עולם המציאות המוחשית כדמיון

the breezer

New member
עולם המציאות המוחשית כדמיון

אני בכוונה כותב את הפוסט הזה כאן ולא בפורום השכן שבו אני פעיל יותר ("עבמים וחוצנים") אני מעוניין לעורר נקודה שלאחרונה קופצת לי לראש מידי יום (שוב...), מדובר בנקודה שלטעמי כל בן אנוש טיפל בה במהלך ימיו, הירהר עליה, התעמק בה או שלא התעמק בה, ולסיכום -בא איתה במגע. הנקודה היא - עולם המציאות שלנו, שנדמה לנו כאמיתי לכל דבר ועניין, פיסי, מוחשי, תחושתי, לעיתים נדמה כעולם נטול בסיס, תחושת המציאות שלנו, סובייקטיבית ככל שתהיה, עדיין מורכבת מהגורמים הסובבים אותנו ביום יום, ואילו אנו לעיתים חשים כי 'יש שם יותר', עולם נסתר, גבוה יותר מוחשי ומציאותי בהרבה. האם תחושה זו, של עולם נשגב יותר הינה תוצר פסיכולוגי או תוצר של זכרון קדום מאותו עולם אחר, מציאותי בהרבה מהעולם הנוכחי שלנו?, האם עצם הכתיבה שלי פה את הדברים הללו עכשיו היא עצמה מסמלת את הדיפרנציציה בין העולמות וממחישה שיש קשר מובהק שאינו אמפירי או ניתן למדידה במעבדה משום עוררות המחשבה אודות דברים אלה? עלמא דשיקרא = עולם השקר, כך תיארו חז"ל את העולם הזה, הם, שחוו את אותה מציאות נשגבת הבינו שכאן, בעולם הנוכחי המציאות היא סוג תהליך פנימי בכלל שאנו עוברים, וכל החוץ לנו, שידמה לנו כמציאותי לחלוטין, הוא למעשה תפאורה. אני לא סתם מעורר את השאלה, השבוע עברתי חוויה מטלטת מאוד שאותה לא אכתוב פה, רק אכתוב שלעיתים נדמה שאותו הרהור קטן, שאני בטוח שיש לכולנו אודות טיב המציאות, קיבל אצלי תפנית ומשמעות שונה ומוחשית בהרבה.

ינוקא1

New member
שבוע טוב

כדאי לך לקרוא בוויקי את הערך "פלאטוניזם". בהצלחה רבה !

התשובה היא די פשוטה

כן. יש עוד מימדים. אני בניגוד לחז"ל שכביכול אותה מציאות נשגבת שמורה רק לה, חושב שכל אחד יכול לחוות אותה. יש כל מני מימדים, אפשר לראות אותם בכל מני דרכים. דרך אחת היא יציאה מהגוף הפיסי, בעיקר בזמן שאתה ישן.

לא מציאות שקרית, אלא מציאות חלקית

התהיה שהעלית לגבי תפיסת המציאות וחלקו של העולם הגשמי בתוכה, היא כנראה הבסיסית והחשובה ביותר לצורך הכרה בחלקים מתוך המציאות הכוללת אשר אינם גשמיים. לדעתי, המציאות הגשמית היא אמיתית לגמרי, אבל היא מאוד חלקית -- זו הסיבה שבגללה אנחנו נוטים לתפוס את הדברים בפרופורציות שאינן תמיד נכונות. כאשר התודעה שלנו מוגבלת בגוף פיזי, לעתים המציאות הגשמית היא כל עולמנו, אלא אם נתאמץ לשמור על פתיחות (המאמץ דרוש מפני שהתרבות שסביבנו לא באמת מעודדת פתיחות) ונקשיב לתחושות של עצמנו, שמתקבלות בחושים של הרוח ומקורן בד"כ באני העליון, החלק הגבוה של המהות הרוחנית של כל אחד מאיתנו. כאשר עוברים חוויות מטלטלות שמעוררות תגובות רגשיות, מוקצנות שתי אפשרויות: ערפל רגשי שממסך ומסתיר את החלקים הלא גשמיים של המציאות ומצמצם אותנו לחוויה רגעית, או ההיפך, התנתקות מהגשמי והתמקדות בחלקים הרוחניים של המציאות. המצב המיטבי הוא לבצע אינטגרציה בין השתיים וע"י כך לקבל תפיסת מציאות שלמה (ככל שניתן בזמן שמוגבלים בעולם גשמי). החלקים הרוחניים של המציאות הם הרבה יותר מזיכרון, הם מאוד מוחשיים כאשר מפסיקים להתעלם מהמידע שנקלט בחושים של הרוח. לדעתי, לעתים פשוט לא ניתן להכיל את המציאות הגשמית מבלי לקחת בחשבון שהיא רק חלק מהתמונה הכוללת, בין היתר מפני שמוגבלות בגוף פיזי אינה המצב הטבעי שלנו ועבור חלקנו צורת הקיום הזו רחוקה מלהיות נוחה.

חני 61

New member
שהמהות שלנו לא מעונינת להיות בממד השלישי

היא נמצאת במימד רביעי או חמישי הגוף נמצא במימד שלשי אבל המהות נמצאת יותר במימדים גבוהים ..

neophile

New member
את טועה ...

זה נכון שהמהות נמצאת בממדים גבוהים יותר אבל מי אמר לך שהיא לא מעוניינת להיות בממד השלישי ? אולי זאת רק את ( האישיות שלך) שלא מעוניינת להיות בממד השלישי ?

חני 61

New member
אני לא טועה

ישנם כאלה שלא מעונינים להיות במימד הזה במהות שלהם וזה מה שקורה במינד שלהם.. קראתי זאת בתקשורי מאסטר תות אנך אמון .. יש לך הרגל לבקר אנשים תנסה לשחרר תכונה זאת ...

neophile

New member
אז רגע יש גוף מהות ונשמה ?

תני להבין משהו , תאירי אותו בבקשה, לפי תפיסת עולמך בינתיים אני רואה שיש "גוף" "מהות" ו"נשמה" ואולי יש עוד כמה דברים ? יכול להיות שהמהות לא תרצה להיות בגוף אבל זה כן רצון הנשמה ? את מוכרח להודות שנראה שכל שני וחמישי את מאמצת לך שיטה חדשה על פי ספר התקשור האחרון שקראת ...ככה זה נראה לי לפחות . אז קראת את זה בתקושרי מאסטר תות אנך אמון ... אבל איך את יודעת להבדיל בין דברים של יישויות למתקשרים שמזייפים רק בשביל שאנשים כמוך שלא מסתדרים עם הגוף שלהם - יסכימו איתם ויקנו את הספרים שלהם ?

neophile

New member
נראה לי שזאת תמימות משוועת

להאמין לכל ספר תקשור בגלל שהוא ספר תקשור ולדחות כל דברי ספקנות בגלל שהם ספקניים ... אני לא מבין איך אפשר להתקדם לאנשהוא רוחנית ביחד עם השכל כשאת כל הזמן משנה את הטרמינולוגיה - הצעה שלי , זה שכל פעם שאת קוראת משהו על "גוף" , נשמה וכו' - תנסי לראות איך זה מסתדר עם הדברים שכבר למדת , אחרת את לא באמת לומדת ומתפתחת , אלה מחליפה אינפורמציה אחת באחרת ...

neophile

New member
אולי אני גם צריך להתחיל לכתוב

"ספר תקשור" שידבר על כמה שקשה לחיות בגוף ושהמימדים הרוחנים הרבה יותר נעימים וכו' ... ושבעתיד לא יהיה בכלל מגבלות של גוף ועוד כל מני דברים כאלה ...

ניאו, כנס רגע..

ניאו אצל כל אחד אקטיבי יותר משהו אחר, אצלך זה אולי גם אנליטיות, אצל אנשים אחרים הרגש. שאני קוראת ספר שמדבר אליי, זה לא השכל שלי אומר לי אם הוא נכון או לא, אלה הנשמה שלי, והיא לא משקרת... ולכן יש ספרי תקשור שלא עושים לבן אדם את זה כי הוא לא מרגיש את האנרגיה שלהם, וחוץ מי זה אין יותר מלאת פרדוקסים מתחום הרוחניות, ולכן לכל אחד מתאים משהו אחר ויתכן מאוד שכל אחד מהדברים נכונים, כי הרי יש הרבה מציאויות...

neophile

New member
את לא מכירה את הנשמה שלך

"שאני קוראת ספר שמדבר אליי, זה לא השכל שלי אומר לי אם הוא נכון או לא, אלה הנשמה שלי, והיא לא משקרת..." השאלה אם זה באמת הנשמה שאומרת את זה או האישיות ? אני לא מבין איך אדם יכול להתיימר להיות מתפתח רוחני אם הוא לא מסוגל להבחין בין האישיות שלו( שהיא רוב מה שהאדם חווה באופן הכרתי) לבין רבדים גבוהים יותר ... אנשים חושבים שמספיק לקרוא ספר תקשור בשביל להתחבר לנשמה ושמה שהם חושבים ומרגישים בזמן הקריאה - זה הנשמה עצמה ולא דמיונות ותגובות מכאניות של האישיות ... אנשים עצלנים שאין להם כוח סבל - לסבול את ההכרה בכמה שהאישיות חזקה וכולאת ולא באמת מאפשרת קשר עם הנשמה . רוב ספרי התקשור לא שווים קריאה - הם בסך הכל מספקים את הסחורה - את מנת ה"חוסר קשר עם המציאות" היומי ...

חני 61

New member
אני מחוברת לתודעה שלי

לאני העצמי וספר שמדבר עלי אני יקרא אותו ומובן שלא השכל אלא המהות שלי ספר שכיף לי לקרוא שמתחברת אליו אני יקרא אותו מה שעושה לי טוב רוב התקשורים בעצם מדברים על אותו רעיון רק במילים אחרות ומחזקים אחד את משנהו דבר ראשון צריך לדעת להיות יצור אנוש אמיתי שזה לא קל ואחר כך להתחבר לרוחניות ולצערינו חעטים הם ימורי האנוש האמיתים ... אדם שמתקיף אחרים כלל ראשון תבדוק את עצמך וחבל שכך המצב .....

דיבבלעס

New member
לגבי זה

שכל התקשורים מדברים פחות או יותר על אותו הדבר, על זה כתב אלתרמן: אם בין דברי חכם ובין דברי טיפש כאילו אין הבדל... הבדל בכל זאת יש..

neophile

New member
הכוונה שלי זה לא להתקיף אלה לזעזע

בינתיים לא ממש הצלחת לתת איזה שהיא תשובה לכייצד כל הדברים שאת קוראת בספרי התקשור השונים מתיישבים זה עם זה - זה לא חכמה לדקלם מתוך ספרי תקשור - מה את מבינה ? את מסוגלת לעשות סדר בבלגן ? נגיד , מה היחסים בין האישיות למהות לנשמה ? איך את מסבירה את זה שהמהות שלך לא מסתדרת עם האישיות שלך ועם זאת - האם זה רצון הנשמה שלך ? זה שאלת דוגמה ללקחת כל מני נושאים שספרי תקשור עוסקים בהם ולראות איך הם מתחברים ...אם הם מתחברים בכלל . זה שמדובר בדברים שנדמה לי שהם דומים(והדגש הוא על המילה "דמיון") זה לא אומר שהם באמת כך ואם המחשבה שלי בוצית ומעורפלת אז באמת שדברים שונים יראו מאוד דומים ... כל הדברים האלו שאני אומר לא באים מיישויות גדולות מהחלל , אלה ממדריכים ארציים - מבני אדם שהתפתחו בדרך הקשה ...ושעדיין מתפתחים בהתאם לרמה שלהם .

אז בוא נשמע איך אתה מתחבר...

למה נראה לי שנוגעים לך בנקודה שכואבת ואתה משליך זאת על מי שנקרא בדרכך, אני רוצה לצטט לך משהו מספר, בין האהובים עליי (שאני לא אתפלא אם גם אותו תקטול) אני מקווה שהמשפטים ידברו אליך: "אנשים רבים שהם בעלי ידע רוחני רב אינם "רוחניים". אין הם חושבים או מתנהגים כפי שהיו מתנהגות יישויות בעלות "מודעות רוחנית". ממש כמו הרמרה הנושנה האומרת שאתה יכול להוביל גמל אל המים אך אינך יכול להכריח אותו לשתות, כך אתה יכול להוביל אנשים ל"מים רוחניים", להצביע ולומר: "מים" אך אינך יכול לאלצם "לשתות". אנשים רבים בעלי "ידע רוחני" יודעים על ה"מים" האלה והם יודעים היכן הם נמצאים בתוכם. על כן כאשר תצביע בפניהם על ה"מים" הם יאמרו אני יודע, נכון הם יודעים, זאת הבעיה הם רק יודעים.הם יודעים על ה"מים" ומזהים אותם, הם יכולים לספר לאנשים אחרים על ה"מים" הם יכולים אפילו להטיף על ה"מים" שכן יש להם את הידע, אך מה עשו עם הידע הזה בעצמם? הם פיתחו "אגו רוחני". הם מרשימים את עצמם ואת האחרים בידע שלהם. אך הם עדיין "יבשים" מבחינה רוחנית. לא דיי לדעת על המים. יש "לשתות" מהם בדרך כלשהי, להפוך לאחד מהם ובו בזמן לשתף אחרים ולהעניק להם מ"המים".

למעלה