עוד שבוע..

אורניהו

New member
בוקר טוב לכם..ביום הראשון של השבוע

וכמה קשה קצת לקום הבוקר הזה,נכון..ומה בכל זאת,מידאפט אפארנוסה..צריך פרנסה כמו שאומרים..אבל אמרו לא מזמן שתסיים ת,מילואים יהיה לך משבר רציני,עברה התקופה הזאת וכשקראו לי לבוא ולקחת במחנה כורדאני את הפטור הגואל,הייתי באמת מאושר.ובכלל מי שגומר בארץ תקופה כל כך ארוכה של שירות צבאי קשה לכל הדעות ויוצא וחוזר הביתה בריא ושלם..תודה לאל.אז משבר לא היה.אחר כך אמרו הגיל ההוא חמישים,שום משבר ושום בטיח,להיפך לודמילה די נהנתה מהעניין.אחר כך אמרו לי בפנסיה..כאן תישבר בטוח,וכשעליתי לחדר ההנהלה שם כדי לקבל את הבשורה,הביטו בי בפני ורצו לראות איזה עצב,איזה דמעונת בעין,ואני הייתי קורן מאושר.ובאותו היום ניגשתי לארון הבגדים שלי שם והוצאתי את הכל משם,ובערימה אחת הטסתי והעפתי את זה לפח האשפה הגדול שבחצר המפעל.כל כך באמת הייתי מבסוט.ולפני זמן כשטיילתי לי באיזה בוקר חביב לעמק..חלפתי על פני המפעל ועצרתי ברמזורים ההם של יגור,ותפסתי ת,ראש ואמרתי לעצמי..אורן מה זה,אפילו לא הבטת לכיוון המפעל שעבדת שלושים שנה! *הכבשן פנימה..הלהבה הזאת היא בערת המזוט בטמ´ של 1500 מעלות ויותר

אורניהו

New member
המשטרה....הצבא....הסמים....והחומר

הצבא והמשטרה היו מגיעים הנה להיפטר מחומרים החייבים שריפה והשמדה רצינית ובטוחה.בתקופות מסויימות היו מגיעים עם מלאי סמים גדול שנתפס בחבלי הארץ ובמיוחד בצפון.היתה נעמדת משאית ברוורס ממש קרוב לתחנת העבודה ופורקים את הסחורה הארוזה בשקים גדולים..והופ משליכים פנימה.אני עבדתי בלוח הבקרה והייתי מנהל את תהליך השריפה הממוחשב..להזכיר רק שכמויות הדלק[מזוט]העצומות שבתהליך היו כ 6000 ויותר ליטר לשעה,והיו ארבעה כבשנים שכאלה. המשטרה כמו כן היתה באה לשרוף כאן תיקיות והוצאות לפועל שונות בכמויות אדירות. הצבא הבעיר כאן המון חומר מסווג וסודי,מפות שונות וחומר מצולם אחר.

אורניהו

New member
ואתמול נזכרתי..התנאים הסוציא´

בשנים הראשונות קיבלנו תלושי מזון כאלה..לסופרמרקטים השונים,הותיקים ההם אהבו כסף ביד.וכשהתחלפו הועדים והתחילו הצעירים בגילנו לנהל את המערכה אז השתנו חלק מאותם התנאים שנשתרשו מאז הימים.נבנה מחסן חלוקה רחב ידיים,והתחילו להגיע למפעל מידי בוקר משאיות ענק עם מרכולת וסחורה מגוונת ביותר,המקררים הגדולים החזיקו בתוכם את הדברים שחייבו קירור והיתר על גבי מדפי ענק במקום.לכל מחלקה שם נקנה מקרר בינוני והחלוקה לאנשי המפעל היתה מידי בוקר למחלקות השונות.תקשיבו טוב כעת..גבינות מתוצרת הארץ ומחוצה לה,בשרים קפואים וטריים למחצה,נקניקים וקופסאות שימורים מכל הסוגים,מעדנים,שוקולדים,יינות,ממתקים,חלב לסוגיו הרבים,שתייה בבקבוקים,עוגות,פיצוחים,תבלינים לסוגים..,עופות,כל הממרחים שרק אפשר לחלום גם מתוצרת חוץ.חמוצים מגוונים..פיצות ודברי מאפה שונים,ובעצם מה לא..ככה זה היה ונמשך עד היום.בכלל..לשבת הייתי קונה רק חלות,המפעל סיפק הכל ובכל יום היה כל עובד מגיע הביתה עם שקית המצרכים שהיתה מחולקת לפי סכום מסויים.וכמובן שהכל הכל היה על חשבון ההנהלה.המזווה בבית החל להתמלא בנס קפה,בקפה שחור,ועוד בכל המוצרים האלה המוזכרים כאן...היום כשנתיים אחרי עדיין מתגלגלת לה שם איזו קופסונת מאז. אנשים החלו לקנות מקפיאים גדולים לביתם וממש לא התמודדו עם הכמויות האלה המציפות את הבית.בביקורים בין משפחות וחברים היינו מביאים מצרכים שונים וטובים באיכותם..אם זה הרץ הנקניק ההוא מהונגריה,או עוגת שמרים ממאפיה ידועה בחיפה.אני במשך כל השנים הרבות האלה הייתי נותן ´בסתר´ לכל מיני אנשים ששמעתי שהם בבעיה.פשוט לא היה מה לעשות עם כל מצרכי המזון הרבים שקיבלנו.וכיום בעצם בימים הראשונים של הפרישה שלי התחלתי לקנות חלב וגבינות,בשר ונקניקים ...ככה זה נגמר! *לוח הבקרה בשנים הראשונות שלי לפני עידן המיחשוב

גליה12

New member
בוקר טוב- מוקדם מאד בשביל נוסטלגיה

למרות שבגילינו (המכובד?) יותר קל לזכור את העבר (המפואר?) מאשר את מה שקרה לפני דקה אולי שתיים...

אורני בסוף תצטרך לשלם לי משכורת

בשביל שיהיה לי מספיק זמן לקרוא כל מה שאתה כותב כאן רחמנות יה פנסיונר עליז אנחנו צריכים לעבוד לא מסכימים לנו לשבת ולקרוא אותך כל היום תעביר יותר טיפין טיפין אבל אורני אתה אחלה אחלה אחלה בחלה

אורניהו

New member
און ווס איך הובה פון דיים?גורנישט..

מיט גורנישט,איך שיימצאך און לאקאן,און איך שיימצאך צו קימאן בדיר!

עוד שבוע..../images/Emo9.gif

בקר אור לכם ידידיי הוירטואליים- שבוע חדש מתחיל שוב-יווווו איך שהזמן רץ דובי-שבט כבר מאחורינו..והירח המלא עדיין תלוי בהיר כתמיד הבטיחו הרבה גשם השבוע-ואין טוב מזה לנשמה ולחקלאים מאחלת לכם שבוע בהיר בנשמה ושיהיה רק טוב...כמה שאפשר

אורניהו

New member
טומי בוקר טוב והצלחה בתחרות!..

ואצלי כבר זכית..אתה ברגישותך הרבה כצלם,ובמבט המיוחד שלך לקלוט את הנוף,החי,והצומח הפורח..בהצלחה *הפריחה הזאת בתמונה נמצאת בכניסה לבית גבריאל כמטפס על קיר הבניין ההוא

למעלה