עזרה בבחירת שיחים לאדנית בטון הצמודה

עזרה בבחירת שיחים לאדנית בטון הצמודה

לקיר גדר אחורית של הבית..
יש לי 2 אדניות כאלה בגודל של 4 מטר על מטר וחצי.
חשבתי לשתול שם 2 שיחים בכל אדנית , עם פריחה , כמו שיש בהמון שדרות בערים.
מעלה תמונות של האדנית ושל השיחים.
השכנה אמרה לי שמה שבחרו בשדרות החיצונות...יתאים לי גם לבית...כי מן הסתם בוחרים שם שיחים ועצים שמתאימים לאקלים הישראלי.

אשמח להארות\הערות...איך הם נקראים והאם מתאימים הנ"ל לבית פרטי ? פריחה מרהיבה עכשיו..ונראה לי גם הלכלוך יהיה בהתאם אח"כ..יש לי מפוח בשביל זה,אז לא נראה לי תהיה בעיה לוגיסטית.

אם יש להמלצות לדברים אחרים , אשמח לשמוע...לא צריכה משהו גבוה במיוחד..2 מטר גובה יספיק עד קצה עליון של קו הגדר רשת של החומה.. (מקסימום אגזום בקצה עליון)

ושאלה חשובה.. האם לפני שתילת השיח..צריך לחפור

בור בעומק של מטר ולשים קומפוסט בתוכו מעורבב עם החמרה ( כמו שנהוג לעשות עם עצים) או שאפשר בשיחים לחפור בורות קטנים יותר (קומפוסט אני מניחה שבכל מקרה מומלץ להוסיף)

drorim69

Active member
הצמח נקרא "הרדוף הנחלים ננסי"

את האדום ראיתי בשדרה בגינון ציבורי וגבהו לא עלה על מטר!
תבהירי במשתלה שאת מחפשת את הזן שגבהו הסופי 2-3 מטר. הרדוף הנחלים הלא ננסי מגיע לגובה רב יותר ויש גם ננסי נמוך שמגיע לגובה 1.0 מ' לכן חשוב שתבהירי בדיוק את רצונך.

צריך להזכיר שחוץ מזה שהוא צמח מצויין, חסכן ועמיד מאד, הוא גם רעיל למאכל, אם במקרה ילדיך נוהגים לנשנש עלים מגדר חיה...

בהנחה שאדניות הבטון פתוחות למטה אל האדמה, שתילת השיחים דומה לשתילת עצים רק באופן יחסי לגודל המיכל של הצמח, לא צריך בור של מטר מרובע אלא בור גדול בערך בשליש עד חצי יותר מגודל העציץ המקורי שבו הצמח מגיע, קומפוסט מעורבב באדמה ומים. להקפיד שפני הקרקע של הצמח ישארו כפי שהם בעציץ המקורי ולא לקבור את הצמח עמוק יותר באדמה (זה נכון וחשוב מאד לכל שתילה!!)

avi5199

New member
חוץ מזה שהוא רעיל העלים שלו מכוסים בחומר דביק

שאליו נדבק תמיד אבק ופיח.
זה צמח יפה אבל מרחוק.

ממ..כנראה בגלל זה לא הגיע לשימוש ביתי נפוץ.אז

אולי יש לכם רעיונות לשיחים אחרים שכדאי לשתול באדניות הנ"ל.
וכן , האדנית פתוחה לאדמה.

אני מעדיפה לשים בכל אדנית 2 סוגים של שיחים שלא יהיה משעמם...וכמובן שיח שופע עלים ירוקים או צהובים ( כדי לשבור את הכמות העצומה של הטוף בגינה)...ולא מחייב פריחה..

ותודה מראש לכם.

קישקוש בלבוש. על -פי רוב לא נתקף בכנימות

(במיוחד כאשר לא מושקה בעודף) ואז הוא לא דביק ה"דבק" = טל דבש = סוכרים הפרשות של הכנימהץ

עלי הצמח אכן רעילים אבל מי אוכל אותם ? גם עלי ופרי ירוק של עגבניה יש בהם סולנין רעל חריף מאוד
ובשקד יש אמיגדלין, ובדיפנבכיה שמגדלים בבית !! גם היא רעילה.

אז פרופוציות בבקשה

avi5199

New member
זה לא מכנימות על העלים של ההרדופים יש

תמיד שכבה של חומר דביק מגעיל שאוסף אבק.
אני לא מגדל אותם רק בגלל זה.

avi5199

New member
בכל משתלה מכובדת יש אין סוף סוגים יפייפיים

הרדוף זה הצמח הכי בנאלי ומשעמם שאני מכיר.
צמח שרגילים לראות לצידי דרכים ובגינון עירוני משנות ה70.
לא אוהב אותם, וזאת דעתי האישית, על טעם וריח אין להתוכח.

מר טווס

New member
הצעות לשיחים -

היביסקוס סיני או היביסקוס סורי
דורנטה תאילנדית - יש עם עלים זהובים ויש עם עלים מגוונים
שיחי ורדים - יש הרבה זנים, כדאי לבחור אחד שאת אוהבת את הפריחה שלו ושאינו רגיש במיוחד
אבליה גדולת פרחים
יטרופה

ויש עוד הרבה יפים ופורחים.....

מה שלא תשתלי, כדאי לעשות בור גדול ולערבב לתוכו קומפוסט.

תודה לכם..ומר טווס..עכשיו אני מניחה שצריכה לב

לבחור ביניהם 2 שיחים עם קצב צימוח דומה פחות או יותר שיגדלו לאותו גובה בערך.

drorim69

Active member
מר טווס - בנוגע לאבליה גדולת פרחים

אני אף פעם לא ממליצה עליה, "שומרת אותה" רק למי שמכיר ואז אולי יש סיכוי רב יותר שיגזום כמו שצריך והאבליה תיראה אצלו מהממת, כמו שצריך- ללא השוטים הארוכים שמגביהים אותה מוקדם מדי בלי פרופורציה, מעוותים את המופע העגלולי שלה ומשווים לה מופע סתמי של "גדר חיה"...
צמח כל כך צנוע בדרישותיו ואמין בהתנהגותו במקום ובידיים הנכונות, יכול להיות מוקד מרהיב ממש.

לא מזמן שתלתי כמה שיחי אבליה פרנסיס מייסון

נראה לי שהיא פחות שרביטית
יש לך נסיון איתה?

drorim69

Active member
לא. היו לי מספר נסיונות עם ה"שומן", הננסית

ולא הצליחו, אבל לא ליוויתי מקרוב אחרי השתילות אז אני לא יודעת אם זה בגלל הלחות באזור המרכז (אופציה אפשרית) או שמשהו השתבש בהשקיה, בשתילה או בטיפול שלאחר השתילה.
הן נשתלו ב 8 ל', גודל שאני פחות אוהבת (מעדיפה 4 ל' כשאני לומדת צמח חדש) והמוות היה מהיר מאד. בקיצור - אין לי סיכום.

שתלתי אותם בתור "גדר חיה" חופשית

לפי אתר אחד בעברית מגיעה לגובה 1 מ'
לפי שתילי הר ל1.5 מ'
לפי ספר באנגלית שיש לי בין 1.8 ל2.5 מ'

אני צריך שתגיע לגובה בסביבות 2 מ' ומעריך שתגיע.
הרבה שיחים מגיעים לגבהים גבוהים יותר ממה שכותבים לפחות בארץ

למשל געדה שיחית יש לי מקומות שמגיעה ל1.5 מ' למרות שכתוב שמגיעה ל1 מ' נדמה לי

למעלה