עוד שאלות של תם...

עוד שאלות של תם...

מהוא בידיוק ה"סולם" של הרב אשלג לספר הזהר? האם יש רבנים אחרים כמו רבי בר יוחאי שמפרשים את ספר הזהר בצורה אחרת? האם הספר כתוב למעשה בערמית? והאם קיים ידע טוב על השפה הערמית? או שייתכן שהערמית בספר הזהר היא קצת שונה או יותר עתיקה? אודה לכם אם תענו על שאלותיי.

tif5

New member
לא

הסולם הכוונה לפירוש הסולם שנכתבה ותורגמה מהערמית של הרשב"י ע"י רבי יצחק לוריא (האר"י) כיום יש אני חושב עוד אחד שתרגם את הזהר אך הזהר עם הסולם או כל פירוש אחר מבוסס על הפשט בלבד, הערמית בזהר ישנה אך לא שונה משאר הדברים בנוסף היא קצת יותר קשה להבנה, זה כאילו אני ידבר איתך עכשיו ברמזים וסודות ותבין רק מילה או שתיים מתוך משפט, יש הרבה מידע על ערמית פעם נפגשתי עם ספר מורחב על ערמית מההתחלה עד הסוף הספר גם עסק בתווים ואותיות המלאכים לצורך תקשור וכו'

tif5

New member
בקשר להודעה הקודמת שלך

היה מספיק תגובות לכך שאני לא יגיב גם, נסה ללמוד בעצמך את הזהר בלי אף אחד ובלי הדרכה וגם לא מרכז של קבלה תקרא את הזהר בלי הפירוש תנסה להבין אותו גם אם לא הצלחת לא משנה תנסה שוב לקרוא את אותו דף ואל תעבור לדף אחר תוך עניין של רבע שעה אתה תרגיש משהו מוזר אתה תראה איך אתה מתחיל להבין את הדברים אפילו בעודך לא יודע כלל ערמית, אתה תראה הנשמה שלך מתעוררת ומנסה לקלוט את המידע אותו לילה תקרא עוד חמישה עד עשרה דפים , יתרחשו סביבך דברים מפתיעים ולא טבעיים יכול להיות שאפילו תיפתח לתקשורת מעל לרמתך ויכול להיות שאתה תראה דברים, אם תראה ותילך לרופא הוא יגיד לך שנפגעת בראיה אך זה כלל לא, אני יניח לך להבין את מה שקורה לבד אם תעשה את זה לאחר מכן אם תרצה תקרא את מה שקראת בערמית אם פירוש הסולם אפילו באותו לילה אם אתה רציני ואתה רוצה באמת ללמוד קבלה אתה רוצה להתפתח רוחנית אז בבקשה תתחיל מזה רק לפני תבדוק באיזה ספרים אתה קורא ישנם ספרים טמאים אשר אם תקרא ותבטא את המילים בקול ואותו הספר טמא ותכף אני יסביר גם למה הוא טמא, הרי יהיה בו כוחות דבקים מעולם הסטרא אחרא ושתירדם תופנה ישירות נשמתך לעולם הזה למן מצב של דין והתעללות בנשמתך, ויכול להיות שתעשה מה שרשום ותבין , ויכול להיות שתגיע לרמה רוחנית מהר מאוד ותרכוש ידע נסתר ואכן זה יהיה מכוחות הסטרא אחרא, יש הרבה ספרי זהר טמאים , יש אחד שישתף פעולה עם הכוחות הטמאים ויש אחד שמלמד מאותו ספר קבלה שהוא הזהר הקדוש גם את הבנות, בעוד שהקבלה נאסרה על לימוד לבנות יש גם פה בפורום בנו שלומדות אך מספר הזהר זהו איסור מוחלט ארורה מי שתלמד ממנו ועוד בתוך ספר זהר שאותו אדם מלמד גם בנות, בעוד שיש גם בנות שלומדות, איך שבא להם , לובשות מה שבא להם, וקוראות מספר זה בתאריך מחזורם כשהם טמאות לחלוטין, קללה גדולה מפיץ ספר הזהר על אותו בחורה שקוראת בו אני יודע שהרבה בנות שלומדות מהזהר וגם במרכזים ויש גם כאלה שכאן אני יודע גם שאתם חושבות שאין איסור על כך וחלק מיכם מצפצפות וחלק מכן רוצות להגיע לרמה רוחנית , וחלק רוצים להגיע לקדושת השם, וחלק מכן וגם מכם בכלל לא ממלאים אחר הוראות הבורא, ולא שומרים את השבת וכך גם כמעט כל מרכזי הקבלה בארץ, שומרים שבת כן, אבל לא יודעים עדיין כלום לא יודעים מה הם עושים עם מה הם מתעסקים ולאן הם נכנסים ולאן הם מכניסים אחרים, כמו כן גם *הרב ברג ומיכאל.

tif5

New member
תקרא ... שככתי..

אם תאמר למישהו שאתה רואה דברים גם אם זה רופא הוא יגיד שנפגעת בשכלך ועוד יאמר שכדאי שתילך לפסיכולוג או כל הצעה מקצועית אחרת יוכל להציע מומלץ שלזמן מה לאחר שתראה משהו או שתרגיש דברים אחרים שמתרחשים סביבך כמו אלימות בכל מקום שתיהיה בו , וויכוחים , וכל דבר רע אחר אז תשמור על זה בלב ותנסה להפריד שזה יקרה תבין שזה מתחיל וזה רק ההתחלה מה שיכול לגרום הוא שאתה יכול לגרום ולהפוך דברים שרשומים או לבטא משהו שלא כלכך מומלץ כמו שמות של מלאכים , או מלאכי חבלה ומילים אשר אין לבטאם במלואה אשר יכולים לגרום לתופעות לא רגילות בסובב אותך בכל מקרה את אותם מילים אני לא יכול כבר להגיד לך מה אתה תבין בהמשך איזה מיהם אבל שמות מלאכים ומלאכי חבלה אל תבטא במלואם ובטח שלא בקול אותו מלאך יכול לראות בכך שקראת לו ויכול להתייצב ליידך ואם הוא יראה שהוא בא סתם הוא עלול לעשות משהו רע מאוד ושלא נדבר על מלאכי החבלה, אם תראה וויכוח אל תתערב אם תראה ריב תפריד , ואם יקרה אסון כלשהו, תשמור על שתיקה, כי אז תידע שיש בפיך ומילותיך אשר יוצאים ממנו את כח המאגיה השחורה, בכל מקרה מתוך כל האזהרות הזהרתי אותך והסברתי לך ולכל מי שקרא , אם אתם רואים שקוראים סביבכם אסונות , לכו למיקווה עדיף להיטהר בים אם חזרת וראית עוד אסון או ריב ונגע בך דם מאותם האנשים שהיו סובבים אותך , תחזור מהר למקווה ותצום עד הלילה בלילה תשתה מים ותוכל אוכל צמחוני שיקל על הקיבה עד שיעבור 24 שעות לאחר הארוחה הלילית לא תאכל ולא תשתה, יש עדויות לכך שגם הרשב"י ובנו אלעזר , התחבאו במערה במשך שתים - עשרה שנה מפני השלטונות הרומיים שבקשו את נפשם בעקבות הלשנת יהודה בן גרים שביטאו דברי הסתה נגד המלכות ושיצאו מהמערה גרמו לנזקים בכל הסובב אותם ומקום שעברו מבלי שיהיו מודעים התלמוד מספר שבצאתם לראשונה אל מרחב השדות , ראו שבני אדם עובדים את האדמה לפרנסתם ומעדיפים להשקיע את מרצם בעולם החומר תוך שהם נוטשים את לימוד התורה , הרשב"י ובנו אלעזר כעסו וכל דבר שבו צפו עינהם עלה באש, אומנם תוך כדי שהיו במערה לא היה עניין בקבלה בזהר ובשום עניין כזה הם חזרו שוב למערה לעוד שתיים - עשר חודשים לכפר על מה שעשו.

אם אפשר עוד עצה...

תראה, אני כבר קראתי מחשבות לא מרצוני, ואני רציתי ללמוד קבלה כדי להבין את החוקים שמאחורי זה. ובגלל שקרו לי הרבה דברים מבלבלים. אין לי רצון בכח, יש לי רק רצון בחיים טובים ונעימים. אני יכול להתמודד עם הקריאת המחשבות האלה כרגע, ואני הבנתי שאני צריך להיות בן אדם הרבה יותר חיובי וטוב, וככה גם החיים שלי יהיו יותר חיובים וטובים ולא יהיה לי כל הזמן חוסר. אז אולי עדיף לא לנסות ללמוד קבלה בכלל?

tif5

New member
הקבלה כולה מלאת מכשולים וסכנות

גם מהצד הטוב וגם מהצד הרע , אין צורך בכך שתרצה בכח למה מי שמגיע לכח זה רק אלה שלא רוצים בכח , זהו לא ממש כח כמו שאתה חושב, כי אלו שלבים הכרחיים כשלבים הראשונים בכניסות לרוחניות ושלב הראשון הוא הקשה ביותר שבעצם שם הכוחות הרוחניים שלך מתעצמים בשל מימדיך המאוזנים ויש בידך כח מאגי רב, שאני אומר המימדים המאוזנים אני מתכוון רק אליך כרגע ולא לאחר, בוא ניקח דוגמא שלא כספר הזהר שאתה רוצה להתחיל בו אדם רוצה להיכנס לעולם הרוחניות דרך עולם הספירות הוא רוצה לטפס במדרגות לפחות עד הכניסה שזוהי ספירת המלכות ובהגיעה ליסוד שאותו אדם נכנס לספירת מלכות שהיא הספירה שמפרידה בין העולם שלנו לעולמות הרוחניים מה שקורה הוא עובר קשיים הוא עובר סכנות ודברים מוזריים גם שנגד רצונו במצב זה יכול להימצא מכשולים לאותם אנשים שדורשים דברים בעולם הקבלה כמו שלא דורשים דברים במעשה מרכבה או בראשית לא דורשים גם ברוחניות לא דורשים, אז לכל אלה שבכלל לא רוצים את זה שנמשכים לכך בגלל כח או כל סוג אחר שהם ביוחד מכשפים אנשים חסרי לב או נצלנים שטרלטנים או כל אחר מסוג כז אבל חוץ מכח יש עוד הרבה יש כאלה שנמשכים בשביל הכסף שהרי בספירת חמישית נמצא מידע על כל מקום בעולם הגשמי על זהב או כל סוג אחר של אוצר וכל מקום שבו מוחבא אוצר מסוג כלשהו אשר הוא יקר ערך, ועוד כל מיני, מה שקורה שאתה נכנס לעולם הרוחניות בספירת מלכות אתה תיהיה מוקף בטבעות מיסטיות כמו ענני גז וגופים *קליפות שיהיו סובבים אותך, אלה כוחות הרוע אשר מושכות ממך את כל המימדים השליליים שלך ונקודת המעבר הזו היא המסוכנת ביותר, כך אתה צריך לעבור מעולם הגשמי סכנות ומכשולים עד היכנסך לרוחניות שבעולם הספירות הכניסה היא כבר ביסוד ושאתה כבר נכנס לשם יתחיל אושרך , כל האחר אשר ינסה להיכנס בעוד הוא לא יודע מה הוא עושה לא טהור ושמימדיו לא מאוזנים יפגע בעצמו קשות בצורה נפשית חומרית שמהר מאוד יראה את עצמו בבית משוגעים, הוא יכול לפגוע גם בסובב אותו וזה אומר את כל הסובב שלו חבריו יתאבדו הוריו יפרדו משפחתו תראה רעות וכל סובב שהוא יהיה , יהיה רק הרס, אבל לא לזמן רב.. כך שמה שאתה צריך לעשות זה מה שאתה רוצה לעשות,אם הינך רוצה את הקבלה, בבקשה , אם הינך רוצה לחיות חיים כמו כל אחד ולברוח מן העולם האמיתי בבקשה הייתי מציע לך את כל הטוב שבעולם והנעים שבו אבל השלבים הראשונים תמיד ככה

jhon86

New member
יש לך חיפוש נכון עם חוסר בירור פ

פנימי אתה מערבב חויות אישיות עם לימוד ולימוד שכזה הוא לא פותח בנייה הוא מבלבל יותר אתה צריך לדעתי לא לגעת בקבלה לזמן מה למרות שנראה לך שזה טוב לך לייעוץ פפסיכולוגי אני אומר לך את זה מכל הלב

jhon86

New member
TIF מה זה כל התיאורים האלה?

כל הספרות הקבלית מובנת על יסודות היצוג הסמלי מה אתה מקשקש בתיאורי הכניסות והיציאות הקבלה זו שפה של ייצוגים סמךליים בעולם הנפש של האדם המצצציאות שאתה מתאר היא סובייקטיבית הלימוד אינו רוחש שדדים וענננים זה ממש תי אור של הפרעות נפשיות

תודה על התגובות...

אבל אני נחשפתי לדברים "מוזרים" עוד הרבה לפני שחשבתי בכלל על הקבלה. איכשהוא בסוף חשבתי שאמצע הסברים למה שקרה לי בקבלה, ולמרות שבקושי למדתי מאנשים או ספרים על הקבלה. אני חושב שלמדתי בעצמי הרבה, וקיבלתי הסברים אפשריים למה שקורה סביבי. אני רוצה להיות מאושר, אני רוצה להיות עם אהובתי, אני רוצה שהיא תיהיה מאושרת ואני רוצה שהעולם יהיה מקום הרבה יותר טוב לכולם. איך זה מתקשר לקבלה? אני לא בדיוק יודע, אבל אלה הסיבות שלי למה שאני עושה. אני מניח. ואני רוצה לשאול אותכם טכלס, מה אתם חושבים על קריאת מחשבות? האם שמעתם מחשבות של אנשים אחרים? כי אני כן חושב ששמעתי מחשבות, ואני לא חושב שאני משוגע. אולי לכל דבר שקרה אפשר לתת הסבר הגיוני בנפרד, אבל הסבירות שכל הדברים שקרו לי ביחד כל כך קטנה, שזה מצביע על משהוא אחר.

tif5

New member
לא נכון טוב תקרא ולבוראעולם בסוף

לקבלה אין סוף דברים ואין סוף דרכים , אני ישמח לדעת מה אתה בדיוק יודע בקבלה מה אתה לומד ולפי איזה ספרים אתה הולך, לקבלה יש חלק מעשי שבו אתה מתקרב ע"י מעשים שאתה עושה בעולם הגשמי בקצב שלך וברמה שלך לבורא כמו תלמוד י' ספירות המפורסם ויש, שיטה מיסטית עם עץ הספירות שבה אתה עוזב את גופך ועובר עם נשמתך למימדים עליונים לספירות וכך אתה מתחיל לטפס בעץ הספירות מהמלכות ועד כתר לכל ספירה יש עולם גדול ולכל ספירה מיוחסים דברים אחרים , בספירה העשירית מלכות היא רק הכניסה לעולם הרוחני שבעצם מלכות היא הספירה שמבדילה בין העולם הזה לעולם הרוחני (גן עדן , גהנום) וכו' מאותו רגע שעלית למדרגה הראשונה נכנסת לרמה רוחנית אומנם הנמוכה ביותר, לאחר מכן אתה עולה עוד מדרגה ועוד ברמה, עוד מדרגה ואתה בספירת הוד ובה אתה יכול לתקשר גם עם מלאכים וכך עוד ועוד, יש מספר שיטות מיסטיות בטיפוס עץ הספירות עד לספירת כתר שהיא לפני האין סוף , כמו למשל שיטת הרמ"ק, יש עוד שיטות מפורטות בספרי הקבלה , אשר עליית הרמה הרוחנית וחוויות כמו שימוש בצירופי אותיות של השמות המפורשים , כמו שיטת העלייה במרכבה יש את מרכבת מטטרון יש את מרכבת סוריא שהיא השיטה הידועה של העלייה במרכבה להיכלות , אשר מפורטות בספרים מעשה מרכבה , היכלות זוטרתי וכו' שאמרתי שהוא יקרא בזהר בדיוק התכוונתי למה שיכול לקרות כי בספר הזהר, לעומת שאר ספרי הקבלה יכולים לקרות דברים מוזרים ואפילו רעים , וזה בגלל שמקריאת הזהר בערמית הנשמה גם מתעוררת מכיוון שספר הזהר הוא ספר גם עיוני גם מעשי וגם מיסטי, עיקר תפיסתו של הספר מורכב מהפרדס שבו נכללים פ- פשט ר- רמז ד- דרוש ס-סוד ובו הנשמה יכולה להבין דברים ולקלוט דברים בעצם הנשמה מתעוררת אם אותו אדם באמת רוצה ללמוד ולהבין וזה כוונתו, ואז מה שקורה לנשמה זה שהיא מכניסה אותך לחוויות משלך באופן לא מודע נטהרת יותר ונכנסת לפתח העולם הרוחני שנקווה שהבנת למה אני מתכוון עולם רוחני, לאחר מכן רואים מתחילים לראות בעולם הגשמי דברים שלא ראו מהדברים והפרטים הכי קטנים מהאשליה של העולם ואפילו עד דברים רוחניים במלואם כמו נפשות וכו' בנוסף למה שרואים זה שקוראים דברים מוזרים בסביבה שלך רק מכיוון שאתה נמצא שם, זה יכול להיות דברים רעים ודברים טובים כמו שהסברתי *עכשיו בוראעולם שים לב מה עוד קורה במקרים מסויימים מילים שאומרים מתגשמים גם בגלל זכותך של התורה או הקבלה או גם בגלל שאתה פתוח יותר לעולם אחר לקשר עם עולם לגמריי אחר *כמעט לרוב המקרים קורה שברגע שנשמתך התעוררה תוכל לקרוא כל אחד שתראה ותדבר איתו מספיק גם כמה מילים למה שאתה אומר קריאת המחשבות יש עניין יותר עם הנשמה שלך ולדעתי עליך יום אחד להתנתק מהעולם למקום שקט להתבודד לנקות את הראש ממחשבות וכו' ולהכנס לנפשך לכוון הכל לעניינים שברוח ולברר בדיוק ובאופן מדוייק מה בדיוק גורם לך אני ייתן כמה אפשרויות שיכולות להיות דבר ראשון יכול להיות שנפשך מתקשרת עם נשמתך ומקבלת ממנה מידע על נפשות אחרות מסביבך בעצם כולם שייכים לאותו מקור רוחניות ענק שביכול הנשמה שלך לדעת כל פרט על כל אחד ופשוט זה תלוי ברמה הרוחנית שלך להבין אותה ולקבל ממנה מסרים יש עוד דרך שבה מלאך שד בעיקר מסוג אשיים שהוא חכם ביותר ונחמד ביותר שעוזר כמעט לכל מקובל בהרבה דברים ואומר רק את האמת השד מסוג ידידותי ביותר יש סיכוי גם שזה מלאך חבלה שממנו יש להיזהר וגם מהמידע השקרי שהוא יכול לתת ויש אפשרות שזה נשמה אחרת או סוג כמו בחוויות שקרו בעבר כמו המגיד שמגלה סודות מתקשר איתך ומורה לך כל דבר שחפצך לדעת

jhon86

New member
מכל הסיפור - קורא מחשבות???

זו הפרעה די שחיכה את ילדותי מאוד צריך תשומת לב סובל מהפרעה פסיכולוגית די פשוטה הפרה נרקיסטית עם הפרעת חשיבה שנקראת חשיבה מאגית שבטח מחפה על איזה חרדה סמוייה אם ההיא מפריעה לך אז גש לפסיכולוג אין קריאת מחשבות כפי שאתה מדמה אותן אם לא תטפל בעצמך באופן חיובי אתה תישאר תקוע וילדותי בהצלחה חסכת 1000 שקל אבחון

הצורפת

New member
זכות האשה לרוחניות

ציתות מבעל הסולם מתוך שלבי ההשגה אות קנה. "ולפי"ז יש לשאול אם כן למה זה חייבו המקובלים לכל איש ללמוד חכמת הקבלה? אמנם יש בזה דבר גדול וראוי לפרסמו כי יש סגולה נפלאה לאין ערוך לעוסקים בחכמת הקבלה: ואע"פ שאינם מבינים מה שלומדים, אלא מתוך החשק והרצון החזק להבין מה שלומדים, מעוררים עליהם את האורות המקיפים את נשמתם.פירוש: כי כל א ד ם מישראל מובטח בסופו שישיג ההשגות הנפלאות, אשר חשב השי"ת במחשבת הבריאה להנות לכל נברא...." גם אשה היא בן אדם .ואם קיים בתוכה רצון אמיתי וכנה לרוחניות מאירים עליה האורות המקיפים.המבחן האמיתי אינו נמצא בגוף האדם ובמינו אלא ברצון הטמון בלבבו. התקופה שבה חסמו את דרכה של האשה לרוחניות נגמרה. התחלפו הדורות. היום נשים פורצות בעוז לעולם התורה ולומדות וזה קורה גם במגזר החרדי. בכל פינה צצים מרכזים ללמודי קודש של נשים. עכשיו שלימוד הקבלה מתחיל להתעורר הנך רוצה לחסום דרך זו לנשים. חוץ מזה אינך יודע כיצד נוהגות הנשים המופיעות בפורום זה בחייהן הפרטים והאם הן מקפידות על דיני טהרה או לא? כך שאמירה של ארורה.. ועוד כהנא וכהנא אינה במקומה.

tif5

New member
זה לא מעניין אותי בכלל

אסור לכן לגעת בזהר, וגם כל אלה שפותחים את המרכזים והכל לא מעניין אותם הם לא מבינים כלום בעצמם , קודם שיגיעו לאיזה דרגה של מקובל אחר כך שיפתחו , גם יש סביבי איזה בית כנסת שהרב שם מלמד מי שרוצה את הזהר את עץ החיים ואת פרדס רימונים , והוא בעצמו לא יודע דברים חוץ מהדברים שרשומים במפורש ואותם כולם יכולים לקרוא, ככה גם רוב מרכזי הקבלה או שהם חילוניים בכלל או שהם לא אבל בכל מקרה לא יודעים מספיק בשביל לפתוח מרכז, יש לי בית כנסת בשכונה היחידה בעיר שהיא רק של מקובלים היא פתוחה כל היום וכל הלילה וכל אחד יכול להיכנס הם מתחילים ב 4:00 בכלל במקום בשבע אני לא בטוח שהם מתחילים להתפלל ב 4:00 כי זה לא השעה כל לילה אני שומע משם ב סביבות 12 עד 2 בלילה מנגינות מוזרים ודברים מוזרים , הם נראים מפחידים ובחיים לא נכנסתי לבית כנסת כי אין לי אומץ עדיין , שאני עובר לייד אחד מיהם ברחוב, הוא נותן בי מן מבט , ואז קוראים לי את הדברים הכי נוראים בחיים, אם הייתם רואים אותם כנראה הייתם מפחדים לדבר איתם או עליהם, בגלל שהם יכולים לדעת לפני שתספיקו לדבר, אני מקווה מאוד שלא תתחילו לדבר ולבלבל את המוח כי אתם לא יודעים מיהם ואיך הם ככה שאל תנסו לשפוט או להגיד שמקובלים לא מפחידים אלא נחמדים הם מאה אחוז מקובלים כולם אחד אחד חלק מיהם היו גם רבנים, הם עושים כל מיני שיעורים ודברים בבית כנסת וטקסי הבדלה , תיקון חצות בבית כנסת ועוד כל מיני דברים , זה לא אומר שאם הם עושים את הדברים האלה הם מקובלים ומי שתראו שעושה את זה אז הוא גם

הצורפת

New member
הסולם

ספר הזוהר נכתב בשפת האגדה והמשל. בפני אדם שאינו מיומן אשר מתחיל לקרוא בו ולפרש אותו מהרמה הרוחנית הראשונית שבו הוא נמצא עומדת הסכנה להגשים את הדברים ולפספס את המשמעויות הרוחניות של הטקסט. בעל הסולם מפרש את הזוהר באופן כזה שימנע את הבלבול. לא מומלץ לנסות ולהבין קבלה מספר הזוהר כי הוא מים מאוד עמוקים. ואתה עדיין לא יודע לשחות בכלל. הזוהר אינו ספר למתחילים. ממליצה לך לחפש חומר המיועד למתחילים. תכנס לחנות ספרים ותתחיל לחפש. תלך על מה שנפשך נמשכת אליו באופן ספונטני. אני כרגע צופה בסדרה של 10 קלטות של הרב לייטמן קלטות אשר מעבירות בתמצית את המושגים היסודיים. ניתן לרכוש אותם בבני ברוך. בפורום זה לקבוצת בני ברוך אין שם טוב אבל זה נובע בעיקר מהבורות והדעות הקדומות. בקרב מביני דבר כולל אישים האקדמיה אשר מכירים את הקבוצה מקרוב יש הערכה לקבוצה ולדיוק שבו היא מעבירה את תורת בעל הסולם. והכי חשוב החיפוש וההשתוקקות למצוא הם העיקר.

jhon86

New member
מתאפקת לאמר בו אלינו לבני ברוך נו

תגידי כבר אתם חולים אמיתיים אין בכם שום יסוד עצמי חוץ מעדריות

ג'ון היקר...

האם לא עדיף שתנהג יותר בסובלנות ונועם כלפי שאר בני האדם? זה פשוט יהיה לך יותר טוב. אני חושב שאלוהים קודם היה מעדיף שבן אדם ינהג טוב לחברו, לפני שהוא שואף להתקרב לאלוהים. למרות שאני לא יוכל לומר מה ההעדפות של אלוהים. זאת העצה שלי, קבל אותה אם תרצה.

למעלה