עוד משהו בענייני תעודות, ציונים וקשר עם בי"ס

עוד משהו בענייני תעודות, ציונים וקשר עם בי"ס

לליאור (כיתה ה') היה קשה בתחילת השנה בשיעורי אנגלית.
כשהוא הגיע לבית הספר הנוכחי שלו בתחילת כיתה ד' היה לו פער של שנה בלימודי אנגלית (כלומר - הכיתה התחילה ללמוד שנה קודם, ובבית הספר הקודם הוא לא למד אנגלית).
הוא קיבל כמה שיעורים בקבוצה קטנה, שאחריהם המורה אמרה שהוא לגמרי השלים את הפער.
בתחילת השנה הזו, כשהוא אמר שקשה לו (מורה אחרת, כיתה אחרת. אותו בי"ס), התקשרתי למורה לאנגלית וניסיתי להבין ממנה איפה הקושי. האם היא חושבת שיש פער או שיש שם עניין מוטיבציוני כלשהו.
היא ביקשה שנעשה פגישה עם ליאור. קבענו ונפגשנו.
הפגישה היתה ברוח נעימה מאוד. היא דיברה עם ליאור והוא היה קשוב אליה. היא ממש גייסה אותו ללימודי האנגלית.
כל היחס שלו השתנה. הילד התחיל ללמוד אנגלית ולהצליח מאוד.
בהערכה שהיא כתבה לו בשיחות ההורים היא התייחסה רק לתקופה שאחרי השיחה. כתבה לו יפה על היכולות שלו ועל ההשקעה שלו.
אני מאוד התרשמתי מהיכולת שלה להשאיר מאחור את התקופה הראשונית הקשה. מצא חן בעיני שהיא היתה רגישה אליו ולא 'התחשבנה' איתו על מה שהיה בתחילת השנה.

בתעודה שהביא אייל (כיתה ז') ראיתי בצורה ברורה איך באחד המקצועות המורה מתחשבנת איתו על כך שבתחילת השנה הוא פעמיים הגיע בלי שיעורים.
העציב אותי לדעת שהיא לא רואה בכלל את הילד שלי - את היכולות הגבוהות מאוד שלו במקצוע שהיא מלמדת.
מול הילד הדברים ברורים - זו אחריות שלו להוכיח את עצמו. הוא יודע שציונים לא באמת משמעותיים בעיני, ומצד שני חשוב לו להיות עם ממוצע גבוה כדי לשמר את מקומו בתכנית המיוחדת שאליה התקבל.

למה נזכרתי בכל זה עכשיו, כשהבנים בכלל אצל אבא שלהם?
השבוע כתב אייל תשובה לשאלה במדעים בנושא אסון ספינת האוויר הינדבורג.
מכיוון שנגמר לנו הדיו במדפסת הוא לא הדפיס את מה שכתב.
הבוקר החלפתי את ראש הדיו והדפסתי עבורו את העבודה.
הוא תאר שם מהי ספינת אוויר, סיפר על ספינת האוויר הספציפית הזו וסיכם את האסון במילים:
"באסון זה ניצלו (באש) 13 נוסעים, 22 אנשי צוות וחייל אחד מצוות הקרקע. יתר הנוסעים ואנשי הצוות – נותרו בחיים (ניצלו)."
המשפט הזה כל כך מתאים לילד הזה. מצד אחד - הוא הכניס את כל העובדות. מצד שני - הוא השתמש בעברית שלו כדי להצחיק את עצמו.
קראתי ותהיתי - איך תגיב לזה המורה שלו למדעים? זה יצחיק גם אותה? זה יעצבן אותה?
נחיה ונראה.
בכל מקרה זה יהיה עוד שיעור שלו בבניית קשר בינו לבין אנשים (בני גילו או מבוגרים) אחרים.

אפרתי פ

New member
אותי זה מצחיק
(למרות שמדובר באסון...)

מקווה שגם את המורה

למעלה