עוד ממתק לסופש מבית היוצר של טלי חרותי-סובר

tibia2014

New member
עוד ממתק לסופש מבית היוצר של טלי חרותי-סובר

http://www.haaretz.co.il/blogs/taliherutisover/1.2799661

לא שהבקרה והשקיפות על חלוקת המשאבים [מלגות, מענקים ופרסים] באוניברסיטאות יותר משובחת, אבל עדיין הספור הזה מאוד, מאוד נחמד.
ישר כח למדליפה.ף!

ofir_y

New member
מה עמדת החוק בעניין?

האם מותר להקרא בארץ ד"ר למי שאינו למד במוסד מוכר (או מוסד קיים, בחלק מהמקרים)?
אם מישהו יטען שהוא בעל תואר כזה או אחר כדי להתקבל לעבודה, הוא ביצע עבירה של קבלת דבר במרמה (אם אינני טועה).
&nbsp
למה כאן הדבר שונה?

tibia2014

New member
לא ממש מוסדר- בכל מקרה הבדיחה על חשבוננו בלבד

למיטב ידיעתי - ויתקנו מביני העניין- החוק בארץ לא מגביל אף אדם להיות מכונה ד"ר.
ההגבלות היחדיות נוגעות א. לגבי הכרה בתואר השלישי במערכת השכר הציבורית - או אז נדרש תואר מוכר על ידיד המל"ג או על ידי גופים שהמל"ג מכיר בהם.
ב. רפואה, אסור להתהדר בתואר MD ללא הסמכה מוכרת על ידי משרד הבריאות או ההסתדרות הרפואית.
ג. יש בלאגאן שלם לגבי התואר פרופ' שבארץ (ויותר מזה בחו"ל) מסמן דרגה/ תפקיד אקדמיים ואין לו קשר להכשרה מיוחד (הוא לא תואר אקדמי). ההסתדרות הרפואית נוטה לתבוע רופאי שמתהדרים בקידומת פרופסור מבלי שהם בעלי הדרגה בפועל באוניברסיטה ישראלית מוכרת.

ועיינ' עוד בדף המידע של מרכז מידע ומחקר של כנסת ישראל:
https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m00912.pdf

L Bloomer

New member
אני תוהה...

אריה נאור הוא לא רק פוליטיקאי, הוא אמור להבין באמת בתחום. הדוקטורט שלו, לפחות, לא פיקטיבי. הוא אפילו לא הציץ בעבודה עליה העניק פרס? מה זה אומר על האינטגריטי שלו כחוקר וכאיש אקדמיה?

מההפניה והעדר התגובה של הבוס של המכון (אחימאיר) ניתן להבין

שלא רק את תוהה. מעניין מה היתה אומרת אישתו השופטת הנאורה על הליך שכזה של מתן פרס...

teacup5

New member
הסיפור הזה הזכיר לי משהו שהרגיז אותי לאחרונה

יש אצלנו בוגרי מכללות, שהתקבלו לאוני' עם ציוניהם הגבוהים (כמובן..), והם מקבלים מלגות על ציונים אלה! האם הוצאת ממוצע של 90 ומעלה במכללה, היא שוות ערך להוצאתו באוניברסיטה?

tibia2014

New member
זו לא הבעיה

הבעיה היא כמובן שיש רק קריטריון אחד (ציונים) לקבלת מלגה.
אני מעריכה שאם יהיו קריטריונים מרובים יותר (דוגמת כתיבה, המלצות, הצעת מחקר) ההכשרה והכשרון של כל אדם יבואו לידי ביטוי.

ואגב מי החליט שמי שהוציא 90 במכללה לא היה עושה כן באוניברסיטה?
גם אם נניח שמבכללות יותר צפוף בפסגה וקשה להבחין בין הטובים למעולים (בהנחה, הלא פשוטה לחלוטין, שבאוניברסיטה כן ניתן להפריד), אולי מקבלי המלגה באוניבריסטה הם חלק מהמעולים שבתלמידי המכללה?

WhiskyPriest

New member
מסכים עם Tibia2014

ופגשתי מרצה בכיר שלא סומך על ציונים מאוניברסיטאות ישראליות בגלל אינפלציית ציונים, וסקונד באוקספורד עדיף על פירסט בסאותהאמפטון וכו. אפשר לעשות פרובינציאליזציה לכולם.

אין דבר משעמם כמו מחלקה הומוגנית, ואני אישית לא מבין איפה בשלב התיכון והתואר הראשון ההסללה מסתיימת והמריטוקרטיה מתחילה. סיפורי הזוועה שלי על תרגולים באוניברסיטה ישראלית לא שונים מחברים שמתרגלים ממכללות (כמו גם סיפורים על סטודנטים מבריקים ומקוריים!).

למעלה