עזרה בבחירת אופניים

itzik_z

New member
עזרה בבחירת אופניים

שלום לכולם

התחליתי לרכב לפני כשנה על אופניים, מרידה 1-20 800.
אופני כניסה מעולות ומאוד נהנה איתם.
עיקר הרכיבות שלי זה סנגלים (גלבוע, אלון הגליל, משגב, משמר העמק וכו') ורכיבות נפח.
לא יודע למה אך אני מרגיש שהגיע הזמן להחליף.
התקציב לא גדול במיוחד (לתחום) ואחרי שאני ימכור את האופניים אני מעוניין להשקיע 8000-9000 ש"ח.
הכיוון שלי זה אופני 27.5 וכרגע אני מתלבט בין 3 דגמים
1. TRANCE_27.5 4 GIANT
2. KTM LYCAN 2.65 IL
3. MERIDA ONE-TWENTY 7.600

את ישמח לשמוע את דעתכם, מה יתאים יותר בתקציב, ואולי יש דגם אחר שלא חשבתי עליו.
הגובה שלי 178 ס"מ, מישקל 94 ק"ג.

איציק

steiff

New member
מפרט או גיאומטריה?

מבחינת המפרט ה-KTM מנצח ואחריו ה-Merida.
מבחינת הגיאומטריה והמתלה לטעמי Giant Trance שם את כולם מאחור.
נסה גם רוקי אלטיטוד 750

creth11

New member
אתן לך עוד חומר להיתלבטות

בתקציב שלך ניכנסים אופני יד2 מדוגמות ברמות גבוהות אפילו קארבון תלוי למשל אם תמצא אופני 26 (למעלה מ 15 שנה שלט הקוטר הזה בשוק) אולי גם IBIS 26.
את הסינגלים והאיזור אני מכיר מצויין וכדאי לך לשקול אופני זנב קשיח שם תשיג מיכללים טובים יותר חדש מהחנות.
למשל קונה הונזו חדש ניכנס לך לתקציב ולטעמי מעולות לצרכים שלך ( אני רוכב על קונה יוניט סס"ר פלדה)
ממליץ לבדוק אצל דרור באלון הגליל לפעמים יש לו יד2 מטריידים שהוא עושה וגם קונה\מרין חדשים שייתנו לך חומר נוסף למחשבה.
למיתאר שאתה מתאר יתאימו גם 29 וגם 26 בלי בעיה. ( היו ואולי עוד ישנן אצלו זוג יד2 טרק פול XT קרבון שחבל על הזמן)
היה לי בזמנו מרידה 1-20 400 שעשה אצלי יותר מ 5000 ק"מ אבל היחלפתי שם בולמים לפוקס אחרי איזה 4000 ק"מ במקום אלה שהיו מהייצרן, זה היה שינוי עצום בביצועים שלהם.
בקיצור בתקציב שלך יש הרבה יותר אפשרויות ממה שרשמת.

danbaratz

New member
trek fuel 8 27.5

בסגמנט שאתה מתאר אלו האופניים הכי טובים לדעתי.

שילדה עם מתלה מדהימים, חלקים טובים ועד כמה שאני זוכר זה נכנס לך יופי בתקציב, אולי אפילו עם טרייד מול החנות.
לא הייתי הולך על יד שנייה, ההבדל בין הדגמים הגבוהים לדגמי הקצה לא כזה גדול ולך כרוכב חדש יחסית, זה לא יתן כלום.
בנוסף, אופניים חדשים יחסכו לך כאב ראש של חלקים בלויים, אחריות ושירות.

אישית, גם אני מאוד אוהב ז"ק, בטח פלדה. את המסלולים שתיארת אפשר בקלות לעשות עם ז"ק, אפילו יותר מהר. זה כבר עיניין שלך.
אם תחשוב על ז"ק הייתי מתכוונן או על קרבון או על פלדה. יש היום היצע לא קטן של ז"ק איכותיים מאוד במסגרת ה10000 ש"ח

למעלה