עזרה אם אפשר?

josef87

New member
עזרה אם אפשר?

אתן לכם רגע כללי בכדי שתבינו עד כמה אני בור בעסק ואם תוכלו תעזרו לי בפעם הראשונה שאני מנסה להרכיב סרט דוקו בחיי: אני בכלל כותב, למדתי עיתונות וכתיבה יוצרת ורק בתיכון נגעתי במשך שנה בעיסוק בוידאו וצילום. לאחרונה עלה לראשי רעיון מתחום בו אני מתעניין כבר שנים והחלטתי לחשוף אותו לציבור הישראלי בסרט דוקו (אקטיביזם) משלי. עשיתי מחקר מקיף במשך שבועות באינטרנט ועם אנשי בר-ידע בנושא וכתבתי תסריט/טריטמנט, אם תרצו, שכולל את רעיון הסרט, הצהרת כוונות היוצר, תרגום ויזואלי לרעיון, את המשתתפים בו ואת הנושאים שאני מגיע לחקור ולבדוק. והנה הגעתי לשלב המעשי ובו אני די קלולס, אך כיון שהנושא חשוב לליבי ואני מתכוון לעשות הכל בכדי להוציאו לכדי סרט דוקו אינני מתכוון לוותר ואשמח לעזרה. מלבד התסריט/טריטמנט, החלטתי לקיים יום צילומים יחיד כרגע, שנקבע להמשך החודש, בו אראיין 2 מתוך 7 משתתפי הסרט ואפילו השגתי חבר צלם שנתרם לעזרתי בחינם ליום זה (את הציוד אני כמובן משכיר מכיסי הפרטי נכון לעכשיו). אני מאמין שלרעיון יש פוטנציאל גדול והחלטתי לפנות לערוץ 8 וראיתי שבכדי להגיש בקשה יש למלא טופס תקציב הפקה ע"פ נגה תקשורת. אין לי מושג כיצד להעריך סכומים כיון שזהו סרטי הראשון וכאמור אני חסר ניסיון. קיוויתי להשתמש בקטעי יוטוב, מוזיקה וקטעים מסרטים שמתאימים לנושא אך איני מבין בעיניין זכויות היוצרים והעלויות...מישהו יכול להסביר לי כיצד ממלאים טופס שכזה כרגע שהנני לבד בפרוייקט?? מעריך מאוד את מי שקרא ונתרם :)

vanishing point

New member
זה דווקא יותר

פשוט ממה שנדמה. לפני שהגשתי בקשה לסרט הדוקומנטרי הראשון שלי הלכתי לקרן החדשה וביקשתי לעיין בדוגמאות של תסריטים שהגישו להם. ישבתי שם שעות בחדר הישיבות שלהם וקראתי תסריטים(כולל התקציבים שלהם)והצעות. מטעמים מובנים הם נותנים לעיין רק בהפקות שכבר הסתיימו והסרט קיים בעותק סופי. אי אפשר לצלם את התסריטים(בדר"כ) אבל אפשר לשבת שם עם דפים וכלי כתיבה, לסכם ול"העתיק". הישיבה שם היא אחד השיעורים הכי חשובים שנתתי לעצמי בהבנה של איך נראה תסריט דוקומנטרי ואיך מגישים הצעה. (מטבע הדברים, עיינתי בהצעות היותר טובות- רק כאלו שזכו לתמיכה...) הרעיון לצאת ליום צילומים אחד הוא רעיון מצויין ורבים עושים זאת. זה נותן לך הזדמנות לראות מה הכיוון בלי להסתכן כלכלית. אם מגישים לקרנות, זה מאוד עוזר שיש קטע ערוך, הם יכולים להעריך יותר טוב מה כוונות היוצר והאם הוא עשוי או מצליח ליישם את התסריט בפועל. טיפ אחרון שרבים נוטים לזלזל בו, אם אתה יוצא ליום הפקה עצמאי ומדובר בריאיונות, דאג לסאונדמן מקצועי.(יעלה כמה שיעלה, אל תוותר.)

למעלה