עונה 11 - מההתחלה!

כבר ראיתי את פאלאו מחדש לפני כמה שנים, זו עונה חרא ואין לי שום סיבה לראות אותה פעם שלישית. אז יאללה, נעבור לגוואטמלה. למרות שלפעמים אני חושב שאני היחיד שמעדיף אותה על פאלאו. זו בוודאי העונה הכי נשכחת, למרות שבכל מקרה משני הקאסטים האלה, רק סטפני המשיכה לעונה שלישית. אתגר הפרס הראשון יוצא לדרך והוא אולי האתגר הכי קשה ומפרך בתולדות הישרדות. ברוק הפציצה עם המצפן, גארי הוא השורד הראשון שמשקר לגבי המקצוע שלו, לא? נאקום מנצחים וזוכים במחנה יותר טוב, אבל המחיר הוא לא מבוטל. איך לא היה שם פינוי רפואי אחד לפחות, אני לא יודע. בובי ג'ון כמעט מת שם. זה היה אחד הרגעים הכי מפחידים בתולדות הישרדות.

אז מי השבט היותר חזק? ליאשה יש יותר צעירים, אבל אלה בעיקר צעירות. למרות ג'ימי (שהוא לא הרבה יותר מבוגר מאשר גארי), לדעתי נאקום הוא השבט היותר חזק. המחנה שלהם יותר טוב בהרבה, והם הפסידו חסינות כנראה רק בגלל שהם עדיין התאוששו ממרוץ הג'ונגל המפרך. אבל הנשים רוצות להדיח את הגברים בגלל אירועי המרוץ, אני לא חושב שאני צריך להסביר למה לדעתי זה מתכון לאסון. מילא ג'ימי, מילא ג'אד שלא בדיוק נראה שהוא הולך לחדר כושר, אבל בובי ג'ון? אתן בכלל ראיתן את פאלאו?!? כמובן שבדיעבד חבל שג'אד לא הודח על ההתחלה, אבל נעבור עוד כמה פרקים לפני שנגלה איזה חרא הוא.

במועצת השבט, ג'ים מודח פה אחד, ואפילו לא חושפים את הקול שלו עצמו. מסתבר שהוא הצביע נגד מרגרט - למה?!?

פרק 2

המצב לא נראה טוב עבור שבט נאקום, בובי ג'ון ובלייק עדיין במצב ממש לא טוב. אבל זה הולך להשתנות באתגרים הקרובים. אתגר הפרס עדיין צמוד מאוד, אבל נאקום הצליחו לנצח. השבטים מקבלים עריכה מאוד דומה אז לראשונה, אילו הייתי רואה את העונה הזו מההתחלה ולא זוכר מה קרה מתי, לא הייתי בטוח איזה שבט הולך למועצת השבט. האם יאשה ילכו למועצת השבט, ואם כן, האם תודח לידיה, המבוגרת והחלשה, או מורגן, שלא עובדת מספיק במחנה? בנאקום, ג'אד בטח ידחוף להדחה של בלייק, בובי ג'ון עדיין לא במיטבו, וכמובן מרגרט מבוגרת ולא בדיוק חזקה.

באתגר החסינות, נראה שהשבטים די מאוזנים מבחינת כוח פיזי, אבל ברגע שנתנו רק לחזקים שבגברים להתמודד בקרבות אחד על אחד, לא היה צל של ספק. ג'יימי לא חזק מספיק. לא שיש בעונה הזו ממש חיות חסינות, אבל ברנדון וג'אד מנאקום נתנו את העבודה, ואחרי שלושה אתגרים צמודים יחסית, לראשונה בעונה (וממש לא בפעם האחרונה) יש מארש טורקי על גמל. ואם ג'יימי לא היה מספיק עולב באתגר, הוא מנסה להדיח את סטפני. נראה לך?!? אתה רוצה לחסל את השבט?! תדיחו את איימי, לידיה, מורגן או בריאנה (כמובן, כוח פיזי = צריך להדיח בנות. אפילו אני נכנסתי למנטליות הזו כרגע). אבל בקיצור, אם רוצים להדיח מישהי מהשבט הזה, רק *אל* תדיחו את סטפני!

מהר מאוד ההחלטה היא בין מורגן ללידיה, ועם כל הכבוד, לדעתי השבט עשה את הבחירה הלא נכונה. הם כבר לא יוכלו להושיב את לידיה על הספסל, לא בדיוק שיש לי סיבה לגבש דיעה *חיובית* על מורגן, בעוד לידיה בהמשך תהפוך לבדרנית הראשית של העונה. אבל גם אין לי דיעה *שלילית* על מורגן, בניגוד לחברתה שתודח אחריה, בריאנה. מורגן בסדר. עוברת מסך. אבל להיות "בסדר" זה לא מספיק. ביי.

פרק 3

בריאן לבדו שיכנע את כל השבט להדיח את מורגן. חשבתי שלורה היא מלכת הפרה-מיזוג. אז חשבתי. כן, היא חשבה אסטרטגית וכן, היא הובילה את המהפך נגד המקובלים. אבל בריאן עשה אפילו יותר. גם מכינים את הקרקע לזה שגם ההדחה הבאה תהיה משבט יאשה. זו עוד עונה עם אתגרים מגניבים שקשורים למקום, אבל את זה אפשר לומר גם על פאלאו ופאקינג תאילנד. חוץ מזה, ג'אד מתחיל להתגלות בתור מיץ הזבל שהוא. הוא גם הודח במרמור גדול אם אני זוכר נכון. ג'יימי גם עלה לי על העצבים לפעמים, אבל לפחות הוא העריך את המשחק והפסיד יותר בכבוד מאשר רוב השורדים אי פעם. חבל שלא גאלת את עצמך עוד יותר והצבעת לסטפני בגמר!!! ואת גארי אני מאוד מחבב - שזה מוזר בהתחשב בעובדה שהוא ספורטאי עבר, אחת ממשבצות הליהוק הכי ידועות לשמצה.

אתגר החסינות ספורטיבי מאוד, אבל בלי כל האלימות שאתגרים כאלה יהיו ידועים בה בהמשך. הגברים די שקולים בשני השבטים, אבל הנשים לא. איימי ולידיה חלשות יחסית, ובריאנה גרועהההההההההה. היא הייתה צריכה לעוף ראשונה, לא מורגן ולא לידיה ולא איימי. לידיה ואיימי גם לא בדיוק אתלטיות אבל לפחות הן מוסיפות ערך מוסף לצפייה. בריאנה לא מוסיפה כלום מלבד יופי, ואת זה אפשר לקבל גם מסטפני, דני וברוק - שלצערי גם תודח בקרוב, ודווקא לה היה לא מעט פוטנציאל. אני אפילו לא זוכר למה היא הודחה, אולי חוץ מאשר לפייס את ג'אד הבבון. טוב, פרק ההדחה שלה הוא הבא בתור. בינתיים הגיע התור של בריאנה, בייו'ש.

פרק 4

זה כנראה המקום השלישי הכי חם אי פעם בתולדות הישרדות, אחרי אוסטרליה וקמבודיה. באוסטרליה יכולות להיות טמפרטורות של למעלה מ-50 (!!!) מעלות צלזיוס, כאן בירושלים אני לא מאמין שאני אראה יום כזה חם גם אחרי שנעבור את נקודת האל חזור של ההתחממות הגלובלית. במילים אחרות, בתרחיש הכי גרוע שאני מסוגל לדמיין, בעוד לפחות חמישים שנה. ובקמבודיה קיילב ליטרלי פונה בגלל מכת חום, יש עוד מה לדבר? אבל בפרס היום מצביעים עבור חברי שבט שפשוט יקבלו פרסים. אבל דרך הפרס הזה, נעשה ערבוב שבטים לא אופייני - סטף, רייף, לידיה וג'יימי עוברים לנאקום, ודני, ברנדון, בובי ג'ון ובלייק עוברים ליאשה. ברוק נבחרה להישאר בנאקום, ולצערי ברגע זה גורלה נחרץ.

הערבוב אמור לאזן את השבטים, אבל איכשהו הם נעשו אפילו יותר לא מאוזנים. כל הגברברים של נאקום נשארו באותו השבט, ועכשיו מצטרף אליהם גארי. איימי ולידיה בשבטים שונים, אבל יש אישה אחת באמת חזקה, דני, והיא נשארה עם הגברים החזקים. אבל מה שיותר מעניין מבחינת דמויות הוא שדני וגארי עכשיו באותו שבט. יהיה שמח. בשבט השני, האסטרטגיה מתחילה מיד ו... ברוק על הכוונת. באמת? היא פחות חזקה ממרגרט או סינדי? אני לא שמתי לב. לא שזה משנה, כי כולן בסכנה, יאשה מגייסים את ג'אד הבבון (מזכיר קצת את איציק זרקא, לא?) ובייסיקלי יש כאן ברית אלפא. כן כן, סטפני היא אולי בחורה, אבל היא בפירוש עברה שנה באקדמיית אלפא. אל תשאלו אותי איך. גם בשבט השני יש בריתות שבטיות, אבל בקושי מראים אותם אז די ברור מי הולך למועצת השבט.

ואכן, יאשה זוכים בחסינות, ועכשיו אני כבר באמת מתחיל להתעצבן על ג'אד כי רק בגללו הם הפסידו. באמת הכי קל היה להדיח את לידיה, ואז אולי השבט לא היה מפסיד שוב חסינות. אבל אתם יודעים מה? השבט לא הפסיד מאז חסינות! אז... אולי בכל זאת ברוק באמת הייתה החלשה ביותר.

למעלה