עוד לא אכלנו, עוד לא שתינו

המרחפת

New member
שילוב תמ"ל והנקה

אז אני כותבת כאן הרבה, על כאבים ותוספי מזון והתנהלות.... בנוסף לכל אלו, הילדה נכנסת השבוע לתינוקיה (בת 5.5 חודשים)
השאיבה לא הייתה מדהימה, יש לי סטוק ואמשיך לשאוב בעבודה פעם אחת בזמן ההפסקה שלי. אני רוצה לשלב לה ארוחה אחת של תמ"ל. גם לשקט הנפשי שלא לרדוף אחרי שאיבות וגם כדי לרווח קצת ולתת מנוחה לשדיים הדוויים.
קנינו קופסה, אתמול נתנו לה לטעום 60CC והיא טרפה בתיאבון.
היום היא תקבל עוד ארוחה, 120CC בתור התחלה ואח"כ עוד 60 (הבקבוק קטן מדי...).

1. אני מניחה שבעצם יורדת הנקה אחת או אפילו יותר. איך להתמודד כך שלא יהיה גודש, אבל גם לא איבוד צורה של השד?

2. לפי המשקל שלה (6 ומשהו.... לפני שלושה שבועות זה היה 6.100) כתוב על הקופסה להכין לה ארוחה של 210CC. לי זה נשמע המון. אני יודעת שהיא תאכל כי היא תמיד אוכלת ומקטרת כשהבקבוק נגמר, ואני חוששת ממצב של אכילת יתר.

3. כמה מנות חלב לשלוח לתינוקיה? אני מאכילה אותה בשש וחצי, והיא תהיה בגן בסביבות 7:30 עד ארבע (וואו.... רק עכשיו אני מבינה שזה כל כך הרבה זמן!). קשה לי לומר כמה ארוחות היא אוכלת ביום כי הדרך הראשונה לשקט שלי הייתה להפסיק להסתכל על השעון ופשוט לתת לה ציצי.

כמה תשובות

1. אין קשר בין הצורה של השד וגודש. גודש לא משנה את צורתו החיצונית
או הפנימית (אם כבר) של מערכת ייצור החלב או השד.
אם הוראת הנקה ואת לא רוצה להתמלות עד כדי אי נעימות , תצטרכי בשלב ראשון לשאוב. ואז בהדרגה להוריד את הכמויות שאת שואבת
עד למצב שלא תצטרכי לשאוב יותר כי לא תהיה מלאות. זה יקח מעט זמן.
2. צודקת- זו כמות מאוד מאוד גדולה. תבקשי שייתנו לה כמות של כ 120-150 סיסי זה יספיק לה. בייחוד אם היא אוטוטו מתחילה בטעימות וביחד עם המוצקים זה יהיה יותר מאשר מספיק .
3. אם את אמורה לתת לה חלב אם שאוב - או מופשר או טרי. תתני לה ליום של 8 שעות בערך 3 מנות של חלב. סביר שאת הראשונה היא תקבל
סביבות השעה 8.5-9 , הארוחה השניה סביבות 12.5-13:00 אח"כ תוכל להסתדר עד 4 כאשר את אוספת ותוכלי להניק . ויש לך עוד מנה ספייר במקרר לכל מקרה (נשפך...קרה משהו אחר..).
אם את לא מתכננת להניק בשעה 4 , אז כל עוד המוצקים לא התבססו
היא תצטרך עוד מנת חלב .
בכל אופן, תתני חלב אם מופשר/טרי וכספייר תתני תמל.
עדיף שקודם כל היא תקבל את השאוב שלך.
- סה"כ ל8 + שעות שהיא לא תהיה איתך זה באמת לא יהיה נורא
אם תשאבי פעמיים לפחות בהתחלה , אח"כ כאשר היא תאכל יותר
מוצקים תוכלי לרדת למנת חלב אם אחת - ומקסימום שניה תקבל תמל ועוד מוצקים.

גלי פה

New member
ציץ מועדף

האם מישהי מכירה את התופעה?

שד שמאל מפיק הרבה חלב, צד ימין הרבה פחות, ממש טיפות...מאז ומתמיד גם היה הבדל בגודל..קטן אבל נראה לעין
יוצא שמצד ימין אני מניקה אולי פעמיים שלוש ביום וכל היתר משמאל
האם זה נכון לעשות זאת? בחלק מהמקרים הקטנה ממש מסרבת לינוק מצד ימין..
יכול להיות שיש לזה השפעה על התפוקה הכללית?
מבחינת יניקה, היא יונקת שמתעוררת ושוב אחרי שעה וחצי-שעתיים, בד"כ לפני שהולכת לישון
הקטנה בת 4 חודשים. הנקה מלאה. עולה יפה במשקל...

תשובות והצעות לשיפור יתקבלו בברכה

michal@gal

Active member
מנהל
כמו רובנו

הגוף שלך לא סימטרי ולכן צד אחד מניב יותר מהשני.
כדי לאזן בין הצדדים מומלץ להתחיל יותר הנקות מהצד החלש כדי לעודד בו את ייצור החלב.

להניק בעיקר מהצד החזק יגדיל עוד יותר את חוסר הסימטריה,.

כדי לשכנע אותה לינוק יותר מהצד הפחות אהוב, אפשר "לרמות" אותה ולהניק ממנו בתנוחת פוטבול.

אני תמיד נותנת בצד היותר חלש

אבל כמה שאני לא מנסה להגדיל את הכמות היא לא גדלה

ולכן גם אצלי במיוחד בלילה יוצא שאני מניקה פעמיים בצד ימין ורק ארוחה אחרי בצד שמאל בהתחלה

ובסוף שוב בימין

גלי פה

New member
בלילה ולפני השינה

אני תמיד מניקה ממנו
משתדלת גם אחרי התעוררויות במשך היום שהיא עדיין ישנונית
בשאר הזמן היא לפעמים מוכנה לנסות ולפעמים פשוט מסרבת בתוקף+בכי מרוגז...
השד מרגיש לי מיובש וזה מלחיץ אותי...
אנסה את הפוטבול למרות שבאורך שלה אפשר לעשות הקפות...

אצלי בן 7.5 ח' ועדיין יונק לפעמים בפוטבול

גם לו יש צד מועדף והוא לא תמיד מסכים לינוק מהצד השני (למרות שבשבועות האחרונים נראה לי שזה הסתדר
) אני מניקה בפוטבול אבל בתנוחה יותר זקופה (ממש כמעט ישיבה, כשהעורף שלו לכיוון השד שהוא לא יונק ממנו)

גלי פה

New member
תודה רבה על העצות

באמת שחל שיפור ניכר!
וגם עושה רושם שהיא מתרגלת לרעיון שלא מפקירים את החלשים

למעלה