עוד כמה מילים על טיפוסי גוף

Mist2

New member
עוד כמה מילים על טיפוסי גוף

התבוננות ולמידת הטיפוסים, מאפשרת ראיה מעבר האגו, אשר יוצר לעצמו תמונה שקרית ודמיונית, על מי ׳אני׳, מה הן הסלידות וההעדפות שלי, מה הם העקרונות שלי, מה הן האמונות שלי וכו׳…
שימוש בשאלונים, למטרות לימוד דבר מה מעבר לאגו, בלתי אפשרי, כיוון שהאגו עצמו עונה על השאלונים, והאגו לא מעוניין ולא מסוגל לראות מעבר לשקרים שלו עצמו.
יותר מכך, האגו מורכב מחלקיקים שונים ומנוגדים, וכיוון שכך הוא הדבר, על אותה שאלה נקבל בכל פעם תשובות שונות ולפעמים מנוגדות לגמרי.
לכן אין טעם לשאול את האדם עצמו, הוא כלל לא מודע לשקריו, ולא מסוגל לראות את הסתירות המתרחשות בעולמו הפנימי.
רוב האנשים מתבלבלים משאלות פשוטות כגון: ״האם אתה אקטיבי או פסיבי״, או ״האם אתה רואה את חצי הכוס הריקה או המלאה״…

כאשר לומד האדם את נושא טיפוסי הגוף, הוא פוגש ומכיר את האגו שלו ומאוחר יותר מגלה את המהות שלו, ומגלה עד כמה הראיה והתפיסה שלו סובייקטיבית. הוא לומד שישנם טיפוסים שונים ולכל אחד מהם ראיה ותפיסה שונה.
כך נוצרת האפשרות, לנסות לראות את הדברים בצורה שונה וחורגת את גבולות הטיפוס שלו עצמו.
 
אני מאמינה שכל טיפוס מתקשר בשפה מסויימת

לימוד פורה יאפשר לתקשר בשפות של הטיפוסים השונים ליצירת תקשורת טובה יותר
 
מחשבה יפה מאד


 

Mist2

New member
כאשר את מבינה

כיצד הטיפוס שמולך רואה את הדברים, כלומר דרך איזה פילטרים, וכאשר את מודעת לטיפוס שלך, אז ניתן לעשות את המאמצים הנכונים ולתקשר.
 
לגבי טיפוסי הגוף, עולה בי גם העניין הזה,

שבשביל לראות טיפוסי הגוף, לראות באמת, נדרשת ערות.
מסויימת.
זה לא משהו שאפשר לראות במצב הרגיל, הנפוץ.
לא משהו שמזהים לפי סיווג של מאפיינים חיצוניים.
לפחות אין זוהי המטרה.
כלומר, הסיווג של המאפיינים החיצוניים יכול לעזור לזה, להיות בשירות של ההתבוננות, לכוון אותה מעט, אולם הוא לא יותר מאשר כלי עזר.
במצב ער, פשוט רואים סוגים של מכונות מהלכות ברחוב (או מדברות וכו').
והפניית תשומת הלב לצורות הבסיסיות עוזרת מאד ואפשר להשתמש בה באופן מועיל.
זוהי נקודה נוספת שדרכה מתחזקת בי החוויה או התפישה שאין לזה כל-כך מקום מחוץ לבתי-הספר האמיתיים שעדיין נותרו. בו-זמנית אני מזהה גם שתפישה זו שאני חווה בנוגע לכך איננה אמיתית ושלמה. במעמקיי, אני בטוח שיש לכך מקום ותפקיד (כפי שכבר הזכרנו בתכתובות קודמות). עובדה.
 
ועוד מחשבה מעניינת בעניין זה:

עבורי אישית, לדוגמה, התבוננות על מאפייני המכונה שלי מחוללת אי-הזדהות ומשמשת בשירות תהליך ההתעוררות. זוהי עזרה אדירה בשבילי, לראות התנהלויות פנימיות וחיצוניות ולזהות זאת בתור מה שזה באמת, במקום לקרוא לזה "אני".
&nbsp
אולם באם ידע זה, עזרה זו, לא היו פוגשים תהליך התעוררות ומצטרפים אליו, מסייעים לו, אז אני מניח שההשפעה היתה הפוכה: ההזדהות היתה גוברת ומעמיקה, במקום להשתחרר ממנה.
 
למעלה