עזה: נכשל ניסיון חיסול של ראש ועדות ההתנגדות...

עזה: נכשל ניסיון חיסול של ראש ועדות ההתנגדות...

עזה: נכשל ניסיון חיסול של ראש ועדות ההתנגדות העממית
נכתב ע"י: גל ברגר

חיל האוויר שיגר בצהריים טיל לעבר הרכב בו נסע ג`מאל אבו סמהדאנה בדרום הרצועה; הארגון בראשו הוא עומד אחראי לרצח משפחת חטואל בפרוזדור כיסופים לפני שבעה חודשים ולפיגועי המטען הקשים נגד טנקי המרכבה של צה"ל

ישראל ניסתה בצהריים (ה`, 9.12.04) לחסל את ג`מאל אבו סמהדאנה, ראש ועדות ההתנגדות העממית ברצועת עזה. סמהדאנה, בן 42, כבר ניצל בעבר משני ניסיונות התנקשות. הפעם הוא נפצע באורח קל-בינוני.

חיל האוויר שיגר טיל לעבר רכב מסוג סובארו בו נסע סמהדאנה בין רפיח לח`אן יונס, שבדרום הרצועה. בהודעת דובר צה"ל נמסר, כי חיל האוויר תקף רכב בו נע בכיר בארגון הטרור ההתנגדות העממית האחראי לתכנון מספר פיגועים רצחניים.

עדי ראיה מסרו, כי הטיל שוגר ממטוס ללא טייס (מל"ט). שניים משומרי ראשו של סמהדאנה - הישאם אבו טה ואנוור שייח` אל-עיד נפצעו אף הם בתקרית.

מקורות רפואיים בעזה ציינו, כי לשלושה לא נשקפת סכנה. "הם הועברו מבית החולים למקום מבטחים".

"זה היה ניסיון התנקשות אכזרי", אמר `אבו עביר` דובר מטעם ועדות ההתנגדות, "אך הם שרדו". הוא הוסיף, כי שרון "הבעיר את האינתיפאדה מחדש. לא תהיה הודנה עם הכיבוש. הטילים שלנו יגיעו עד שדרות".

ארגון ועדות ההתנגדות העממית אחראי לרצח טלי חטואל ז"ל וארבע בנותיה הקטנות לפני כשבעה חודשים בפרוזדור כיסופים. הארגון אינו מוכר על-ידי מדינת ישראל באופן פורמאלי כארגון טרור.

מדובר במסגרת עצמאית אשר הוקמה בתחילת אינתיפאדת אל-אקצא מפעילים פורשים של הפת"ח, החמאס, הג`יהאד האיסלמי והחזית העממית וכן מאנשי מנגנון הביטחון המסכל לשעבר.

`הוועדות` מפעילות מחנות אימונים וקורסים צבאיים להכשרת לוחמים. הזרוע הצבאית של הארגון - `חטיבות נאסר א-דין`, כוללת תתי יחידות מבצעיות, כגון: "יחידת הפיצוץ", "יחידת ההלם", "היחידה לייצור חומרי נפץ".

`הוועדות` אחראית לשורה של פיגועים במתווים שונים נגד יעדים ישראליים, הבולטים שבהם - הפיגועים נגד טנקי המרכבה של צה"ל בפברואר, מרס וספטמבר 2002, בהם נהרגו 7 חיילי צה"ל. כמו כן, אחראי הארגון לפיגוע המטען נגד השיירה האמריקנית בעזה באוקטובר אשתקד.

עודכן ב- 09/12/2004 15:37:00
 
למעלה