עזרה בבקשה בקשר לגבולות בחדוא

GIOVANINI

New member
עזרה בבקשה בקשר לגבולות בחדוא

אם אני מגיע שהגבול יוצא בסופו של דבר 1/0 למה זה שווה? לאינסוף??? למשל יוצא לי 2 בחזקת 1/0 זה 2 בחזקת אינסוף???

HaifaMan

New member
אין דבר כזה 1 חלקי 0

אם יש לך 1 חלקי משהו ששואף לאפס - אז הגבול הוא אכן אינסוף. כנ"ל לגבי השאלה עם החזקה.

GIOVANINI

New member
אז יש לי עוד שאלה קטנה בבקשה

יש 2 גבולות ידועים שאני זוכר אבל לא זוכר למה זה שואף?,
למה זה שואף ל-0 או אינסוף?Lim x -> ? (e^ln a – 1)/x = ln a למה זה שואף ל-0 או אינסוף? Lim x -> ? (e^ax -1)/x - a​

1ca1

New member
../images/Emo128.gif ככה זה ככשאולים מדמ"חניק ממוצע על מתמטיקה

שוכח את כל אינפי 1 (שבכלל למד את הקורס הקל למהנדסים בקומבינה :)), ככל הגבול של 1 חלקי x כאשר x שואף לאפס לא קיים, אלא קיימים רק הגבולות החלקיים מימין ומשמאל. בערך מוחלט, זה באמת שואף לאינסוף (סינגולריות עיקרית), וגם הסופרימום העיקרי שווה לאינסוף, אבל בלי ערך מוחלט, לא נכון להגיד ש lim 1/x x->0 = inf

GIOVANINI

New member
עזרה בהולה בבקשה בחדו"א תודה גדולה מראש

1) A1= 2 An+1= 1/2(An+1/An) צריך להראות שהיא מתכנסת ומה הגבול עכשיו אני מבין שצריך להסתמך על זה שסדרה מונוטנית וחסומה אז מתכנסת עכשיו מונוטונית מוכיחים באינדוקציה עבור N=1 סבבה הנחתי נכון איך אני מוכיח עבור N+1 שהנחת האינדוקציה מתקיימת כלומר מונוטונית (גם זה מונוטונית יורדת איך אני מראה An+1<An+2 ואיך אחרי זה אני מראה שהיא חסומה? 2) איך אני מוצא את הגבול לזה שזה אינסוף בחזקת 0? n√((3^n+4^n+5^n) lim-> אינסוף ?( השורש על כל מה שבסוגריים וזה לא כפול אן זה שורש ה-אן-ני)​

למעלה