עזרה בבקשה
במסגרת הלימודים עלינו

מ צ ד ה

New member
עזרה בבקשה ../images/Emo13.gif במסגרת הלימודים עלינו

להכין סמינר בנושא כאב + כתיבת מאמר אקדמאי
הנושא הנבחר הוא מחלה בשם CIPA המאופיינת (בעיקר) בחוסר תחושת כאב. המחלה נדירה ביותר אך אחוז גדול ממנה חי בפזורה הבדואית בנגב. מלבד מאמרים בנושא ניתן לעשות שימוש גם בספרי קריאה, שירה או כל אזכור אחר של המחלה. זכור לי שנתקלתי בכך גם במס' ספרים. הספר הכי זכור לי הוא אחד ההמשכים של פרחים בעליית הגג, שם לבן (מנישואי קרובים) יש את המחלה. כך שאשמח אם מי מכם זוכר, יודע, מכיר... ויכול לכוון אותי לספרות והעמודים המתאימים
מודה לכם מקרב

moran f

New member
היה על זה פרק בהאוס

(זה לא ספויילר כי זה מתגלה בערך שתי דקות מתחילת הפרק).

מ צ ד ה

New member
../images/Emo51.gif אמרו לי זאת, אך לא אדע כיצד לאתר

פרק של האוס ורצוי שהמידע יהיה ממקורות כתובים. אולי מישהו יודע?

Alone In Kyoto

New member
גם באנטומיה של גריי.

עם ילדה קטנה אחת שרוצה כל הזמן שייתנו לה אגרופים בבטן להוכיח כמה היא חזקה. בכל מקרה לא הייתי מסתמכת על הסדרות האלה. אמנם יש ייעוץ רפואי, אבל לרוב מקצינים דברים ומציגים את זה בצורה שלא בטוח תואמת את המציאות כדי למשוך את הצופה.

moran f

New member
בניגוד לפרחים בעליית הגג?

לא שקראתי את הספר, אבל אני מנחשת שגם הוא לא מופת של דיוק מדעי. נאי מניחה שאם מתירים להשתמש בספקים, שירים וכו', הכוונה היא לא להשתמש בהם כדי לתאר את הסתמנות המחלה אלא דברים שבהחלט אפשר ללמוד עליהם גם מהסדרות האלו (למשל איך אנשים תופסים את המחלה). ובהערת אגב - לא הייתי משווה בין האוס לאנטומיה של גריי מבחינת הדיוק הרפואי. מהקצת שראיתי מהאנטומיה של גריי יש הבדל של שמיים וארץ ביניהן (ולא רק מהבחינה הזו). גם בהאוס יש טעויות, אבל המצב שם הרבה יותר טוב.

מ צ ד ה

New member
וזכור לי שנתקלתי בנושא זה גם בסדרה

"רפואה שלמה" שבמזנו שודרה בערוץ 3 של "הוט". אבל איך מאתרים את הפרקים - לדוג' האנטומיה של גריי? ברגע שיש פרק, אני משערת שניתן להורידו. תודה ענקית

מ צ ד ה

New member
יש מצב שזה היה שם. אני משערת שאת לא

כ"כ בטוחה ואת לבטח לא זוכרת מיקום.... הא?
בכ"א מודה לך מאוד. מקסי' אשנס מותניים ואקרא את החלק הזה.
שוב

לא, אני בטוחה שזה היה שם

http://bookme.co.il/Books/Item_Details.aspx?Barcode=39-5941 זה הספר השלישי בסדרה [אחרי "פרחים בעליית הגג" ו"עלי כותרת עפים ברוח"] ואחריו יש גם את "פרחים נבלו קמלו, אבל כפי שאמרתי הפסקתי באמצע של השלישי. המחלה מתוארת די בתחילת הספר ממה שאני זוכרת, הילד הקטן יותר חולה בה.

בספר "עשו" של מאיר שלו יש דמות

ליתר דיוק, שתיים, ששתיהן לא חשות שום כאב. הילד מיכאל והירושלמי (שמישהו יזכיר לו את שמו...). בנוגע לעמודים, תצטרכי מישה ושקרא את הספר יותר לאחרונה. אם יש לך את הזמן, הייתי ממליץ לך פשוט לקרוא את כל הספר, אני בספק אם תתחרטי כל כך.

ethna

New member
הדבר היחיד שמצאתי

מלבד כמה מאמרים, שאני בטוחה שכבר קראת אותם, הוא הסרט הזה.

למעלה