עזרה בבקשה- משפחות פגועי הנפש- אבל בקרוב...

ענת122

New member
עזרה בבקשה- משפחות פגועי הנפש- אבל בקרוב...

שלום כולם אני לא יודעת עם מי חוץ מכם אוכל לדבר על הנושא יש לי בן זוג שעמו אני מתכוונת לחלוק את חיי ולהקים את משפחתי אחותו הצעירה (כבת 30) מתמודדת עם מגבלה נפשית- הפרעת אישיות גבולית. היא לא עובדת, ויש לה את כל התסמינים ה"מקובלים" של הפרעת אישיות- חוסר יכולת לדחות סיפוקים, התפרצויות, לא מחזיקה עבודה וכו' אני לא מרגישה שזה יהיה הdeal breaker ביני ובינו, מאחר ואנחנו כבר מס' שנים ביחד, ואין לי כוונה לוותר עליו, בטח שלא בגלל דבר כזה, אבל אני הרבה חושבת על זה- הרי כשאני והוא נהפוך למשפחה- גם היא תהיה חלק מהמשוואה- מבחינה רגשית, מעשית ובל נשכח- כלכלית. אני מצטערת אבל זה קשה לי....לא לגמרי יודעת מה לעשות. ניסיתי לדבר על זה איתו, אבל הוא לא שש לפתוח את הנושא. אשמח לשמוע אם יש פה עוד אנשים ש"התחתנו" לתוך "משפחות פגועי הנפש" ואיך זה היה תודה

מ ה פ כ ן

New member
תשמעי...

כמעט לכל משפחה בישראל יש את החבילה שלה, במשפחה אחת יש נכה פיזי, אחרת - סכרת, אחרת מחלות לב, אחרת - בן הומו, אחרת - בת לסבית, באחרת - זונה, באחרת - אמא לא עובדת, באחרת - אבא בכלא, באחרת - חולה סרטן וכן הלאה הלאה והלאה. אם כל אחד ממה שמניתי למעלה מפריע לך, אז רק שלא תפלי על אדם שאין לו את כל היחסויות הללו במשפחה אבל הוא יעשה לך את המוות, העיקר שמשפחתו היא למופת... תעשי את השיקולים שלך - אם את אוהבת את בן זוגך באמת, הכל מתגמד, בהצלחה !!!...

ד קובי

New member
ענת יקירה ../images/Emo24.gif

נכון שזה קשה וזה משפיע אך בכל זאת את לא מתחתנת עם אחותו של בן זוגך אלא איתו... יש בך אהבה והיא תנצח

אם את עדיין פה, קצת מנסיוני האישי:

בעלי וכמה מבני משפחתו סובלים מדכאון. לצערי חמותי החמודה לא דיברה איתי על כך לפני החתונה, היא משום מה ציפתה שאני אבוא ואשאל, ונדמה לי שבאיזשהו מקום שמחה שלא באתי, ירדה לה אבן מהלב... היו שנים שכעסתי עליה, היום אני יותר מרחמת עליה. בכל מקרה, לדעתי את חייבת לדבר איתו על זה, וגם ללכת לרופא המשפחה לקבל הסברים, כי זה ממש לא קל, ואגב, עשויים להיות גם תסמינים משפחתיים ולזה יש בהחלט השפעה ישירה עליך - על צאצאיך... אם את חוששת מהקטע הכלכלי, שווה לעשות לפני הנישואים איזה חוזה חוקי בנושא, כי זה עשוי להיות בור בלי תחתית.

ענת122

New member
איזה wake up call

תודה על הכנות מודה שקצת נבהלתי תחילה מתגובתך, אחרי שתי ההערות ה"רכות" שקיבלתי פה... אבל אחרי הבהלה אני אהיה חייבת לקחת עצמי בידיים וואו...

לא אמרתי לקום וללכת. אמרתי שאפשר וצריך

להתמודד! שיהיה לך רק טוב! ו...תשארי איתנו! אנחנו רוצים משפחה גדולה....

זריחה 2

New member
בואי ענת ,אספר לך

על תחושותי מהצד השני, כאם לבת חולה ולבת בריאה, לזו יש בן זוג כמעט 7 שנים,(אני מקווה שבשנה הבאה הם ינשאו..
) לא פעם שאלתי את עצמי עד כמה מטריד אותו סיפור האחות עם המגבלה הנפשית, לא פעם חששתי שמא,ביום בהיר אחד יקום ויעזוב אותה,בגלל החששות, שאחות עם מגבלה נפשית לה, הקשרים התהדקו יותר בין המשפחות,הם יודעים הכל,לא נראה לי שזה מפריע להם,נהפוך הוא,הם משוחחים על חתונה וילדים.. אישית,אני לא מתעלמת מהעובדה שהיא תהיה חלק מהמשוואה,מבחינה רגשית,וחלילה וחס גם כלכלית,אולם כשאני רואה את גודל אהבתם ..אהבתו,אז כמו שכתב לך מהפכן...הכל מתגמד.. וקובי הוסיף,יש בך (בם) אהבה,והיא תנצח.

זריחה 2

New member
אנחנו משוחחים עליה..

הכל נראה מאד טבעי,היא חלק מהמשפחה,בריאה או חולה ,היא שלנו. לעיתים אני שולחת איתם מצרכים,הוא יודע שהיא נגעה בסמים ונפגעה,הבעיה היא שהיא אינה מוכנה לשום טיפול תרופתי,הבת הקטנה אומרת שאני יותר מידי סלחנית לגביה כי,כשהיא קיבלה טיפול היא הרגישה מצויין אלא שאני,לא יכולה לכפות על בחורה בת 31 תרופות בכפייה. הבעיה שציינה ענת מטרידה אותי יותר מכולם,מה יקרה אחרי ש....הם היחידים שעליהם היא תיפול,זה משהו שלא שוחחנו עליו וכמו שכתבתי לענת,זה לא מטריד אותו..אותם. הם באהבתם ובתכניות לעתיד.

ענת122

New member
המשך

קודם כל שוב תודה על הכנות והתגובות אנחנו כן מדברים על זה. אני פשוט עובדת עם פגועי נפש, ולכן זה עוד יותר מפריע לי לראות שהיא לא עובדת, כי אני רואה איך אפשר לקום ולצאת ולשבור דפוסים של שנים- אנשים הרבה יותר פגועים ממנה ועם פחות כוחות. אני מודה שבעיקר אני מוטרדת מ-מה יקרה אחרי ש... כשההורים כבר יהיו מבוגרים ולאים מדי, כשהשנים ימשיכו לעבור והיא עדיין לא תעשה עם עצמה כלום, כשאני ארצה שהיא תבוא לשמור על הילדים שלי שיהיו ואוכל לעשות זאת בלב שקט. אני אוהבת אותה מאד, ומנסה לעזור איפה שאני יכולה- לאט ובזהירות רבה אני לא רוצה לראות אותה כעול בעתיד שלי. עם זאת- עובדה שזה מטריד אותי ובחרתי לפנות אליכם-מה שאני בד"כ לא עושה

זריחה 2

New member
אולי בגזכות עבודתך

הקירבה שלך לאנשים במצבה, את תדעי להשפיע עליה כן לצאת לעבוד...השנים יעברו והיא עדיין לא תעשה עם עצמה כלום,ואולי תתבדי,את יודעת,דברים משתנים.. והמשפט הזה "כשאני ארצה,היא תבוא לשמור על הילדים שיהיו,ואוכל לעשות זאת בלב שלם"..ריגש אותי מאד..אהבתי.

למעלה