עוד מדבורית שרגל וקצת ממני

ווילדית

New member
עוד מדבורית שרגל וקצת ממני ../images/Emo9.gif

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000348462&fid=821 הנה אני מנסה לצאת שוב מהצללים. צירפתי כאן ראיון עם דבורית שרגל (גלובס, מהדורה וירטואלית, היום), למי שלא נמאס (-: כי אני זוכרת שלא מזמן "שוחחתם" עליה. החצי הראשון של הראיון לא כ"כ עניין אותי, אבל ההמשך כן. יש לי אליה יחס אמביוולנטי, מצד אחד דעותיה מזכירות לי את שלי: אהבת הבלבדיות, "ליקויים חברתיים" – לא אהבתי את ההגדרה הזו כי למה לדון לשלילה את מי שלא אוהב אירועים, מסיבות, המוניות וכו' (חושבת על מושג/הגדרה אלטרנטיבית חיובית), מיזנטרופית-הומנית (אחל'ה צרוף מילים), אוהבת מילים ואותיות, בעלת חיים מלאים משל עצמה. אך מצד שני היא משדרת משהו קר, נוקשה ומרוחק. אגב, ייתכן והאחרונים הללו קיימים גם אצלי, אך קל לזהות זאת יותר אצל אחרים מאשר אצל עצמך... נקודה למחשבה (-: מעבר לכך, מתי יגיע היום שבו התקשורת לא תעלה את נושא אי הבאת ילדים אצל פרסונה ידוענית כ"issue"? - אז אומר דיינו. אגב, כרגע חזרתי מביקור אצל אחיינתי החדשה, בת 5 ימים, אללי, ממש ברור לי למה אני כאן. אין כמו תיאור סיטואציה להסביר את חוויתי מהביקור: הרגע שבו נכנסתי לביתי, היה מלא ב- sound משובח של שקט ושלווה, היה לי רגע של אושר.
יותר מאוחר שוחחתי עם אשה שהיתה לי כמו אם שנייה בעברי, יש לה ילד גדול אחד שהצליחה להוליד אחרי שנים של מאמצים, שוחחנו קצת על אי רצוני להביא ילדים, היא הודתה שהבאת ילדים נובע מ"אגואיזם ואגו" בלבד. מנגד, יש רבים שאומרים שאי הבאת ילדים הוא אגואיזם.
.... עד כאן.

וירצי

New member
בדיוק התלבטתי אם להביא לכאן אם לאו

את הכתבה על דבורית שרגל, כי חששתי שאולי זה כבר יעצבן. אז תודה שעשית זאת עבורי. הנה קישור לחיץ: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000348462&fid=821 דבורית שילבה במדור שלה 'קורעים בקפה' שלושה פוסטים שונים שלי (בשלושה מדורים נפרדים). שלושתם היו טעונים רגשית ועסקו בנושאים אישיים שלי, מלבד האחרון העוסק בהתעללות בנפגעי נפש במוסדות פסיכיאטריים. הנה תגובה שכתבתי לה המתייחסת לכתבה הנ"ל: "אושר, קלילות ואהבת אדם נשקפים מהתמונה. איך זה? לדעתי, את מגזימה לגמרי עם הקטע המיזנתרופי שלך. לי נראה שהאמת קרובה יותר לאינהיבציות חברתיות, ואילו בתוך חזך פועם לב אנושי חם ורגיש. התגלמות מיתוס הצבר הקוצני (במסווה של שיק פריזיאן)".

ווילדית

New member
שובב וחם השבת לה

ייתכן שלאנשים מסוגה (כמוני כמעט כמוה) "יוצא" אחרת בהתאם לקונטקסט החברתי, לאנשים הקרובים אליה ממש (ולעולליהם) היא חמה ורגישה וקרובה, אבל למעגל האנשים שמעבר יוצאת האישיות המרוחקת, הבוחנת, האאוט-סיידרית. יו, שמתי לב כעת לקרבה בין עולל - עול

וירצי

New member
תודה ו...

יכול להיות. כשהייתי צעירה הייתי נחמדה לכל העולם כי נורא היה חשוב לי שיאהבו אותי. היום - לשמחתי - אני הרבה פחות מתאמצת להתחבב ולמצוא חן, אבל נראה לי שלעולם לא אהיה "מרוחקת, בוחנת, אאוט-סיידרית" כלפי חוץ, אם כי זה מתאר היטב את התחושה הפנימית שלי. זה יכול להתפרש כצביעות מצדי, אבל זה סתם קטע נוירוטי. זו הזדמנות להגיד לאנה שו שלדעתי היא מתוקה מאוד.

HollyGolightly

New member
שתי אחיותי אמהות, ואין להן כל בעיה לומר

שהבאת ילד לעולם היא המעשה האגואיסטי ביותר שיכול אדם לעשות. את יכולה לומר לאותה אשה שהיא בחברה טובה (הן חמודות, האחיות שלי
)

Indie62

New member
בנות קחו בחשבון שהבחורה קוראת כאן לפעמים

אז אולי זה לא נעיןם. (אם כי אני מודה שאם הייתי נתקלת בדיון כזה באופיי שלי, לא הייתי רוצה שיפסיקו... היה מעניין אותי לשמוע). ולגבייך וירצי - את כל כך לא מצטיירת כמרוחקת. דוקוא משדרת המון חום. כן בוחנת, אבל לא ממקום קר.

וירצי

New member
../images/Emo9.gif זה משום שהיה לי נעים להכיר אותך. ../images/Emo140.gif

למעלה