עזרה בבחירת כלוב לחולדות..

CHENKROVY

New member
עזרה בבחירת כלוב לחולדות.. ../images/Emo4.gif

שלום לכולם, אני מאוד רוצה לגדל חולדות ויש לי מקום וגם תקציב, אבל רק בעיה אחת קטנה - כלוב. אני כבר המון המון זמן מחפשת באינטרנט אבל הכלובים היחידים שמצאתי (שמתאימים) מאוד מאוד יקרים (בסביבות 1000 ש"ח!) שלא לדבר שהם בחנות בארה"ב אז האופציה היחידה היא להזמין (ואני ממש לא רוצה להתחיל להסתבך עם זה..) מצאתי את המדריך הזה: http://exoticpets.about.com/od/careofrats/ss/myratcage.htm שהוא מאוד חמוד אבל בואו נגיד שאני לא יצירתית במיוחד ומעדיפה לקנות ולא לבנות.. אם יש למישהו כאן המלצות לכלוב שמתאים ל-2 חולדות לפחות (כמובן שעדיף יותר) אני אשמח לשמוע. אם למישהו יש כאן כלוב לחולדות אני אשמח לשמוע מאיפה הוא קנה והאם הוא מרוצה. תודה רבה.

holyfook

New member
למרות שהגבתי בפרטי, אגיב גם כאן ../images/Emo13.gif

אני לא הבן אדם הכי מנוסה בגידול חולדות, כי את שני הראשונים שלי קיבלתי רק לפני שבועיים. אבל את הטעויות של ההתחלה כבר עשיתי, כך שאני יכול לעזור לך טיפה. בשום פנים ואופן אל תבני כלוב בעצמך, ולא כי את לא יכולה, פשוט כי מדובר בפעם הראשונה שלך. את עוד לא יודעת מה הציפיות מהכלוב, איך לתכנן אותו בצורה נכונה, איזה חומרים עדיף וכו'. רוב הסיכויים שתבני אחד, תהרסי אותו לגמרי ותלכי לקנות מוכן מהחנות, כך ששילמת יותר כסף (בדיוק הטעות שלי
). כלובים בפחות מ-600 שקלים, שיהיו גדולים מספיק, איכותיים ומתאימים לחולדות את תמצאי במזל רק דרך יד שנייה. אני לא מכליל כלובים לארנבונים, כי ממש לא ממליץ עליהם. לצערי ההיצע בארץ הוא כזה, וכלוב יקר כאן עולה בחו"ל רבע מהמחיר שלו
אין לך ברירה אלא להוציא סכום כזה, או לקנות אוגרים שלהם אפשר למצוא כלובים גם ב-100 שקלים (לא ממליץ בהשוואה לחולדות
). הכלוב החדש שאני עומד לקנות בשבוע הבא עולה 600 שקלים. יש לו שתיים או שלושה קומות, לא זוכר, גובה ואורך 70 ס"מ ורוחב 40 ס"מ. את המספר טלפון של החנות צירפתי לך בפרטי. להזמין כלובים מחו"ל לא בא בחשבון, ניסיתי בעצמי. מחיר המשלוח לבד עומד על 300$ ומעלה
. אז הוצאה ראשונית, עם כלוב, אוכל, מצע, ערסלים וכו' תצפי ל-1000 שקלים. החולדות עצמן בגרושים, מקסימום 30 שקלים כל אחת ממגדלים פרטיים. אחרכך ההוצאות מצטמצמות ואת כמעט ולא תרגישי בהן, אלא אם כן תצטרכי ווטרינר חלילה.

CHENKROVY

New member
ממש תודה!

תודה רבה רבה רבה, עזרת לי מאוד. הכלוב הנוכחי שלך נראה נחמד אבל אני אקשיב לעצה שלך ואקנה כלוב שמתאים מלכתחילה לחולדות. שוב תודה

CHENKROVY

New member
שאלה אחרונה ^^"

חשבתי הרבה ועלתה לי בראש שאלה אחרונה - לגבי המזון של החולדות. האם כל יום לשים להם בקערה גם אוכל לכלבים וגם למכרסמים או כל יום משהו אחר? אשמח ליותר הסבר לגבי ההאכלה כי לפי מה שהבנתי זה חשוב ואני דיי מסתבכת עם זה.. תודה רבה שוב :)

CHENKROVY

New member
ושכחתי להוסיף -

יש המלצה לאוכל של כלבים ומכרסמים שאתם משתמשים בו לחולדה שלכם? ושוב תודה

holyfook

New member
...

של חולדות שייך לחברת prestige, נקרא hamster nature ונמצא בשקית ירוקה. של כלבים שייך לחברת Nutram, נקרא mini-bite. הוא מיועד לגורי כלבים, מכיל יותר חלבון. קניתי אותו כי מן הסתם החולדות שלי עדיין צעירים (6 וחצי שבועות בערך). יש כאלה גם שנותנים אוכל לחתולים במקום כלבים, לא יודע עד כמה ההבדל גדול. למנהלת הפורום יש חולדות, תחכי לתגובה שלה לראות באיזה אוכל היא משתמשת
.

CHENKROVY

New member
תודה

לא שמתי לב לתגובה הזאת, אז אל תתייחס לשאלה למטה ><" ושוב המון תודה.

holyfook

New member
אני בעצמי די מסובך בנושא הזה.

כרגע אני שם להם אוכל שמיועד לאוגרים וחולדות של חברת prestige. האוכל הזה זמין 24 שעות ביום ושם בכמות נכבדה. בנוסף אני שם כמות מאוד קטנה של אוכל לכלבים (גורים) באותה הצלחת, לא יותר מדי כי הבנתי לאחרונה שיכול לגרום לבעיות בריאותיות בכמויות גדולות. חוץ מהאוכל הזה שזמין כל הזמן בכלוב, פעמיים ביום אני מכין להם צלחת ירקות, משתדל לשים לפחות שלושה סוגים שונים . התחלתי להפחית עם הכמויות של המלפפון, כי הבנתי שגם הוא בכמויות גדולות יכול לגרום לבעיות בריאות. מדי פעם אני גם מפנק אותם ברבע ביצה קשה, קצת טונה, בשר פה ושם. משתדל לא להגזים עם הכמויות. גם יוגורט יהיה להם טעים פעם או פעמיים בשבוע. מים כמובן, ולהחליף כל יום.

CHENKROVY

New member
מישהו אמר לי שחשוב לגוון באוכל

לא זוכרת מי, אבל אמרו לי שחשוב לגוון הרבה באוכל אלא אם כן זה פשוט לא יעניין אותם. החולדות שלך אוכלים? בכ"מ אשמח לקבל המלצה לאוכל של כלבים כי אין לי כלב בבית.. אה ולגבי הערסל - ראיתי את הכלוב שלך, מאיפה קנית את השרשראות ברזל? פשוט לא ממש מצאתי ערסל בארץ. ואיך הם עולים עליו? ראיתי בכלוב שלך שהוא ממש גבוה ^^".. הם פשוט קופצים? דרך אגב זה חשוב באיזה בד אני אשתמש או שזה לא משנה? ואיזה אטרקציות נוספות אני יכולה לשים בכלוב מלבד ערסל וקופסא? סליחה על כל השאלות המעצבנות אבל האמת שזה החיית מחמד הראשונה שלי.. תודה על הסבלנות

holyfook

New member
תשאלי חופשי ../images/Emo13.gif

עד לפני שבועיים גם אני שיגעתי את חברי הפורום בשאלות האלה
. את הערסלים הכנתי לבד. פשוט לקחתי חתיכות בד בבית, עשיתי ארבעה חורים בצדדים וחיברתי אליהם ולכלוב למעלה שרשראות. אני לא יודע איזה בד מומלץ, אני רק יכול להגיד שעדיף כמה שיותר עבה. החולדות שלי במקרה לא מכרסמות יותר מדי, ולא הרסו את הערסלים עד עכשיו. אבל יש כמה חברה שהם מטורפים לגמרי, וערסל שתשימי עכשיו יהיה חתוך לחצי יום אחרי. אני ממליץ לקנות את הערסלים מאיביי, כי המגוון בארץ די מצומצם ויקר! דוגמה למוכר עם דברים טובים: http://shop.ebay.com/merchant/dwn2bsns_W0QQ_nkwZQQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_ipgZ אני מתכנן לקנות ממנו כמה ערסלים וקוביות בחודש הבא, הזמניים שיש לי כרגע זה רק בגלל מחסור בכסף
. מבחינת אטרקציות, שמתי להם קופסת קרטון עם חור, מקום בטוח בשבילם שיוכלו להכנס ולהתחבא בו כשמרגישים צורך. שבוע ראשון הם היו בקופסא כל היום, עכשיו ישנים על הרצפה או ערסלים רוב הזמן. עוד רעיונות: http://www.dapper.com.au/toys.htm דבר מאוד חשוב, תקני להם גיר שיוכלו לנשוך אותו. עוזר לשיניים שלא יגדלו יותר מדי, המוכר בחנות ידע על מה מדובר. תבקרי גם בפורום הזה: http://www.goosemoose.com/component/option,com_smf/Itemid,118/forum,rat עד כמה שהחברה פה עוזרים ותומכים, את כמות האנשים עם חולדות בבית מכאן אני יכול לספור על יד אחת
.

CHENKROVY

New member
וואו, ממש תודה

באף פורום שביקרתי בו לא קיבלתי כזאת תמיכה טובה. תודה, אני באמת אשאל על הגיר, זה במיקרה האבן הזאת עם הויטמינים או שמדובר במשהו אחר? תודה.

holyfook

New member
....

אצלי זאת אבן עגולה מגיר, שאני תולה בחלק התחתון של הכלוב. היא עשויה מחומרים לא מזיקים, ולא בדיוק באה לשמש כמקור וויטמנים, יותר כדי לאפשר לחולדות לשחוק את השיניים שלהם. שלי מכרסמות אותה פעם ב...וכך שומרות על השיניים אני משער. ובשמחה
.

CHENKROVY

New member
אממ ועוד משהו קטן -

חולדות צריכות גלגל? אני חושבת שלא אבל אני לא בטוחה.. לכל מיקרה רציתי להיות בטוחה.

סאלוקי

New member
חולדות אינטיליגנטיות

והן לא מוצאות עניין בדר''כ בגלגל-תנסי לאתגר אותן יותר-מבוכים,סולמות,אוכל מוחבא,והרבה תשומת לב. לגבי האוכל-הייתי מציעה לתת אוכל לכלבים/חתולים שאינו מועשר בחלבונים-אוכל דיאטטי אולי-ולתת ממש קצת,לא להגזים עם כמות החלבונים-זה יכול לעשות נזק לכליות...

CHENKROVY

New member
אני קצת מבולבלת

אתה אומר שכדאי לערבב את המכרסמים והכלבים, או לתת להם פעם זה ופעם זה? תודה.

holyfook

New member
הוא התכוון לאוכל הכלבים ספציפית אני חושב

האוכל הנוכחי שיש לי לכלבים מועשר בחלבונים, כי במקור הוא מיועד לגורי כלבים שזקוקקים לתוספת הזאת. אולי כדאי שתרכשי אוכל לכלבים שלא מועשר בחלבונים, כלומר לא לגורים או שספציפית יהיה מצויין עליו דיאטטי. אני מקווה שהנוכחי שיש לי לא יגרום לבעיות בעתיד, בכל אופן אני נותן להם כמויות מאוד קטנות. ואת שמה את שניהם ביחד, כששוב, האוכל לכלבים יהיה בכמויות קטנות בצלחת.

CHENKROVY

New member
אוקיי תודה רבה

סוף סוף הבנתי
ד"א לא מצאתי בשום מקום בארץ צלחות קטנות לבע"ח - לא בחנויות לכלי בית ולא בחנויות חיות. אבל תראו את הצלחת המתוקה הזאת: http://www.petco.com/product/8826/PETCO-Ceramic-Bowls.aspx אתם חושבים שיש משהו דומה בישראל? בכ"מ אני אלך כבר לבדוק הכל בחנויות עצמן. ד"א, למה אתם ערים בשעה כזאת בלילה?

holyfook

New member
אני ער תמיד בשעות כאלה ../images/Emo3.gif

כך זה כשעובדים רק בערבים מאז סיום התיכון. מבחינת צלחות אין לך מה להסתבך. כל צלחת קטנה, קצת עמוקה וכבדה תתאים, לא צריכה להיות ספציפית עשויה לבעלי חיים.

למעלה