עוד קו בגוש דן הפך בלא התראה לשומר שבת

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
בוז

לא מתרגש מהזלזול

אתם יכולים לרטון, להתרגז, להדביק תגיות, לכנות בשמות ולזלזל עד מחר. לכתוב תחקיר במירכאות ולערוג על התחקיר עאלק של דרוקר וגם אם כל התקשורת תקדם תחבורה ציבורית בשבת. אבל לא יעזור לכם - אמשיך להיאבק על צדקת הדרך ועל שמירת החוק. הבהרתי זאת בעבר, ואני צבהיר זאת שוב למי שפספס.
לעצם המהות -
א. קו 68 של קווים אכן חרג מהמותר בחוק ולכן תוקנה נסיעתו כמתחייב. משרד התחבורה יודע היטב שמשפטית הוא לא יצליח להגן על ההפרה. זה אגב אינו הקו היחיד שנסיעתו תוקנה, אתם פשוט לא מעודכנים.
ב. כדי לקדם תחבורה ציבורית בשבת נדרש שינוי חקיקה. אם תצליח לעשות זאת - אסיר בפניך את הכובע.
ג. כדי לבדוק כמה נוסעים עולים או יורדים בקו ובאיזו שעה אין צורך לנסוע באוטובוס, מספיק ללכת רגלית לתחנה ליד בית החולים ולהסתכל בשעון. לא צריך עיני נץ כדי לספור שניים-שלושה נוסעים באוטובוס עירוני עם חלונות שקופים.
בוז

guyweiss

New member
"לא יעזור לכם", גם לא יעזור לך עם הגישה הזו. ממש רובין הוד

לא מתרגש מהזלזול

אתם יכולים לרטון, להתרגז, להדביק תגיות, לכנות בשמות ולזלזל עד מחר. לכתוב תחקיר במירכאות ולערוג על התחקיר עאלק של דרוקר וגם אם כל התקשורת תקדם תחבורה ציבורית בשבת. אבל לא יעזור לכם - אמשיך להיאבק על צדקת הדרך ועל שמירת החוק. הבהרתי זאת בעבר, ואני צבהיר זאת שוב למי שפספס.
לעצם המהות -
א. קו 68 של קווים אכן חרג מהמותר בחוק ולכן תוקנה נסיעתו כמתחייב. משרד התחבורה יודע היטב שמשפטית הוא לא יצליח להגן על ההפרה. זה אגב אינו הקו היחיד שנסיעתו תוקנה, אתם פשוט לא מעודכנים.
ב. כדי לקדם תחבורה ציבורית בשבת נדרש שינוי חקיקה. אם תצליח לעשות זאת - אסיר בפניך את הכובע.
ג. כדי לבדוק כמה נוסעים עולים או יורדים בקו ובאיזו שעה אין צורך לנסוע באוטובוס, מספיק ללכת רגלית לתחנה ליד בית החולים ולהסתכל בשעון. לא צריך עיני נץ כדי לספור שניים-שלושה נוסעים באוטובוס עירוני עם חלונות שקופים.
"לא יעזור לכם", גם לא יעזור לך עם הגישה הזו. ממש רובין הוד

אורי404

New member
הבעיה בתחקיר קו 25, היא, שזהו שינוי שנעשה לאחרונה

לא מתרגש מהזלזול

לעצם המהות -
אני לא יודע, האם היו פרסומים לשינוי או לכל הפחות עדכונים באתרי האינטרנט (למשל של המפעיל, במקרה זה "קווים" ובאתר מודיעין תחבורה ציבורית).
גם אם היו פרסומים, מדובר בשינוי, שנעשה לאחרונה. לוקח זמן לדברים לתפוס ולאנשים להיות מודעים יותר לשינוי, אחרי תקופה ארוכה, שלא היה השירות הזה.

mister K

New member
אין שם שום שינוי שבוצע לאחרונה

אני לא יודע, האם היו פרסומים לשינוי או לכל הפחות עדכונים באתרי האינטרנט (למשל של המפעיל, במקרה זה "קווים" ובאתר מודיעין תחבורה ציבורית).
גם אם היו פרסומים, מדובר בשינוי, שנעשה לאחרונה. לוקח זמן לדברים לתפוס ולאנשים להיות מודעים יותר לשינוי, אחרי תקופה ארוכה, שלא היה השירות הזה.
אורי, אל תקנה שקרים שנכתבים ותבסס עליהם תיאוריות.
הקו הזה פועל בשבתות מאז שנפתח בשנת 2006 או מעט אחר כך (אל תתפוס אותי בדיוק בשנה אבל הוא פועל כך כבר כמה שנים בוודאות). שום שינוי ושום בטיח.
גם לפני 2006, קו 2 בפתח תקוה שאותו החליף קו 25, פעל לפני צאת השבת ברשיון.
למען ההגינות, אין לי מושג כמה נוסעים יש בקו הזה בשבת. אבל אני לא מאמין לתחקירים של אנשים מוטים שממציאים פרטים לא נכונים בעליל.

אורי404

New member
את זה לא ידעתי

אורי, אל תקנה שקרים שנכתבים ותבסס עליהם תיאוריות.
הקו הזה פועל בשבתות מאז שנפתח בשנת 2006 או מעט אחר כך (אל תתפוס אותי בדיוק בשנה אבל הוא פועל כך כבר כמה שנים בוודאות). שום שינוי ושום בטיח.
גם לפני 2006, קו 2 בפתח תקוה שאותו החליף קו 25, פעל לפני צאת השבת ברשיון.
למען ההגינות, אין לי מושג כמה נוסעים יש בקו הזה בשבת. אבל אני לא מאמין לתחקירים של אנשים מוטים שממציאים פרטים לא נכונים בעליל.
את זה לא ידעתי

בכתבה כתוב "אחרי שנים רבות בהן לא פעל בשבת קו 25 למרכז הגריאטרי בית רבקה החליט משרד התחבורה לשוב ולהפעיל אותו כמה שעות לפני צאת שבת."
בקווים הפנימיים של פתח תקווה אני פחות בקיא. כך שלא ידעתי, שהקו פעל מאז ומתמיד בשבת.
אתר האינטרנט הזה "חדשות מחלקה ראשונה", עשה לי רושם, שהוא אתר רציני. על-פניו יש בו כתבות טובות בנוסעי התחבורה הציבורית. אני לא מתכוון על הנושא של תחבורה ציבורית בשבת, אלא על עדכונים אחרים בתחום.

קו 25 לא פעל בשבת שנים רבות, כפי שקו 909 לא פעל בשבת שנים

את זה לא ידעתי

בכתבה כתוב "אחרי שנים רבות בהן לא פעל בשבת קו 25 למרכז הגריאטרי בית רבקה החליט משרד התחבורה לשוב ולהפעיל אותו כמה שעות לפני צאת שבת."
בקווים הפנימיים של פתח תקווה אני פחות בקיא. כך שלא ידעתי, שהקו פעל מאז ומתמיד בשבת.
אתר האינטרנט הזה "חדשות מחלקה ראשונה", עשה לי רושם, שהוא אתר רציני. על-פניו יש בו כתבות טובות בנוסעי התחבורה הציבורית. אני לא מתכוון על הנושא של תחבורה ציבורית בשבת, אלא על עדכונים אחרים בתחום.
רבות, כפי שקו 1 של המטרונית פעל לראשונה בפסח ובשבועות השנה ולא מתחילת פעילות הקו וכפי ש"לפי החוק" "מותר" להפעיל קווים (אלה ש"מותר"...) לפני צאת השבת רק בתקופת שעון קיץ.
כשמנסים להשבית קווים בשבת "יורים" לכל הכיוונים. יש מקרים שזה "פוגע" ומצליח ויש מקרים (כמו מקרה קו 25 בפ"ת) שאפילו משרד התחבורה לא משתכנע.

עידן יו

New member
השינוי היה בדצמבר 2014

רבות, כפי שקו 1 של המטרונית פעל לראשונה בפסח ובשבועות השנה ולא מתחילת פעילות הקו וכפי ש"לפי החוק" "מותר" להפעיל קווים (אלה ש"מותר"...) לפני צאת השבת רק בתקופת שעון קיץ.
כשמנסים להשבית קווים בשבת "יורים" לכל הכיוונים. יש מקרים שזה "פוגע" ומצליח ויש מקרים (כמו מקרה קו 25 בפ"ת) שאפילו משרד התחבורה לא משתכנע.
השינוי היה בדצמבר 2014
קו 25 של קווים (בעבר נקרא קו 2) אכן פעל בשבת. מסיבות שאינן ידועות לי (ביקוש?) בחר משרד התחבורה שלא להפעילו עוד בשבת. בדצמבר 2014 חודש ההיתר להפעילו בשבת.

mister K

New member
לא נכון! קו 25 פעל בשבת גם לפני דצמבר 2014

השינוי היה בדצמבר 2014
קו 25 של קווים (בעבר נקרא קו 2) אכן פעל בשבת. מסיבות שאינן ידועות לי (ביקוש?) בחר משרד התחבורה שלא להפעילו עוד בשבת. בדצמבר 2014 חודש ההיתר להפעילו בשבת.
לא נכון! קו 25 פעל בשבת גם לפני דצמבר 2014
לפני שנתיים-שלוש ראיתי לוחות זמנים שלו ועובדה שאני זוכר את זה.
זה הקו העירוני היחיד בפתח תקווה שפעל בשבת בשנים האחרונות. להגיד ששנים הוא לא פעל בשבת זה או אי בקיאות במקרה הטוב (ואז מי שמכנה עצמו עיתונאי לא צריך לכתוב דבר כזה) או שקר במקרה הגרוע.

הנה הודעה של קווים מספטמבר 2014:

השינוי היה בדצמבר 2014

שינויים בלוחות זמנים קו 25 פתח תקוה
נוסעים נכבדים,
החל מתאריך 27/09/2014 יחולו שינויים בלוחות הזמנים בקו 25 במוצאי שבת בלבד
להלן השינויים:
קו 25 - מתחנה מרכזית פתח תקוה דרך שעריה - לבית רבקה (סיבובי)
התווספה נסיעה בשעה 18.00
התווספה נסיעה בשעה 18.30
לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז המידע הארצי בטלפון 8787* ובאתר החברה.
בברכת נסיעה טובה ובטוחה ,
הנהלת קווים.
[URL]http://www.kavim-t.co.il/news/new.asp?id=1939[/URL]

בספטמבר 2014 (ולא בדצמבר) התווספו נסיעות ב 18:00 וב 18:30. הקו פעל מ 19:00 לכל אורך השנה (כולל כאשר השבת יוצאת מאוחר יותר, למשל ב...ספטמבר) הרבה לפני כן.

mister K

New member
זה גם מה שאני זכרתי

שינויים בלוחות זמנים קו 25 פתח תקוה
נוסעים נכבדים,
החל מתאריך 27/09/2014 יחולו שינויים בלוחות הזמנים בקו 25 במוצאי שבת בלבד
להלן השינויים:
קו 25 - מתחנה מרכזית פתח תקוה דרך שעריה - לבית רבקה (סיבובי)
התווספה נסיעה בשעה 18.00
התווספה נסיעה בשעה 18.30
לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז המידע הארצי בטלפון 8787* ובאתר החברה.
בברכת נסיעה טובה ובטוחה ,
הנהלת קווים.
[URL]http://www.kavim-t.co.il/news/new.asp?id=1939[/URL]

בספטמבר 2014 (ולא בדצמבר) התווספו נסיעות ב 18:00 וב 18:30. הקו פעל מ 19:00 לכל אורך השנה (כולל כאשר השבת יוצאת מאוחר יותר, למשל ב...ספטמבר) הרבה לפני כן.
זה גם מה שאני זכרתי
מעולם הקו הזה לא הפסיק לפעול בשבת בשעון קיץ.

mister K

New member
אז כתוב... כתובים שם הרבה דברים לא נכונים

את זה לא ידעתי

לי האתר הזה מעולם לא חידש דבר ומעולם לא הסתמכתי עליו.

אורי404

New member
אני חושב, שהם הביאו יותר כתבות בתחום

לי האתר הזה מעולם לא חידש דבר ומעולם לא הסתמכתי עליו.
בעיקר במה, שקשור למכרזים שונים, בעיקר יוצא לי לראות, באתר הזה.
ב-Y-NET , למשל יש פחות כתבות בתחום הזה. כאשר יש הכתבה היא יותר כללית.
במה, שאני זוכר בכתבות שונות של מכרזים, לא היו טעויות.
בכתבה, שאנו מגיבים אליה (קו 25 בפתח תקווה), אין ספק, שיש דבר קיצוני באופן ביצוע התחקיר ובהסבר הממצאים הנלווים.

mister K

New member
הפורום הזה יותר מעודכן מהאתר ההוא

בעיקר במה, שקשור למכרזים שונים, בעיקר יוצא לי לראות, באתר הזה.
ב-Y-NET , למשל יש פחות כתבות בתחום הזה. כאשר יש הכתבה היא יותר כללית.
במה, שאני זוכר בכתבות שונות של מכרזים, לא היו טעויות.
בכתבה, שאנו מגיבים אליה (קו 25 בפתח תקווה), אין ספק, שיש דבר קיצוני באופן ביצוע התחקיר ובהסבר הממצאים הנלווים.
מי שנמצא קבוע בפורום, יותר מעודכן ממי שקורא news1 ואין לו מה לחפש שם.
האתר הזה ניזון מהפורום וכמה פעמים אף ממני אישית.
רק חבל שגם נכתבים שם לפעמים דברים שאין להם קשר למציאות. למשל סיפור השוואת אלכסנדר קוסטיוק ז"ל לפקיד, ידיעה על "אוטובוסים סולאריים" שמגיעים לישראל (דבר שלא קיים) ויש עוד דוגמאות לתת רמה ששולטת שם.
נוסף על כך, האובססיה של עידן יוסף נגד תח"צ בשבת (שכוללת גם סילוף עובדות בוטה והרבה דמגוגיה) היא מבחינתי הכרזת מלחמה על הציבור החילוני וכן מדיניות אנטי-תח"צית מתוך שיקולים זרים. היחס שלי הוא בהתאם.

אורי404

New member
לא יצא לי לראות את הדוגמאות, שכתבת

מי שנמצא קבוע בפורום, יותר מעודכן ממי שקורא news1 ואין לו מה לחפש שם.
האתר הזה ניזון מהפורום וכמה פעמים אף ממני אישית.
רק חבל שגם נכתבים שם לפעמים דברים שאין להם קשר למציאות. למשל סיפור השוואת אלכסנדר קוסטיוק ז"ל לפקיד, ידיעה על "אוטובוסים סולאריים" שמגיעים לישראל (דבר שלא קיים) ויש עוד דוגמאות לתת רמה ששולטת שם.
נוסף על כך, האובססיה של עידן יוסף נגד תח"צ בשבת (שכוללת גם סילוף עובדות בוטה והרבה דמגוגיה) היא מבחינתי הכרזת מלחמה על הציבור החילוני וכן מדיניות אנטי-תח"צית מתוך שיקולים זרים. היחס שלי הוא בהתאם.
לא יצא לי לראות את הדוגמאות, שכתבת
לא ראיתי את הכתבות של ההשוואה לפקיד או על האוטובוסים הסולאריים.
האתר הזה לא פתוח לגמרי לקריאה, כך שאני פחות מכיר את כל הכתבות.

הפורום מעודכן מאוד במה, שקשור לרכבות. כמו עבודות תשתית או עדכונים של שינויים זמניים ברכבות.
בתחום האוטובוסים, בעיקר במכרזי הפעלה שונים שיוצאים, יצא לי להתעדכן, בעיקר בכתבות מהאתר הזה. כתבות, שהיה להם קישור מהפורום. אחרת באתר הסגור הזה, לא הייתה לי ממש אפשרות לקרוא את הכתבות.
הייתי, למשל שמח לדעת מהם המכרזים הבאים, שצפויים לצאת ומתי.

בגלל כפיה דתית ישראל תחרב.

לא מתרגש מהזלזול

לעצם המהות -
כל הנסיונות של הדתיים להתעלל בחילונים, יובילו בסוף למאבק, או שחילונים יעזבו את הארץ והמדינה תתמוטט כלכלית, כי לא יהיה מי שייצר וישרת בצבא.

לא כל הדתיים תומכים בגישה של עידן יוסף. לא חסרים דתיים

כל הנסיונות של הדתיים להתעלל בחילונים, יובילו בסוף למאבק, או שחילונים יעזבו את הארץ והמדינה תתמוטט כלכלית, כי לא יהיה מי שייצר וישרת בצבא.
לא כל הדתיים תומכים בגישה של עידן יוסף. לא חסרים דתיים
שסבורים שהגישה שלו מוטעית.

בהחלט יש דתיים שמשמיעים את קולם

נכון, אך משום מה לא שומעים את קולם.
אני חושב שהם נייטרלים במאבק.
למשל, בדף הפייסבוק של ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, דני קומיסר, שהוא אדם דתי, הביע במפורש את הסתייגויותיו מהגישה של עידן יוסף.
יש גם אישי ציבור דתיים שמביעים במפורש עמדה פשרנית ומתחשבת.
לא צריך להדביק את הגישה הדקדקנית לכלל הדתיים או לכלל החרדים. הגישה הזו מקבלת תהודה רחבה וגם מצליחה להשפיע על מסדרונות השלטון אבל כלל לא בטוח שזו באמת הגישה שמייצגת את רוב הציבור החרדי שלא לדבר על רוב הציבור הדתי.
כפי שהגישה ההפוכה שמתייחסת לשבת כאל יום רגיל מייצגת מיעוט קטן מאוד בציבור החילוני.
סביר להניח שרוב הציבור, הן החילוני, הן הדתי והן החרדי יותר פרגמטי מהגישות שנוטות לקבל את התהודה החזקה.

טוב לדעת וחבל שזה לא הציבור שיושב בממשלה.

למשל, בדף הפייסבוק של ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, דני קומיסר, שהוא אדם דתי, הביע במפורש את הסתייגויותיו מהגישה של עידן יוסף.
לא צריך להדביק את הגישה הדקדקנית לכלל הדתיים או לכלל החרדים. הגישה הזו מקבלת תהודה רחבה וגם מצליחה להשפיע על מסדרונות השלטון אבל כלל לא בטוח שזו באמת הגישה שמייצגת את רוב הציבור החרדי שלא לדבר על רוב הציבור הדתי.
כפי שהגישה ההפוכה שמתייחסת לשבת כאל יום רגיל מייצגת מיעוט קטן מאוד בציבור החילוני.
סביר להניח שרוב הציבור, הן החילוני, הן הדתי והן החרדי יותר פרגמטי מהגישות שנוטות לקבל את התהודה החזקה.
טוב לדעת וחבל שזה לא הציבור שיושב בממשלה.

mister K

New member
זה בדיוק ההבדל בין דתיות לפונדמנטליזם

זה בדיוק ההבדל בין דתיות לפונדמנטליזם

לא כל הדתיים בישראל הם פונדמנטליסטים.
אבל לצערי בעלי הכוח הפוליטי כיום והעסקנים החזקים הם פונדמנטליסטים וזה מה שקובע את הגוון שמקבלת היהדות בישראל. גוון חשוך וקנאי.
דני קומיסר לא דתי למיטב ידיעתי אלא מסורתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה