עזרה בבחירת מצלמה...

Chura4U

New member
עזרה בבחירת מצלמה...

שלום אני מתלבט בין 3 מצלמות כרגע : 1. Canon Ixus 800IS (SD700IS) 2. Canon Ixus 750 (SD550) 3. Nikon S6 בכל מצלמה יש דבר אחר מרשים אבל אני לא מצליח לבחור או להחליט... למשל ב1 יש מייצב תמונה מבוסס חומרה. ב2. יש חיישן יותר גדול מ2 האחרות. וב3 יש מסך 3 אינצ' ענק ויש גם WIFI עכשיו השאלות שלי הן: 1. עד כמה גודל החיישן חשוב ? כי האומנם בIXUS750 החיישן הוא 1/1.8" לעומת 1/2.5", אבל מצד שני ה750 היא 7.1 מגה פיסל מול 6.2 באחרות. עד כמה זה משנה ? האם זה משפיע על איכות התמונה דרסטית ? אם בכלל ? 2. גם פה שאלה דומה, בנוגע לאיות התמונה ב7.1 מגה מול 6.2 מגה ? 3. האם מייצב תמונה חשוב ? (Ixus800IS), עד כמה הוא עוזר לי, ובמה ? מצורפת השוואה בין המצלמות, השוואה טכנית לחלוטין. תודה מראש, חן.

Chura4U

New member
בנוסף, אחריות MACK

אני קראתי על האחריות הנ"ל הרבה בפורום, וגם ב"בית הצילום" אמרו לי שהמון אנשים משלים על התיקון ואחרי זה מקבלים החזר. רציתי לדעת האם לפי דעתכם זה שווה ? אני חושב שזה 50$ ל3 שנים דיי משתלם השאלה אם היחס שווה ? חן

Chura4U

New member
כן אבל אני רוצה לרכוש ב...

B&H... ככה שאין לי אחריות בארץ... אגב אם אני קונה בB&H בחנות בניו יורק, יש לי מיסים של 7% ? חן

תשובות

3.כן.כשמצלמים באור חלש\מועט או וידיאוקליפים. 2.לא משנה.6 מגהפיקסל יספקו קבצים פחות מנופחים,אז יותר מקום בכרטיס הזכרון.במעט. 1.חשוב:יותר גדול=פחות רעש ,יותר פרטים,עד כמה שחיישנים מהסוג הזה יכולים לקלוט,א-ב-ל יתבטא רק אם תגדיל מאוד את התמונה.בתמונות קטנות,או במסך,ספק אם תבחין בהבדלים,לדעתי,אלא אם כן אחד הדגמים ממש גרוע בביצועיו (למרות השם היוקרתי המתנוסס עליו).

Chura4U

New member
שאלות נוספות ? ../images/Emo13.gif

3. הבנתי שגם בבית, באור לא חזק. למשל הIXUS700 שהייתה לי כמעט תמיד נתנה פלאש, אני מבין שזאת תסתדר בלעדיו יותר לא ? 2. בעיית מקום אין לי, יש לי 2 כרטיסי 2G. השאלה עם המגה הנוסף הזה באמת משנה ? 1. מה הכוונה לרעש ? מה זה אומר ? כי ראיתי שיש במצלמה החדשה גם ISO800, אבל אמרו שהגיוני שהרעש יהיה גבוה.. וגם קראתי שעד שלא יהיו ביקורות אי אפשר יהיה לדעת מה איכות החיישן, כלומר שיכול להיות החיישן קטן יותר יתן פחות רעש אם עשו אותו טוב ואז הוא עדיף ? אגב איזה שם יוקרתי ? זה הDIGIC 2 הזה ? תודה רבה, חן.

Chura4U

New member
מישהו ?

אני אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי
חן

Chura4U

New member
הקפצה ../images/Emo13.gif

בבקשה אנשים, אני ממש בדילמה... חן

Chura4U

New member
ועוד שאלה קטנה...

רשום שיש למצלמה הזאת ISO 800 שלא היה לקודמותיה. לא הבנתי למה צריך ISO במצלמות דיגיטליות... הרי פעם היה צריך פילם ISO 800 בשביל צילום חשוך או משו כזה, למה זה שימושי היום ? ולמה לצלם בISO 800 אם יש כל כך הרבה "רעש" ( שאני עדיין לא מבין מה זה) בתמונה ? תודה שוב, חן.

levikon

New member
למה זה שימושי היום? כי גם היום צריך

לצלם תמונות בחושך. זה לא שהדברים שאנשים מצלמים השתנו, זה הציוד שבו משתמשים. לפעמים אנשים שוכחים את זה...

כי המצלמה לא תשנה זאת בעצמה-

למרות שדיגיטלית,ובמצלמות שכן שמים על אופציה זו - הבחירה האוטומטית לא תמיד מניבה את התוצאות הטובות ביותר. וגם ,יותר ISO = יותר רגישות ,ואת זה תמיד צריך כשמתמודדים עם פחות אור. פרט למי שמצלם תמיד באור שמש מלא,וגם האנשים שמצלם עומדים עםהפנים לכיוון השמש (לא לצחוק-אני מכירה אחד כזה,שצילם כך שנים
)

Chura4U

New member
כן אבל יש פלאש לא?

לא הבנתי למה צריך איזו גבוה ? הרי יש פלאש לא?

זהו פלאש קטן שמאיר רק את מה שקרוב

ובצילומי לילה למשל,מה שתקבל,עם הפלאש - תמונה חשוכה לגמרי - ללא פרטים.

למעלה