עוד קו בגוש דן הפך בלא התראה לשומר שבת

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member

אחרי שקווים ביטלו לפני כחודש במחטף את כל נסיעות קו 68 לפני צאת השבת, לאחר שפעל בזמנים אלה במשך עשרות שנים, הגיעה תורה של דן לעשות את אותו הדבר.
קו 104 שמאז הפעלתו נסע שעתיים לפני צאת השבת כשהוא מלא ולפעמים מפוצץ עד הדלת באלנבי, מתחיל לפעול מעתה רק לאחר צאת השבת בשעה 20:40.

stratomaximus

New member
זו הפרה של הסטטוס קוו, לא? 104 משרת את בי"ח תל השומר

אחרי שקווים ביטלו לפני כחודש במחטף את כל נסיעות קו 68 לפני צאת השבת, לאחר שפעל בזמנים אלה במשך עשרות שנים, הגיעה תורה של דן לעשות את אותו הדבר.
קו 104 שמאז הפעלתו נסע שעתיים לפני צאת השבת כשהוא מלא ולפעמים מפוצץ עד הדלת באלנבי, מתחיל לפעול מעתה רק לאחר צאת השבת בשעה 20:40.
מעניין מה התירוץ של משרד התחבורה לגבי העניין.

mister K

New member
אין שום סטטוס קוו

מעניין מה התירוץ של משרד התחבורה לגבי העניין.
אין שום סטטוס קוו
כדאי שאנשים יפסיקו להכיר במושג הזה.
יש ליברליות מול פונדמנטליזם. כל אחד מושך לכיוון שלו והטוב ינצח.
בסוגייה התחבורתית יש גם עניין של עידוד תח"צ, או הזנחתה והזנייתה במתכוון לעומת הרכב הפרטי בתירוצים שקריים של "אין ביקוש".

stratomaximus

New member
הכוונה שלי - האם הייתה פה הפרה של הסטטוס קוו לפי הגדרת המשרד

אין שום סטטוס קוו
כדאי שאנשים יפסיקו להכיר במושג הזה.
יש ליברליות מול פונדמנטליזם. כל אחד מושך לכיוון שלו והטוב ינצח.
בסוגייה התחבורתית יש גם עניין של עידוד תח"צ, או הזנחתה והזנייתה במתכוון לעומת הרכב הפרטי בתירוצים שקריים של "אין ביקוש".
ואז אולי לערב את התקשורת, כדי לאלץ את משרד התחבורה להגיב על הנושא, ובתקווה לחייב את דן להחזיר את המצב לקדמותו?

mister K

New member
אין שום הגדרת סטטוס קוו של המשרד

ואז אולי לערב את התקשורת, כדי לאלץ את משרד התחבורה להגיב על הנושא, ובתקווה לחייב את דן להחזיר את המצב לקדמותו?
אין שום הגדרת סטטוס קוו של המשרד
באף מקום לא כתוב ומעולם לא היה כתוב משהו על סטטוס קוו. הכל ערטילאי ובהתאם לגחמת הפקידים. לכן אי אפשר לבוא בטענות להפרה של משהו שלא קיים.
יש תקנות תעבורה ולמעשה לפיהן רשאי שר התחבורה לאשר או שלא לאשר שירות ביום המנוחה. הפעלת קווים 68 ו-104 אושרה ולמרות זאת השירות נפסק בלא התראה.
כן אפשר לבוא בטענות לביטול שירות קיים וחוקי ללא סיבה ולדרוש הסברים ממשרד התחבורה.

יש אנשים שיושבים חזק על הוריד של משרד התחבורה

ומחפשים בציציות שלו "הפרות" מפרשנות מימי טיכו שלדעתם קובעת.
אותם אנשים חושבים שה"תיקונים" שמשרד התחבורה עושה לא מספיקים.
יש להם רשימת קווים ארוכה שהם היו רוצים להחזיר בתשובה.

Paper Gahan

New member
ביזיון... במקום ללכת קדימה הולכים אחורה

ומחפשים בציציות שלו "הפרות" מפרשנות מימי טיכו שלדעתם קובעת.
אותם אנשים חושבים שה"תיקונים" שמשרד התחבורה עושה לא מספיקים.
יש להם רשימת קווים ארוכה שהם היו רוצים להחזיר בתשובה.
מי חולי הנפש האלה שבאובססיה כזו מנסים לכפות את הדעה שלהם גם על האחוז הבודד שנותר של נסיעות מוקדמות? מה אוכל אותם? שיחיו את החיים שלהם ויתנו לאחרים לחיות את שלהם.

מתי יבינו הכופים שהם רק משניאים בדיוק את כל מה שהם רוצים לכפות בכוח? ורק מרחיקים את מי שהם מנסים לקרב בכוח.

מסכים עם כל אלה שאומרים שכל מי שבכנסת מצביע נגד תח"צ בשבת אין לו זכות מוסרית לקבל רכב מהמדינה (כי הרבה אנשים מחזיקים רכב פרטי על חשובונם רק בגלל שבשבת אין להם איך להתנייע), קל וחומר לנסוע ברכב הזה בשבת!

sweetums

New member
ד.א ללכת אחורה:מישהו כנראה התחיל ללכת במסגרת ה"תחקירים"

מי חולי הנפש האלה שבאובססיה כזו מנסים לכפות את הדעה שלהם גם על האחוז הבודד שנותר של נסיעות מוקדמות? מה אוכל אותם? שיחיו את החיים שלהם ויתנו לאחרים לחיות את שלהם.

מתי יבינו הכופים שהם רק משניאים בדיוק את כל מה שהם רוצים לכפות בכוח? ורק מרחיקים את מי שהם מנסים לקרב בכוח.

מסכים עם כל אלה שאומרים שכל מי שבכנסת מצביע נגד תח"צ בשבת אין לו זכות מוסרית לקבל רכב מהמדינה (כי הרבה אנשים מחזיקים רכב פרטי על חשובונם רק בגלל שבשבת אין להם איך להתנייע), קל וחומר לנסוע ברכב הזה בשבת!
http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-103464-00.html
"את מי באמת משרת קו השבת בפ"ת?
.... שבע נסיעות ביצע הקו עם ארבעה נוסעים בלבד מבאי המרכז הרפואי"

mister K

New member
כל הנכתב בכתבה הזאת הוא שקר וכזב

http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-103464-00.html
"את מי באמת משרת קו השבת בפ"ת?
.... שבע נסיעות ביצע הקו עם ארבעה נוסעים בלבד מבאי המרכז הרפואי"
זו כבר לא רק דמגוגיה ארסית, זה פשוט שקר גס!
קו 25 פועל לפני צאת השבת כבר כמה שנים טובות. אין פה שום דבר חדש.
אם אני לא טועה, גם קו 2 שאותו הוא החליף ברה-ארגון בפתח תקוה בשנת 2006, פעל באותה מתכונת בשבתות.
זו אגב גם התשובה שמאיר חן נתן לגורמים החרדים מפתח תקוה שפנו אליו במכתב "חריף", כנראה לאחר הסבת תשומת ליבם לפעילות הקו על ידי הגורמים המוכרים לנו. לפחות הוא לא פראייר שלהם וטוב שכך.

קו 25 בפ"ת נמצא כעת בראש רשימת הקווים של ה"מחזירים בתשובה"

אם אני לא טועה, גם קו 2 שאותו הוא החליף ברה-ארגון בפתח תקוה בשנת 2006, פעל באותה מתכונת בשבתות.
זו אגב גם התשובה שמאיר חן נתן לגורמים החרדים מפתח תקוה שפנו אליו במכתב "חריף", כנראה לאחר הסבת תשומת ליבם לפעילות הקו על ידי הגורמים המוכרים לנו. לפחות הוא לא פראייר שלהם וטוב שכך.
קו 25 בפ"ת נמצא כעת בראש רשימת הקווים של ה"מחזירים בתשובה"
כל כך כואב להם שהקו הזה פועל לפני צאת השבת.
ואנחנו כבר יודעים שלמען ה"החזרה בתשובה" כל אמצעי כשר, כולל אי דיוקים, סילופים והידבקות לפרשנות של פקידים ממשרד התחבורה בעת העתיקה.
כך היה גם עם קו 909 וגם עם פעילות קו 1 של המטרונית בפסח ובשבועות.
המטרה להפוך את כולם לשומרי שבת מקדשת את כל האמצעים (כנראה אגב, גם את האמצעי של ביצוע "תחקירים" במהלך השבת...).
נו טוב, אם על מנת לקיים הילולה במירון במוצאי שבת מותר לחלל שבת, אז מה זה כבר ביצוע תחקיר בשבת...
צריך אולי שאיזה עיתונאי חילוני יקיים תחקיר על חילולי השבת של מקדשי השבת.

משרד התחבורה עלול להשתכנע

משרד התחבורה עלול להשתכנע ולבטל את הקו כי הבדיקה מצאה שבסך הכל הוא משרת 4 נוסעים לבית חולים: 2 שיצאו מבי"ח ו-2 שהגיעו אליו.

mister K

New member
ראשית, תרשי לי לגחך על אמינות הבדיקה

משרד התחבורה עלול להשתכנע ולבטל את הקו כי הבדיקה מצאה שבסך הכל הוא משרת 4 נוסעים לבית חולים: 2 שיצאו מבי"ח ו-2 שהגיעו אליו.
ראשית, תרשי לי לגחך על אמינות הבדיקה
שנית, מאיר חן מעורב פה אישית ואני משוכנע שהוא יודע בדיוק מי זה הכותב ומה האינטרסים שלו. מה גם שאין שום סיבה שהוא ישתכנע מבדיקה עצמאית של אדם פרטי שמופיעה בפוסט מלא שקרים.
אם הוא לא היה מעורב במקרה הספציפי הזה, אז אולי באמת הייתי דואג מפני הפקידים במשרד שגם כך שונאים תח"צ בשבת ואוהבים מאוד לאשר קיצוצים כאלה.

בדיקה מאוד אובייקטיבית...

יכול להיות מעניין לעשות "תחקיר" כיצד נעשתה ה"בדיקה" הזו ומה מידת חילול השבת במהלך ביצוע ה"בדיקה" הזו.
הרי אי אפשר לבדוק מספר נוסעים בקו אוטובוס בשבת אלא בשבת...
עוד "בדיקה" שמעידה על צביעות משוועת של מקדשי השבת...

שמשרד התחבורה ישתכנע ויבטל את כל הקווים שפועלים בשבת. זה רק יאיץ כינון של תחבורה ציבורית נרחבת בשבתות ובחגים בהיקף שאפילו תומכי התח"צ בשבת לא מצפים לו ולא דורשים אותו.
כשקורעים את החבל מתקבלות תוצאות בלתי צפויות.
אז שימשיכו מקדשי השבת להתעסק עם שברירי הקווים הללו ולהתמיד במהלכיהם לכפות את אמונותיהם ומנהגיהם על הכלל.
כל קיצוניות ופנאטיות זוכה לתגובה לעיתים קיצונית ופנאטית לא פחות.

עידן יו

New member
לא מתרגש מהזלזול

יכול להיות מעניין לעשות "תחקיר" כיצד נעשתה ה"בדיקה" הזו ומה מידת חילול השבת במהלך ביצוע ה"בדיקה" הזו.
הרי אי אפשר לבדוק מספר נוסעים בקו אוטובוס בשבת אלא בשבת...
עוד "בדיקה" שמעידה על צביעות משוועת של מקדשי השבת...

שמשרד התחבורה ישתכנע ויבטל את כל הקווים שפועלים בשבת. זה רק יאיץ כינון של תחבורה ציבורית נרחבת בשבתות ובחגים בהיקף שאפילו תומכי התח"צ בשבת לא מצפים לו ולא דורשים אותו.
כשקורעים את החבל מתקבלות תוצאות בלתי צפויות.
אז שימשיכו מקדשי השבת להתעסק עם שברירי הקווים הללו ולהתמיד במהלכיהם לכפות את אמונותיהם ומנהגיהם על הכלל.
כל קיצוניות ופנאטיות זוכה לתגובה לעיתים קיצונית ופנאטית לא פחות.
לא מתרגש מהזלזול

אתם יכולים לרטון, להתרגז, להדביק תגיות, לכנות בשמות ולזלזל עד מחר. לכתוב תחקיר במירכאות ולערוג על התחקיר עאלק של דרוקר וגם אם כל התקשורת תקדם תחבורה ציבורית בשבת. אבל לא יעזור לכם - אמשיך להיאבק על צדקת הדרך ועל שמירת החוק. הבהרתי זאת בעבר, ואני צבהיר זאת שוב למי שפספס.
לעצם המהות -
א. קו 68 של קווים אכן חרג מהמותר בחוק ולכן תוקנה נסיעתו כמתחייב. משרד התחבורה יודע היטב שמשפטית הוא לא יצליח להגן על ההפרה. זה אגב אינו הקו היחיד שנסיעתו תוקנה, אתם פשוט לא מעודכנים.
ב. כדי לקדם תחבורה ציבורית בשבת נדרש שינוי חקיקה. אם תצליח לעשות זאת - אסיר בפניך את הכובע.
ג. כדי לבדוק כמה נוסעים עולים או יורדים בקו ובאיזו שעה אין צורך לנסוע באוטובוס, מספיק ללכת רגלית לתחנה ליד בית החולים ולהסתכל בשעון. לא צריך עיני נץ כדי לספור שניים-שלושה נוסעים באוטובוס עירוני עם חלונות שקופים.

מה זו "צדקת הדרך"?

לא מתרגש מהזלזול

אתם יכולים לרטון, להתרגז, להדביק תגיות, לכנות בשמות ולזלזל עד מחר. לכתוב תחקיר במירכאות ולערוג על התחקיר עאלק של דרוקר וגם אם כל התקשורת תקדם תחבורה ציבורית בשבת. אבל לא יעזור לכם - אמשיך להיאבק על צדקת הדרך ועל שמירת החוק. הבהרתי זאת בעבר, ואני צבהיר זאת שוב למי שפספס.
לעצם המהות -
א. קו 68 של קווים אכן חרג מהמותר בחוק ולכן תוקנה נסיעתו כמתחייב. משרד התחבורה יודע היטב שמשפטית הוא לא יצליח להגן על ההפרה. זה אגב אינו הקו היחיד שנסיעתו תוקנה, אתם פשוט לא מעודכנים.
ב. כדי לקדם תחבורה ציבורית בשבת נדרש שינוי חקיקה. אם תצליח לעשות זאת - אסיר בפניך את הכובע.
ג. כדי לבדוק כמה נוסעים עולים או יורדים בקו ובאיזו שעה אין צורך לנסוע באוטובוס, מספיק ללכת רגלית לתחנה ליד בית החולים ולהסתכל בשעון. לא צריך עיני נץ כדי לספור שניים-שלושה נוסעים באוטובוס עירוני עם חלונות שקופים.
מה זו "צדקת הדרך"?
אתה גורם לחילול שבת גדול יותר מ"כבשת הרש" של התחבורה הציבורית שעדיין קיימת בשבת. באמת הצלחה גדולה לגרום ליותר מכוניות פרטיות ויותר מוניות ספיישל לחלל שבת. את זה אפילו אתה לא תצליח להשבית בשבת.
אז באמת "כל הכבוד" לך על מאבקך.

ולגבי שמירת החוק, כבר דנו בכך בעבר ואין לי מה להוסיף. הבהרת היטב שאתה מסתמך על פרשנות של פקידים משנות התשעים.

אני ממש משתתף בצערך על קו 25 ומאחל לך הצלחה יתירה במאבקך להשבתת כלל התחבורה הציבורית בשבת.
אחר כך אל תתפלא שכלי הרכב שמוחזקים לשימוש בשבת, כי אנשים כמוך לא מותירים ברירה אחרת, צצים בכבישים גם בימי חול.

אתה גם מזיק לשבת וגם מזיק לתחבורה הציבורית (שלמראית עין אתה מאוד בעדה) בכלל ימי השבוע, החודש והשנה.
כל הכבוד על הצלחותיך הכבירות.

דבר אחד אני מבטיח לך - בדרכך, לא תצליח להפוך אותי לשומר שבת. ואני אמשיך לחיות במדינה הזו (כן, היא גם שלי) ולעשות מה שאני רוצה ומוצא לנכון גם בשבת. לא יעזור לך.

עידן יו

New member
צדקת הדרך

מה זו "צדקת הדרך"?
אתה גורם לחילול שבת גדול יותר מ"כבשת הרש" של התחבורה הציבורית שעדיין קיימת בשבת. באמת הצלחה גדולה לגרום ליותר מכוניות פרטיות ויותר מוניות ספיישל לחלל שבת. את זה אפילו אתה לא תצליח להשבית בשבת.
אז באמת "כל הכבוד" לך על מאבקך.

ולגבי שמירת החוק, כבר דנו בכך בעבר ואין לי מה להוסיף. הבהרת היטב שאתה מסתמך על פרשנות של פקידים משנות התשעים.

אני ממש משתתף בצערך על קו 25 ומאחל לך הצלחה יתירה במאבקך להשבתת כלל התחבורה הציבורית בשבת.
אחר כך אל תתפלא שכלי הרכב שמוחזקים לשימוש בשבת, כי אנשים כמוך לא מותירים ברירה אחרת, צצים בכבישים גם בימי חול.

אתה גם מזיק לשבת וגם מזיק לתחבורה הציבורית (שלמראית עין אתה מאוד בעדה) בכלל ימי השבוע, החודש והשנה.
כל הכבוד על הצלחותיך הכבירות.

דבר אחד אני מבטיח לך - בדרכך, לא תצליח להפוך אותי לשומר שבת. ואני אמשיך לחיות במדינה הזו (כן, היא גם שלי) ולעשות מה שאני רוצה ומוצא לנכון גם בשבת. לא יעזור לך.
צדקת הדרך
זה החוק שצריך לשמור עליו.
איני "מגן השבת" ואין זה מתפקידי למנוע את חילולה. ממילא האמירה שלך "לא תצליח להפוך אותי לשומר שבת" אין לה ביסוס ומייחסת לי כוונות שלא היו לי.
לגבי מידת הנזק/התועלת לתחבורה הציבורית - יש צדדים לכאן ולכאן. התחבורה הציבורית היא רק סניף ממערכת שיקולים רחבה יותר של המדינה בשמירה על זכויות עובדים בשמירת יחסי דת ומדינה על אש נמוכה ועוד שיקולים.

אתה לא שומר על יחסי דת ומדינה על אש נמוכה

צדקת הדרך
זה החוק שצריך לשמור עליו.
איני "מגן השבת" ואין זה מתפקידי למנוע את חילולה. ממילא האמירה שלך "לא תצליח להפוך אותי לשומר שבת" אין לה ביסוס ומייחסת לי כוונות שלא היו לי.
לגבי מידת הנזק/התועלת לתחבורה הציבורית - יש צדדים לכאן ולכאן. התחבורה הציבורית היא רק סניף ממערכת שיקולים רחבה יותר של המדינה בשמירה על זכויות עובדים בשמירת יחסי דת ומדינה על אש נמוכה ועוד שיקולים.
אתה מלבה את האש.

הרי לפי דבריך שלך אין הבדל אם הנהג אינו יהודי ואתה מתנגד גם להפעלת תחבורה ציבורית עירונית בשבת בערים שלא חי בהן אפילו יהודי אחד (מה קורה עם קווים 25 ו 26 בטירה? הם עדיין פעילים בשבת...).
אז היכן השמירה על יחסי דת ומדינה על אש נמוכה?

מעניין כמה נהגים מוסלמים עובדים בקווי בני ברק וירושלים ביום שישי וכמה נהגים נוצרים עובדים בקווים הללו ביום ראשון. אני מאוד מקווה שהשמירה על החוק בקווים הללו לא פחותה מרמת שמירת החוק שאתה כל כך דואג לה בשבת.

מעניין כיצד החוק נשמר כאשר מקצצים תדירות קווים (או אף מבטלים קווים לחלוטין) לציבור הרחב כשצריך קווי ים ופארקים בין בני ברק לתל אביב ולהרצליה או כאשר צריך אוטובוסים להסעות להילולה במירון.
אני מאוד מקווה שעיתונים כמו המודיע ויתד נאמן דואגים היטב לשמירת החוק במקרים הללו.

אולי באמת כדאי שהחילונים יקפידו על שמירת החוק על קוצו של יוד במקרים הללו .
זו הרי הדרך שלך לשמור על יחסי דת ומדינה על אש נמוכה.
לפי השיטה שלך, דת לא צריכה לגרום לצמצום שירות על פי חוק.

אולי באמת אתה צודק והדרך שלך זו הדרך...

שלא לדבר על "שמירת החוק" בסדרי ישיבה בקווים מסויימים

אתה מלבה את האש.

הרי לפי דבריך שלך אין הבדל אם הנהג אינו יהודי ואתה מתנגד גם להפעלת תחבורה ציבורית עירונית בשבת בערים שלא חי בהן אפילו יהודי אחד (מה קורה עם קווים 25 ו 26 בטירה? הם עדיין פעילים בשבת...).

מעניין כמה נהגים מוסלמים עובדים בקווי בני ברק וירושלים ביום שישי וכמה נהגים נוצרים עובדים בקווים הללו ביום ראשון. אני מאוד מקווה שהשמירה על החוק בקווים הללו לא פחותה מרמת שמירת החוק שאתה כל כך דואג לה בשבת.

מעניין כיצד החוק נשמר כאשר מקצצים תדירות קווים (או אף מבטלים קווים לחלוטין) לציבור הרחב כשצריך קווי ים ופארקים בין בני ברק לתל אביב ולהרצליה או כאשר צריך אוטובוסים להסעות להילולה במירון.
אני מאוד מקווה שעיתונים כמו המודיע ויתד נאמן דואגים היטב לשמירת החוק במקרים הללו.

שלא לדבר על "שמירת החוק" בסדרי ישיבה בקווים מסויימים
לפי החוק מותר לי (גבר) לשבת בחלק האחורי של אוטובוס שנוסע בין בני ברק לבית"ר עילית .
אכן, כנראה שיש להקפיד על החוק על קוצו של יוד ואין מקום לשום "common sense" וכבוד הדדי.
למי שאין "common sense" וכיבוד הזולת לגבי תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת, שלא יצפה ל "common sense" וכיבוד הזולת ממני בקשר למקום ישיבה בקווים המוגדרים "קווי חרדים".

עידן יו

New member
לא שיקולים שלי

אתה מלבה את האש.

לא שיקולים שלי
אין לי עניין ללבות את האש ואין לי עניין להנמיך את האש. לממשלה יש עניין להנמיך את האש, ןציינתי זאת במפורש. אני עוסק בעיתונות. ההשלכות של הפרסומים הם כבר עניין לפוליטיקאים, לפעילים חברתיים ולבעלי עניין. אני יכול להיות אחראי רק למה שאני מפרסם.
&nbsp
הזכרת את עניין הקווים למירון ע"ח התחבורה הציבורית הסדירה. כתבתי על זה, וגם כתבתי על קווים פוליטיים לחרדים. האם זה עניין שמצריך טיפול, שמצריך בדיקה? ודאי. לאו דווקא של חילונים - אלא של כל אדם שוחר חוק.

בועז ל

New member
אם כך, מהם המניעים האמיתיים שלך?

לא שיקולים שלי
אין לי עניין ללבות את האש ואין לי עניין להנמיך את האש. לממשלה יש עניין להנמיך את האש, ןציינתי זאת במפורש. אני עוסק בעיתונות. ההשלכות של הפרסומים הם כבר עניין לפוליטיקאים, לפעילים חברתיים ולבעלי עניין. אני יכול להיות אחראי רק למה שאני מפרסם.
&nbsp
הזכרת את עניין הקווים למירון ע"ח התחבורה הציבורית הסדירה. כתבתי על זה, וגם כתבתי על קווים פוליטיים לחרדים. האם זה עניין שמצריך טיפול, שמצריך בדיקה? ודאי. לאו דווקא של חילונים - אלא של כל אדם שוחר חוק.
אם כך, מהם המניעים האמיתיים שלך?
האמנם שמירת החוק קודמת אצלך לשמירה על השבת?
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה