עומס תנועה אה?

מצב
הנושא נעול.

raminec

New member
לפי מה שאנדי אומר

תשמע! זאת הפעם הראשונה שאני
מסכים איתך מיד.... ואולי אפילו להחמיר! להבנתי האזור שהיה סגור היה ברדיוס של ק"מ או יותר אבל זה לא עזר. כל הכניסות לת"א היו סתומות וכל הצירים המובילים לארוע גם כן. היה צריך להגביל את הכניסות לת"א כבר מהכבישים הראשיים כמו כביש מס' 1 ליד נתב"ג, ולהפנות את הנהגים לחניונים של נתב"ג 2004 (מישהו יודע כמה מקומות חניה יש שם?) ומשם תיגבור של הרכבות ושאטלים של אוטבוסים לטיילת. ניתן היה למצא פיתרון לכל אזור, מה גם שרבים לא היו מגיעים כלל עם רכבים פרטיים במיקרה של הגבלות. יש לציין שבמשך 3 שעות וחצי של "נסיעה" לא ראיתי אפילו שוטר תנועה אחד שיעשה אפילו "כאילו" הוא מנסה לעזור, פשוט! לא היה אף אחד...
לפי מה שאנדי אומר
בסה"כ היו סגורים שניים שלושה רחובות. אני נוטה להאמין לו.

raminec

New member
ולגבי השוטרים

תשמע! זאת הפעם הראשונה שאני
מסכים איתך מיד.... ואולי אפילו להחמיר! להבנתי האזור שהיה סגור היה ברדיוס של ק"מ או יותר אבל זה לא עזר. כל הכניסות לת"א היו סתומות וכל הצירים המובילים לארוע גם כן. היה צריך להגביל את הכניסות לת"א כבר מהכבישים הראשיים כמו כביש מס' 1 ליד נתב"ג, ולהפנות את הנהגים לחניונים של נתב"ג 2004 (מישהו יודע כמה מקומות חניה יש שם?) ומשם תיגבור של הרכבות ושאטלים של אוטבוסים לטיילת. ניתן היה למצא פיתרון לכל אזור, מה גם שרבים לא היו מגיעים כלל עם רכבים פרטיים במיקרה של הגבלות. יש לציין שבמשך 3 שעות וחצי של "נסיעה" לא ראיתי אפילו שוטר תנועה אחד שיעשה אפילו "כאילו" הוא מנסה לעזור, פשוט! לא היה אף אחד...
ולגבי השוטרים
הרבה פעמים (לא תמיד) גם כשהם נמצאים במקום הם פשוט עומדים בחוסר אונים ולא עושים כלום. למה? כי לא אמרו להם לעשות את מה שצריך. ראש קטן.

אורי404

New member
../images/Emo45.gif לרבות הסעיף האחרון.

אני לא מבין למה זה מפתיע אותך
יש הבדלים תהומיים בארגון בין שני האירועים: 1. חלק גדול מהקהל שמגיע להר מרון מגיע בתחבורה ציבורית עקב רקע כלכלי (מה לעשות, זה הקהל). 2. בהר מרון סוגרים את הצירים במרחק קילומטר מהמקום למעבר רכב פרטי, מה שמקטין עוד יותר את הכדאיות להגיע עם רכב פרטי. 3. חלק גדול מהקהל מגיע להתאחסן במקום לפני ל"ג בעומר ונשאר עד היום שלמחרת. 4. האירוע בהר מרון הוא אירוע חוזר שמתקיים כל שנה ויש הפקת לקחים ולמידה ברמה כזו או אחרת שמאפשרת שיפור ההתמודדות עם העומסים. 5. האירוע התקיים בת"א, מקום שיש בו גם ככה פקקים בלי שום אירוע על החוף. תוסיף לזה 200,000 איש שבאו לחזות בזיקוקים (בערך כמות דומה לאירועי הר מרון) והגעת לאסון תחבורתי. הפקקים היו חמורים במיוחד מכיוון שחלקם הגדול של האנשים לא מוכן נפשית להפרד מרכבו הפרטי. פתרון לפעם הבאה: 1. לסגור את המתחם ברדיוס של קילומטר לרכב פרטי למעט לדיירי הרחובות שבמתחם ואנשים בעלי מוגבלויות. זה ימנע הפרעה של תנועת הרכבים על ידי הולכי הרגל הרבים וגם יפזר בצורה יותר טובה את הלחץ על גבי צירים רבים יותר. אם כולם צריכים לצאת משניים שלושה רחובות הסמוכים לטיילת, לא פלא שכל התנועה עומדת במקום שעה. 2. להפוך את חלק מהצירים שמחוץ למתחם לנתיבים לתחבורה ציבורית בלבד על מנת לאפשר תפעול חלק לאוטובוסים שיוצאים מהמקום. כמובן שתגבור הולם של האוטובוסים מראש הוא חיוני לנושא. הרעיון הוא לא להתעלל בנוסעים. 3. להוציא את רכבת ישראל מהשוק שבו היא מצויה בדרך קבע ולגרום לה לתגבר את תדירות הרכבות לת"א. איכשהו רכבת ישראל תמיד מצליחה להיות לא ערוכה לאירועים מסוג זה. דווקא הרכבת היא זו שאמורה לתפקד בשעות כאלו בצורה הטובה ביותר.
לרבות הסעיף האחרון.
קודם כל, זהו ביזיון שאין רכבות לילה בשעות מאוחרות בהשוואה להיום והבשורה הטובה היא רכבת הלילה לבית שמש ויש לקוות שתהיה גם הרכבת מירושלים לתל אביב ואם זכור לכם, מנכ"ל הרכבת, עופר לינצ'בסקי, כתב בעצמו שיש הצדקה לכך. על אחת כמה וכמה לאירועים כאלו מתבקש שיהיה תגבור והוספת רכבות. בקיץ היה את אירועי היובל לויזה בפארק הירקון וגם אז זכור לי העומס ברכבת לכיוון חיפה.

ארזS

New member
תשובה מוסמכת ממקור מוסמך ביותר

לא יותר מידי תגבורים אם בכלל
קו 25 תוגבר משמעותית, לעומת זאת רוב הקווים שהיו צריכים לצאת ממסוף כרמלית לא יצאו כלל, אני שמעתי על המתנה של שעה ו 3/4 לקו 61 למשל, שבשעות לפני התנהל עם אוטובוסים קצרים ומפוצצים לעייפה, ובקווים אחרים היוצאים מהכרמלית המצב לא יותר טוב, יעידו כ 60 הנוסעים שהמתינו לשווא לקו 63 בסמוך לדיזינגוף סנטר, גם תקווה אין להם, שני אוטובוסים שחלפו אפילו לא עצרו להם.
תשובה מוסמכת ממקור מוסמך ביותר
היה תגבור. ועוד איך שהיה תגבור. רק שחלק מהתגבור היה על הנייר. ולמה זה קרה ? כי עשרות נהגים שהיו אמורים להגיע לעבודה כדי לתגבר נתקעו בדרך לעבודה בגלל הפקקים. ובכל מקרה בגיהנום התחבורתי שהתרחש אמש בתל אביב היו אלפים רבים שהלכו ברגל, כולל המונים שפשוט ירדו מהאוטובוסים והלכו ברגל. האם היתה אפשרות אחרת במצב שנוצר ? דרך אגב, לדעתי גם אין מקום להאשים את המשטרה במצב שנוצר בשטח. ככה זה כשעמישראל לא מוכן להיפרד מה4X4 שלו... איזה כיף לי... לא נתקעתי אמש בפקקים... ישבתי בבית וראיתי את מה שראיתי בטלוויזיה. נכון שזה לא אותו הדבר, אבל לסבול כדי להנות ? שאחרים יסבלו...

הישראלים חסרי לב ..

עומס תנועה אה?
מה קורה שם עכשיו, בזירת התחבורה הציבורית בתל אביב? שמעתי שלא יצאו אוטובוסים של קונקס מתל אביב לאשדוד בשעה האחרונה כי כל הנהגים והאוטובוסים שהיו אמורים לאייש אותם היו תקועים עוד בפקק הלוך...
הישראלים חסרי לב ..
אני ורבים נתקענו בפקקים אתמול אבל מאה אלף מכוניות עוברות ואף אחד לא עוצר מביטים אלי באדישות כאילו אני בגן חיות .והשיא זוג זקנים עוצרים לי ואומרים לי לך תעבוד ותקנה רכב בושה וחרפה מדינת סדום ! מזה השויץ הזה לא לעצור ! עצור בטרם תעבור.. מהעולם..

mucool2

New member
מישהו יכול להסביר לי

הישראלים חסרי לב ..
אני ורבים נתקענו בפקקים אתמול אבל מאה אלף מכוניות עוברות ואף אחד לא עוצר מביטים אלי באדישות כאילו אני בגן חיות .והשיא זוג זקנים עוצרים לי ואומרים לי לך תעבוד ותקנה רכב בושה וחרפה מדינת סדום ! מזה השויץ הזה לא לעצור ! עצור בטרם תעבור.. מהעולם..
מישהו יכול להסביר לי
למה צריך לפתוח שלושה שרשורים באותו נושא?

ארזS

New member
על איזה עומס אתה מדבר ?

עומס תנועה אה?
מה קורה שם עכשיו, בזירת התחבורה הציבורית בתל אביב? שמעתי שלא יצאו אוטובוסים של קונקס מתל אביב לאשדוד בשעה האחרונה כי כל הנהגים והאוטובוסים שהיו אמורים לאייש אותם היו תקועים עוד בפקק הלוך...
על איזה עומס אתה מדבר ?
בבית מול המחשב ומול הטלוויזיה עם הילדים היה רק עומס של אוכל

mucool2

New member
זכרונות מיפן...

עומס תנועה אה?
זכרונות מיפן...
פתאום נזכרתי בפסטיבל הזיקוקים הגדול ביפן לפני כמעט שנתיים. הפסטיבל היה מחוץ לעיר הגדולה (כיאה) ואף אחד אפילו לא חשב לבוא ברכב פרטי. הרכבות המלאות עד אפס מקום פשוט נסעו לשם (לפני) ומשם (אחרי) ברצף!

קובי לו

New member
מספר שאלות ../images/Emo32.gif על יפן ברשותך

זכרונות מיפן...
פתאום נזכרתי בפסטיבל הזיקוקים הגדול ביפן לפני כמעט שנתיים. הפסטיבל היה מחוץ לעיר הגדולה (כיאה) ואף אחד אפילו לא חשב לבוא ברכב פרטי. הרכבות המלאות עד אפס מקום פשוט נסעו לשם (לפני) ומשם (אחרי) ברצף!
מספר שאלות
על יפן ברשותך
ראשית, זה היה במסגרת טיול או במסגרת המחקר האקדמי שלך? ולשאלות היותר מעניינות וחשובות (לטעמי). העיר נאגויה, האם היא מאוד מרכזית ביפן (מבחינת מסחר, כלכלה, תרבות וכו'). מדוע? כי בהרבה טיסות במזרח הרחוק, נניח מאוסטרליה להונג-קונג או מאוסטרליה לבנגקוק, מכריזים במטוס שהנוסעים הצריכים לנאגויה מוזמנים לעבור לאולם הטרנזיט. ומבחינתי היה מוזר שלא הזכירו את שלוש הערים הגדולות (טוקיו, אוסקה, קיוטו). בטוקיו יצא לך להיות? האם יש הבדלים משמעותיים במחירים בין הערים השונות, או שכולן יקרות בצורה רצחנית ומחרידה ממש? האם רואים ביפן מכוניות אירופאיות ואמריקניות או רק יפניות ? כמה קרונות, בערך, יש לרכבות השינקנסן? (לפי התמונה מעל ל-15). תודה רבה !

mucool2

New member
תשובות

מספר שאלות
על יפן ברשותך
ראשית, זה היה במסגרת טיול או במסגרת המחקר האקדמי שלך? ולשאלות היותר מעניינות וחשובות (לטעמי). העיר נאגויה, האם היא מאוד מרכזית ביפן (מבחינת מסחר, כלכלה, תרבות וכו'). מדוע? כי בהרבה טיסות במזרח הרחוק, נניח מאוסטרליה להונג-קונג או מאוסטרליה לבנגקוק, מכריזים במטוס שהנוסעים הצריכים לנאגויה מוזמנים לעבור לאולם הטרנזיט. ומבחינתי היה מוזר שלא הזכירו את שלוש הערים הגדולות (טוקיו, אוסקה, קיוטו). בטוקיו יצא לך להיות? האם יש הבדלים משמעותיים במחירים בין הערים השונות, או שכולן יקרות בצורה רצחנית ומחרידה ממש? האם רואים ביפן מכוניות אירופאיות ואמריקניות או רק יפניות ? כמה קרונות, בערך, יש לרכבות השינקנסן? (לפי התמונה מעל ל-15). תודה רבה !
תשובות
1. הנסיעה לאוסקה היתה לכנס (שזה במסגרת המחקר) 2. אתה בטוח שלא בלבלת עם נאריטה (שזה שדה התעופה הבינלאומי של טוקיו וסביבתה)? 2א. קיוטו היא אמנם עיר מפורסמת, תיירותית וחשובה היסטורית (בירה לשעבר), אבל היא לא בין 3 הערים הגדולות ביפן. 3. יצא לי להיות בטוקיו, אבל בפעם אחרת (הייתי ביפן 3 פעמים בסה"כ) 4. פה ושם רואים מכוניות אירופאיות, ואולי גם אמריקאיות (לא זוכר), אבל הרוב המכריע הוא כמובן מתוצרת יפן. 5. מספר הקרונות משתנה לפי סוג השירות והקו. כפי שראית, הרציפים שם ארוכים מאוד. רכבת השינקנסן מורכבת מקרונועים (כמו כל רכבות הנוסעים ביפן, או כמעט כולן) ולא ידוע לי על הגבלת אורך כלשהי.

קובי לו

New member
תודה על התשובות

תשובות
1. הנסיעה לאוסקה היתה לכנס (שזה במסגרת המחקר) 2. אתה בטוח שלא בלבלת עם נאריטה (שזה שדה התעופה הבינלאומי של טוקיו וסביבתה)? 2א. קיוטו היא אמנם עיר מפורסמת, תיירותית וחשובה היסטורית (בירה לשעבר), אבל היא לא בין 3 הערים הגדולות ביפן. 3. יצא לי להיות בטוקיו, אבל בפעם אחרת (הייתי ביפן 3 פעמים בסה"כ) 4. פה ושם רואים מכוניות אירופאיות, ואולי גם אמריקאיות (לא זוכר), אבל הרוב המכריע הוא כמובן מתוצרת יפן. 5. מספר הקרונות משתנה לפי סוג השירות והקו. כפי שראית, הרציפים שם ארוכים מאוד. רכבת השינקנסן מורכבת מקרונועים (כמו כל רכבות הנוסעים ביפן, או כמעט כולן) ולא ידוע לי על הגבלת אורך כלשהי.
תודה על התשובות
לא טעיתי כלל וכלל בעיר שאליה התכוונתי. התכוונתי לנאגויה nagoya ובמפורש בלוח הטיסות היוצאות של בנגקוק הופיעה העיר הזו. במפת יפן ראיתי שהיא די במרכז הפיסי של המדינה. שאלתי גם את הכלכל של הטיסה של קאונטס (טסתי ממלבורן לבנגקוק). אז אפילו לא ידעתי (שנת 2001) שזו עיר יפאנית. חשבתי משהו במזרח סיביר בכלל. הכלכל השיב לי שזו עיר די גדולה ביפן. וכן לא ענית לי על רמת המחירים מחוץ לטוקיו. האם זול משמעותית מחוץ אליה או שהכל פחות או יותר יקר להחריד.

mucool2

New member
טוב לדעת (על נגויה)

תודה על התשובות
לא טעיתי כלל וכלל בעיר שאליה התכוונתי. התכוונתי לנאגויה nagoya ובמפורש בלוח הטיסות היוצאות של בנגקוק הופיעה העיר הזו. במפת יפן ראיתי שהיא די במרכז הפיסי של המדינה. שאלתי גם את הכלכל של הטיסה של קאונטס (טסתי ממלבורן לבנגקוק). אז אפילו לא ידעתי (שנת 2001) שזו עיר יפאנית. חשבתי משהו במזרח סיביר בכלל. הכלכל השיב לי שזו עיר די גדולה ביפן. וכן לא ענית לי על רמת המחירים מחוץ לטוקיו. האם זול משמעותית מחוץ אליה או שהכל פחות או יותר יקר להחריד.
טוב לדעת (על נגויה)
לי לא יצא לשמוע עליה בשדות תעופה. סליחה שלא עניתי על שאלת המחירים - לא שמתי לב. והתשובה - אין לי מושג, כי לא ניסיתי לקנות שם דירה. מחירי האוכל (לא מסעדות יוקרה) די דומים בכל המקומות שהייתי, כמו גם מחירי התח"צ, והמלון שבו התאכסנתי בטוקיו היה הכי זול שמצאתי באינטרנט (כ-$60 ללילה), כך שזה לא ממש מייצג.

קובי לו

New member
טוב היא עיר קטנה בסה"כ

טוב לדעת (על נגויה)
לי לא יצא לשמוע עליה בשדות תעופה. סליחה שלא עניתי על שאלת המחירים - לא שמתי לב. והתשובה - אין לי מושג, כי לא ניסיתי לקנות שם דירה. מחירי האוכל (לא מסעדות יוקרה) די דומים בכל המקומות שהייתי, כמו גם מחירי התח"צ, והמלון שבו התאכסנתי בטוקיו היה הכי זול שמצאתי באינטרנט (כ-$60 ללילה), כך שזה לא ממש מייצג.
טוב היא עיר קטנה בסה"כ
רק 2 מליון תושבים. כן, שני מליון תושבים. לפי האתר הרשמי של העיר בשפה האנגלית. היא אפילו התחרתה על הנסיון לארח את אולימפיאדת 1988, שהיתה בסופו של דבר בסיאול (דרום קוריאה).

mucool2

New member
2 מיליון ביפן זה לא הרבה מאוד

טוב היא עיר קטנה בסה"כ
רק 2 מליון תושבים. כן, שני מליון תושבים. לפי האתר הרשמי של העיר בשפה האנגלית. היא אפילו התחרתה על הנסיון לארח את אולימפיאדת 1988, שהיתה בסופו של דבר בסיאול (דרום קוריאה).
כמה תושבים יש בה כולל פרברים? ביפן יש כ-130 מיליון תושבים.

קובי לו

New member
הרכבות ביפן, נוסעות "הפוך"

כמה תושבים יש בה כולל פרברים? ביפן יש כ-130 מיליון תושבים.
כמו בארץ ובבריטניה? הכוונה תמיד במסילה השמאלית (הרי בכביש בארץ אמורים לסוע בנתיב הימני). כי בכביש יפן היא כמו בריטניה (וכמו תאילנד, הודו ואוסטרליה) נוהגים שם הפוך (נתיב שמאל הגה ימני), נכון?

mucool2

New member
../images/Emo45.gif תמיד בצד שמאל

כמו בארץ ובבריטניה? הכוונה תמיד במסילה השמאלית (הרי בכביש בארץ אמורים לסוע בנתיב הימני). כי בכביש יפן היא כמו בריטניה (וכמו תאילנד, הודו ואוסטרליה) נוהגים שם הפוך (נתיב שמאל הגה ימני), נכון?
תמיד בצד שמאל

ארזS

New member
קובי, אם יש לך שאלות על יפן

מספר שאלות
על יפן ברשותך
קובי, אם יש לך שאלות על יפן
תנסה לשאול את מיכה סנדר. הוא היה שם ואולי יוכל לענות לך.

fireman

New member
מה שאני לא מבין זה למה

עומס תנועה אה?
מה שאני לא מבין זה למה
חצי מדינת ישראל הולכת לראות זיקוקים שסביר להניח שראיתם עשרות פעמים קודם לכן....? חסרי חיים שכמותכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה