכה לחשוש מכלבת אפילו שקרמבו מחוסן? ואיך אני מונעת מהשועל את כניסתו לגינה שלי? תודה רבה

תשובות

הי לגבי האוזניים - אני מניח שלא רואים שם סימני דלקת? כי אם כן - אז קודם כל צריך לטפל בה אם לא - אז צריך להבין אם יש דלקת בחלק עמוק יותר של האוזן, למשל אוזן תיכונה או פנימית בשביל זה באמת צריך להתקדם מבחינת אבחון - לרוב השלבים שהייתי נוקט בהם הם בדיקה בהרדמה (כי כדי להסתכל לעומק האוזן צריך כלב ישן), צילום גולגולת (גם מתבצע בהרדמה) ואפילו CT אם נראה שיש הצדקה - גם זה בהרדמה... לגבי ניתוח - אני לא ממשמבין איזה - אולי הכוונה פרוצדורה בהרדמה כמו שתארתי אחרי שתהיה אבחנה או לפחות יישללו דברים חמורים ועמוקים יותר אפשר יהיה לנסות לכוון טיפול ממוקד יותר לגבי השועלים - איפה אתם גרים? כדאי לפנות בנושא זה לוטרינר הרשותי כדי שיבחן את הסכנה שבדבר בהצלחה ארז

Nמור

New member
תודה

אני לא צריכה לדאוג מהרדמה? לגבי השועלים,אני חוששת שהוטרינר העירוני יהרוג אותם,אני רק רוצה להרחיק אותם,לא לפגוע בהם ושוב,תודה

האם יש אוכל של כלבים שמפוזר בגינה?

כנראה שיש משהו שגורם לשועלים להתקרב לגינה. אם יש בגינה מזון חופשי של הכלב אז כדאי לסלקו.

Nמור

New member
לא,אין

הכלב שלי אוכל רק בתוך הבית ככה שאין בחוץ.

Wating2007

New member
רגע לפני הניתוח

היי, ממש רחמנות על המסכן, יכול להיות שיש לי אפשרות לעזור לפני שרצים לניתוח, במידה ואת/ה מעוניינ/ת במידע נוסף, אשמח מאוד לעזור ולהסביר, יחד עם זאת חשוב לי מאוד להגיד מראש שאני לא וטרינרית. אני בעלת כלב כמוכם שאוהבת מאוד את הילד ההולך על 4, ומוכנה להפוך עולמות למענו. אז אתם מוזמנים לפנות אלי במייל [email protected]. שני

למעלה