עולם העבודה-עולם עויין לאמהות!!!

zeira22

New member
עולם העבודה-עולם עויין לאמהות!!!../images/Emo123.gif

בוקר טוב לכולכן. חייבת לספר לכן משהו מרגיז. אני סיימתי לפני חודש תואר ראשון ואני כרגע עם התינוקת שלי בבית מאוד כיף לי אבל מצד שני מתחיל להיות לי משעמם ולכן התחלתי לחפש עבודה. אני שולחת מידי יום עשרות אי- מיילים ועד שסוף סוף חזרו אלי שאלו אותי בטלפון:"את רווקה נכון"? אז אמרתי שלא ושיש לי גם תינוקת. איך שאמרתי את זה המראיינת הייתה המומה:" מה?! בת 23 וכבר נשואה+ילדה? ומאז היא רק התמקדה בזה ושאלה מיליון שאלות לגבי עד כמה אני רצינית וכו' והשאלה הכי מעצבנת שהיא שאלה זה:מה התוכניות שלך לעתיד הקרוב? עוד ילדים? פשוט אני דתייה והיא לא יכולה להאמין שיש דתיים שמתכננים את העניין ולא מביאים כל שנה ילדים.ואז כשאמרתי לה שאני לא מתכננת עוד ילד בעתיד הקרוב היא אמרה:"אבל אצל דתיים לא נהוג לתכנן. זה ממש הרגיז אותי שבמקום להתמקד ביכולות שלי היא כ"כ המתקדה בקטע הזה. בסופו של דבר כצפוי היא גם לא קיבלה אותי לעבודה.ממש עצוב לי...

יפעתי4

New member
מוכר מאוד...

גם אני בת 23, אם לתינוקת, וגם אותי לא קיבלו לעבודה וזה היה די ברור שזה בגלל היותי אמא. מרגע שציינתי את הפרט הזה לא הפסיק מטח השאלות של: איפה תשימי את הילדה אם היא חולה? מה תעשי אם לא תמצאי מקום להשאיר אותה בו? וכו' וכו'. יש אפילו חוצפנים ששאלו אותי אם זה פנצ'ר שכן איך יכול להיות שרציתי ילד בגיל כזה?... בקיצור, לגמרי מובן. צריך להמשיך ולהמשיך לנסות.

tntak

New member
כעקרון זה לא חוקי בכלל

על פי חוק אסור לשאול אותך על המצב המשפחתי שלך

lilend

New member
לא כל עולם העבודה עויין לאמהות

כדאי לקחת את הדברים בפרופורציה. אני שולחת כל יום די הרבה קורות חיים ובכל יום מזמנים אותי לראיונות. נכון להיום-אני בררנית (כי אני יכולה להרשות לעצמי לתקופה מסויימת)אבל מבחינת המעסיקים הם כלל לא נרתעים מכך שאני אמא ויש לי ילדה קטנה בבית. עד היום התקבלתי למספר מקומות עבודה, חלקם מרשימים למדי (לא בתחום שלי ולכן אני בררנית)ואני דחיתי אותם אבל בכולם ידעו על בתי. יכול להיות שנפלת במקרה על פוסטמה אמיתית, יכול להיות שהיא מוטרדת מהגיל שלך מבחינת נסיון בעבודה ובגרות שאולי לטעמה חסרה לבחורה בת 23 , אני סתם זורקת השערות ומנסה להכנס לראש של מעסיקה. בחברה הקודמת שעבדתי בה בשלב מסויים לקחנו החלטה להעסיק עובדות מעל גיל 25 על סמך נסיון בעייתי שהיה לנו, אולי זה מה שהרתיע אותה? דבר נוסף- לא כל שאלה שמעסיק שואל מעידה על כך שהוא חרץ משפט לגביך. היא ראתה לנגד עיניה בחורה דתיה בת 23וממה שהיא מכירה ישנן הרבה נשים דתיות שלא משתמשות באמצעי מניעה, אז היא שאלה אותך ואת ענית לה. אל תצאי מנקודת הנחה שאם היא שאלה אותך אז לא משנה לה מה תעני היא כבר החליטה, זה ממש לא ככה!!! מאחלת לך בהצלחה במציאת עבודה וממליצה בחום להיות אופטימית בענין.

sherybery

New member
תלוי לאיזה תפקיד../images/Emo22.gif

אם את בעלת מקצוע כמו אחות או מורה וכו' אז יהיה יותר פשוט למצוא עבודה כי ברור מהן השעות וברור מהן דרישות התפקיד מאשר תפקידים יותר כללים להם מחפשים כלבויניקיות שיסכימו לטחון שעות. אבל אותי יותר מרגיז שכולם אומרים שזה נגד החוק לשאול אם יש כוונה להכנס להריון במהלך ראיון עבודה. לא חוקי זה נכון אבל עושים את זה על ימין ועל שמאל...ומה אני אמורה לעשות עם זה? לומר למראיין: אה..תשמע זה לא חוקי מה שאתה שואל, אני קוראת למשטרה! הכוונה היא שזה לא מונע אף אחד מלשאול את השאלה החוצפנית הזו. ואם אני אחליט לא לענות זה יפגע בסיכויי להתקבל כי אני לא משתפת פעולה אז איפה הצדק כאן?

lilend

New member
האמת שהשאלה הזו לא מאוד

חצופה. כשחיפשתי עבודה אחרי הצבא כל מראיין שאל אותי אם אני מתכננת טיולי בחו"ל ומה עם לימודים. אלו שאלות לגיטימיות. למה לגיטימי לדבר על התוכניות לעתיד ולא לדבר על תכניות ההורות (למרות שאני מוכרחה לציין שאף אחד לא שאל אותי אם אני מתכננת עוד ילדים ומתי, אני מאמינה שהם יודעים שאני מתכננת עוד ילדים והם גם יודעים שיש סיכוי טוב שאני אשקר בראיון). אני לא אכעס על מראיין שישאל אותי את זה.

yulilior

New member
כמה מוכר

אני גם כשחיפשתי לפהי חצי שנה קיבלתי הרבה הערות והרמות גבה "24 נשואה פלוס ילד?" אני לא דתיה ולכן השאלות מתחילות להיות יותר מעצבנות ופוגעות- " התחתנת כי נכנסת להיריון?" (זה היה פשוט שיא החוצפה ןאני פשוט קמתי והלכתי) אבל בסוף כן מצאתי עבודה נוחה שמתאימה לי במקום שיש בו הרבה אמהות צעירות ואף אחד לא הרים גבה- יש תקווה - אל תוותרי

happy00

New member
אפשר לחשוב שילדת בגיל 15

מה כל כך מוקדם בלהיות נשואה + ילד בגיל 24? ממש לא ברור לי. לאן הגענו.

פלגיה

New member
את מתארת עולם עוין לדתיות ../images/Emo10.gif

ומלא בדעות קדומות. ואגב - יש קומונה לענין. היא נקראת "אמהות הכוח העולה", אולי כדאי לך להיכנס לשם.

לצערי הסיפור שלך מוכר..מוכר מידי

התופעה הכל כך מכוערת הזו מתחילה לקבל מימדים מדאיגים! למעשה יותר ויותר אמהות מופלות לרעה ולא יכולות למצוא מקור פרנסה בחברות הקיימות במשק רק בגלל שהפכו להיות אמהות ונחשבות עבור אותן חברות ומעסיקים כנטל רב - וככאלו אין כדאיות בלהעסיק אותן. את מוזמנת להכנס לקומונה (הלינק בחתימה שלי) ולקרוא את הודעת הפתיחה שלי ואת התגובות של האמהות שהצטרפו ותראי שאת ממש לא לבד! בימים אלו אנו מנסות לגרום לשינוי בנושא ע"י העלאתו לסדר היום התקשורתי-ציבורי ועל כן אנו מקיימות מפגשים - אם הנושא בוער בעצמותיך, את מוזמנת נשמח לשמוע דעותיך.. בכל מקרה בהצלחה במציאת עבודה

למעלה