עוד הרצאה-אפוטרופסות

doroniz

New member
עוד הרצאה-אפוטרופסות

יום ראשון 29/5/05 בשעה 20:00 (עוד שבועיים וחצי). ההרצאה להורים לבוגרים ולהורים לילדים מגיל 10 ומעלה. דורון.

אני לא הגיע אל שני שאלות

שני שאלות אם אפשר לפרסם את התשובות בפורום שאלה ראשונה פשוטה . אם יש יתרון מיסוי לרשום תכניות חסכון או תיק נ"ע אן רכוש אחר על שם קטין PDD מוכר שאלה שניה אם יש דרך חוקית לקזז בהצאות שיש לנו עבור ילדנו מול מס הכנסה עבור טיפולים רפואים ופראי רפאיים ועבור טיפול בתוכניות ביתיות ABA DIR וכד תודה אבא של סער ידידך ( אך עדין בארון )

doroniz

New member
שאלות

1. גם אני לא אגיע להרצאה אבל פירסמתי אותה כאן למתעניינים אחרים. 2. אני מציע לנסח שאלות ולהעביר למרכז למשפחה בלי קשר להרצאה הזו. 3. לגבי שתי השאלות שלך: נדמה לי שמוטב להפנות אותן ליועץ מס ולא לעו"ד. למיטב ידיעתי התשובה לשאלה השניה שלך היא לא. דורון שיצא מזמן מהארון.

דרון אתה צודק

בקשר לשאלה ה2 יש אגודות שמאפשרות לתרום עבור אדם מסוים היתרון זיכוי ממס. קל מאוד לרבנו "להתרים" את מקום העבודה שלנו או של הורנו וכד למען ילדנו בפרטי כך שכספי התרומה נהנות מפתור ממס ממה שידוע לי אלו"ט סירבה להפעיל הסדר זה. אולי יש אגודה אחרת שמסגלת להתמודד אם פיתרון יצרתי זה. אני מתכוון שבכספי התרומות ישתמשו לטיפולים

doroniz

New member
מצטער אבל...

אינני מבין מה הקשר בין החזר ממס של כספי תרומות לבין מימון טיפולים לבין החזר ממס בגין תשלומים של משפחה על טיפולים. בכל זאת אני אנסה לענות: בתור אחד שמבקש להחזיר את הסדר לפורום הזה אני לא מבין מדוע שוב אתה מחזיר לדיון את מה שיצר כאן את התסיסה. אלו"ט היא עמותה מוכרת וככזאת כל מי שתורם לה יכול להצהיר למס הכנסה על התרומה ולהנות מהחזר מס על התרומה. רוב הכספים הנתרמים לאלו"ט הם מיועדים כלומר מיועדים למטרה מוגדרת (כמו הקמת הוסטל במקום מסוים). בכל מקרה גובה התרומות באלו"ט אינו מספיק בשביל לממן טיפולים למשפחות. מקןןה שהצלחתי, חג שמח, דורון.

עינת ק

New member
האם גם ה"תרומה" בסך 2,400 ש"ח בלבד

עבור אבחון באסף הרופא מיועדת להקמת הוסטלים? וכנ"ל גם לגבי ה"תרומה" לעמותה לסיכון בסך 1,500 ש"ח בלבד. האם "תרומה" זו מיועדת לגנים התקשורתיים? שילמנו גם שילמנו וגם ברור לנו מי קיבל את הכסף..., למרות שהקבלות היו על שם אלוט ועל שם העמותה. אתה לא רוצה להגיד לי, שמשפחות שזקוקות לתרומות ואינן מקבלות אגורה שחוקה, תורמות סכומי עתק בעל כורחן למשפחות אחרות. הלוואי שכך, שכן האפשרות האחרת המרומזת למעלה הרבה יותר גרועה. שקיפות העמותות היא ערך, שלדעתי, מהווה אחת מאבני היסוד בניהול העמותות שאנו, ההורים, צריכים להילחם עליו. ספרי העמותות צריכים להיות פתוחים לקהל הרחב, ולהתפרסם, בין היתר, בפורום זה! דורון, הסר את הזהות בינך לבין הארגון. היא לא קיימת. אתה קודם כל אבא שדואג לילדך, ולאף אחד אין טענות כלפיך (נהפוך הוא!), גם אם יש לו ביקורת כלפי הארגון שאתה פעיל בו. לכל אחד מותר לשאול שאלות, ולהעלות ביקורת, וגם אם אתה פעיל בארגון, אין בכך כל השתלחות אישית בך. יבוא יום, וגם אנחנו נצטרף לשורותיכם הפעילות, אינשאללה...

doroniz

New member
תשלומים ותרומות

אלו"ט מפעילה את המרכז באסף הרופא ולכן יכולה לגבות כספים בגין השירותים שהיא נותנת. כך גם לגבי הזכיון להפעלה מסגרות אחרות (כמו הוסטלים) כספים אלה אינם נחשבים תרומות אלא הכנסות לאותו מרכז. הערת אגב: למיטב ידיעתי ניתן לקבל החזר כספי מקופות החולים עבור תשלומים על אבחונים עפ"י סעיף של התייעצות עם מומחה. אינני רומז לשום דבר (תרומה למשפחה אחרת....). ישנה שקיפות מלאה וניתן לעיין בספרי החשבונות. הראי לי עמותה אחרת שמפרסמת את ספרי החשבונות שלה באינטרנט, שלא לדבר על מוסדות שאינם עמותות. מרבית החברות העסקיות מפרסמות תשקיף והצהרות הון לקראת הנפקות בבורסה או אם הן מחויבות לכך עפ"י חוק (למשל הבנקים), ואני לא רו"ח ולא עו"ד כך שאינני בקיא עד כדי כך. אינך צריכה להילחם על זכתוך לעיין בספרי החשבונות של אלו"ט. את רק צריכה לבקש להגיע למשרדי אלו"ט. לכן אינני רואה כל סיבה מדוע אלו"ט צריכה לפרסם את ספרי החשבונות שלה באינטרנט ועדו בפורום הזה. אם כבר באינטרנט אז הם יפורסמו באתר של אלו"ט. מדוע להסיר את הזהות ביני לבין אלו"ט? אני חבר בארגון, פעיל בו ומאמין בדרכו ובמה שהוא מייצג. אני בהחלט חושב שיש מקום להעברת ביקורת והיא צריכה להיעשות מבפנים ומבחוץ, ע"י הורים ואנשי מקצוע - כל אחד ואחת יכול ויכולה לתרום לעשיה וגם לביקורת. אינני רואה בעהרת ביקורת השתלחות אישית בי. הייו כאן אמירות אישיות כלפיי וכלפי פעילים אחרים באלו"ט שצרמו לי מאוד. אלה האישיות כלפיי פגעו בי (מין הסתם). לילה טוב וחג שמח, דורון.

כנראה שאני לא מספיק ברור

אני מתכוון שהיה אפשר לתרום עבור ילד מסוים כמו שאפשר לתרום עבור פויקט כול שהוא. אלו"ט תהיה הצינור שיפקח ויעביר את הכסף עבור טיפולים לילד. אין בעיה שאלוט תיגבה דמי טיפול והכסף ישמש לאבחונים בתוך אלוט זה עסוי לחסוך למשפחות עד 50%

doroniz

New member
תרומות יעודיות לילד

תגבש את הרעיון לידי הצעה כתובה ותעלה אותו כהצעה לאלו"ט. נדמה לי שהיה נסיון דומה עם פרויקט ה-ABA שלא עלה יפה בגלל בעיות משפטיות. בהצלחה, דורון.

../images/Emo124.gif יש מי שיכול לנסח את הרעין

אני פשוט דיסקלט אם בעיות הבעה בכתב אני בטוח שאנו יכולים לעביר לאל"ט ניר עמדה בנושא ואם נצליח החסכון למשפחה יכול להגיע ל40% בסך הצעות הטיפול

עינת ק

New member
אבא של סער - יפה מאד!

כדאי להתייעץ עם רו"ח - לכל ההורים יש אינטרס. לגבי השאלה השניה - דרך כזו תאפשר למשפחות להרויח את ההכרה במס. נתרום את הכסף, אלוט תשלם את הסכומים שנתרמו על ידי המשפחה בניכוי דמי טיפול למטפלים באופן ישיר, ונקבל את ההכרה במס. גם אם תהיה תקרה לעניין הזה, נראה ממבט ראשון, שמבחינה עקרונית לפחות, זהו אפיק שניתן לפעול דרכו כדרך לגיטימית להעביר כספים ישירות למשפחות. רווח לוואי מבחינתנו - יהיה יותר פיקוח על שוק המטפלים שיהפכו להיות מועסקים ישירות על ידי אלוט.

doroniz

New member
אל תתחנן - תבצע

אז קח יוזמה ותעלה את הרעיון. התגובה שלך (אל תתנו תשובה פלצנית) לא ממש נעימה.

את הרעיון ענת ואני העלנו

כול מה שצריך לבנות תשתית כדי שאלוט תהיה הצינור אם מי אפשר לדבר באלו"ט כדי לקדם את הענין? תודה ומצתער שפגעתי

smartGuy

New member
הצעה להקמת מסלולי התרמה ייעודיים

כתבתי משהו מאוד לא פורמלי , האם ניתן להתחיל ממנו ?

דן להב

New member
הנושא יועלה

ב24 לחודש מתקיימת ישיבה של וועד חטיבת בגיל הרך ,הנושא יועלה לדיון ראשוני (לפחות עד כמה שזה תלוי בי) שממנו נראה איך והאם ניתן להתקדם לאור ניסיונות העבר. בעבר עלה רעיון דומה שנפסל (עד כמה שאני זוכר) עקב אי כדאיות כלכלית, על מנת שהנושא יהיה כלכלי צריך שתהיה בו כדאיות אמיתית וכיון שבמבט ראשון אפשר לראות כי הוא יחייב כוח אדם והוצאות לא קטנות לא בטוח שהוא כדאי מבחינה כלכלית. אני מבטיח להעלות כאן את הרעיונות שיעלו אנשי המטה ולראות איך מתקדמים. היה מאוד כדאי שהורים ומבינים בתחום יתגייסו ויעלו תוכנית עסקית אל מול אנשי המטה. הרבה יותר קל לשכנע את אנשי המטה והוועדים השונים כשבאים עם תוכנית מסודרת מגובשת לפרטי פרטים. אולי נגלה דברים מעניינים בדרך ,אולי נגלה שזה לא כדאי ,אבל נדע שאנחנו, ניסינו . כל מי שחושב שיש לו רעיון בתחום או שרוצה לעזור בפיתוח "המיזם" קדימה לעבודה. תודה smartguy על המכתב ,כתבת בסופו כי המנגנון שהצעת כבר קיים? היה נהדר אם היינו יכולים להשתמש במודל קיים ,אני תמיד בעד לגנוב מהמתחרים... דני מישהו רוצה סטייק ,כתרומה.

../images/Emo124.gif../images/Emo128.gif מתגבשת יוזמה

כדי שהיוזמה תקדם רצוי שמאחורי היוזמה יעמדו כמה שיותר הורים רצוי שיצתרפו גם חברים פעלים באלו"ט . כדי שבאלו"ט יתיחסו ליזמה בצורה חיובית רצינית תודה לגאי שניסח אפשר להוסיף מי שמוכן לעמוד מאחורי הפניה לאלוט מוזמן להודיע במסר אן בפורום תודה וחג שמח

למעלה