עוד החמרה בתקנות ההגירה, והפעם הארכת H1B ו-L1

Alfa156 GTA

New member
אני מוצא ברשת בכל מקום את המונח visa stamping - האם זה כאמור

איך שנקרא התהליך שלי? או שvisa stamping זה להארכה בלבד?
&nbsp
&nbsp

John the Savage

New member
עוד החמרה בתקנות ההגירה, והפעם הארכת H1B ו-L1

עד היום, תהליך הארכת H1B ו-L1 למי שכבר נמצא בארה"ב היה עניין די שיגרתי ופשוט. התקנות עד היום אמרו שכשפקיד ההגירה בוחן בקשת הארכה, ניתן להסתמך על אישור הויזה המקורי, אלא אם יש הוכחות ברורות שהמבקש לא עומד בתנאים. ובמקרה כזה נטל ההוכחה הוא על ההגירה.

התקנות החדשות קובעות שבכל בקשה להארכה, פקיד ההגירה יבחן מחדש את כל הראיון ויבדוק שוב מחדש האם המבקש עומד בתנאים. מה שאומר שבקשה להארכה תהיה מסובכת יותר, תדרוש יותר מסמכים, פחות בטוח שתאושר, וכניראה גם תיקח יותר זמן.

http://www.sfgate.com/business/arti...red-for-those-already-living-and-12303548.php

ilanvag

New member
וואו, זה בהחלט משמעותי!

הם מנסים לתקוע מקלות בגלגלי ההגירה - והמהלך הזה נראה כמו אחד המוצלחים ביותר כדי להשיג את התוצאה הזו.
&nbsp
אם המשמעות היא שרבע מיליון איש נוספים יצטרכו לעבור בדיקה מקיפה נוספת מדי שנה, זה אומר שהתור הנוכחי בתהליכים השונים -- שכבר גם ככה כבר התארך בחודשים ארוכים -- הולך להתארך עוד יותר, ובאופן משמעותי ביותר.
&nbsp
ג'ון - מה קורה אם הבדיקה והאישור להארכה לא מסתיימים עד שוויזת העבודה פגה? האם יש פה תקופת חסד להמשך עבודה עד שהאישור מתקבל? או שהסטטוס פג, והעובד ומשפחתו חייבים לעזור את ארה"ב?

John the Savage

New member
כן, יש תקופת חסד, ואפילו תקופת חסד די ארוכה

כל עוד מגישים בקשה בזמן, ניתן להמשיך לעבוד אצל אותו מעסיק עד 240 יום כל עוד הבקשה להארכה בטיפול. אז צריך לקוות שזה עדיין יספיק.

I130Form

New member
מה קורה אם תקופת החסד פוקעת מבלי לקבל אישור הארכה?

מתי לכל המוקדם ניתן להגיש בקשה להארכה?

liviur

New member
לגבי L1 לא הבנתי את השינוי , אשמח להבהרה.

גם היום - כשבאנו להאריך את הL1 זה היה תהליך של הגשת תיק שלם לרשויות (אין לחברה שלי L1 blanket petition) עם כל המסמכולוגיה.
כמו כן - מבחינת לוחות זמנים - איך זה ישתנה אם מגישים Premium processing?

Kender00

New member
אין ציון מפורש של L אבל...

מתוך הכתבה:
״The latest shift affects holders of the H-1B visa favored by tech companies, as well as other work visas, who are seeking to extend their stays״
הדגשתי את החלק שמתייחס ליתר הויזות

liviur

New member
אבל ההליך של L הוא מראש הגשת כל הבקשה מחדש...

והוכחה מחדש שהמשרה , התפתחות החברה וכו עדיין רלוונטים.
מניסיון.
(קיבלתי ויזה לשנה - סניף חדש , עובד ראשון ברילוקיישן - וחידשתי שנה אח״כ)

ChicagoGurl

New member
אכן גם ל L
והשינוי, כפי שהבנתי והוסבר לי -

הוא שעבור החידוש - לפחות חידוש לחברה שיש לה בלאנקט ולא מעט עובדים בארה"ב על L, אחרי 3 שנים - אפשר היה להשתמש בכל המסמכים וההוכחות מההגשה המקורית. החברה בעצם אומרת "כלום לא השתנה מאז" והם מקבלים / קיבלו את זה והאריכו לעוד שנתיים.
ועכשיו לאחר השינוי צריך להגיש את כל ההוכחות מחדש. במיוחד עבור L1B, מסמכים והוכחות מה הידע המיוחד שיש לך וש(עדיין) צריך דווקא במשרד בארה"ב.
אכן שינוי משמעותי שיאריך את התהליך בהמון זמן.
הם רוצים בעצם לבדוק מחדש שאנחנו לא תופסים ג'ובים לאנשים אמריקאים, גם אם כבר בדקו ואישרו זאת לפני 3 שנים.
כיף!

liviur

New member
אז מגישים פרימיום

אני כמעט לא מכיר חברות שלא מגישות Premium processing - גם בהארכה...

ChicagoGurl

New member
מה הקשר לפרימיום?

לא הפנמת את גודל האימפקט של השינוי הזה...או שכבר עשית הארכה וזה לא רלוונטי לגביך יותר - אשריך :)
ברור שמגישים פרימיום. זה אולי מזרז קצת ענינים, אבל לא קשור למסמכים שנדרשו קודם ואלה שנדרשים עכשיו לאחר השינוי.
מכירה כמה שעשו הארכה לאחר 3 שנים לא מזמן, זה היה שטויות. מילאו טופס פשוט צירפו את כל המסמכים מההגשה המקורית וקיבלו הארכה לעוד שנתיים, למיצוי המקסימום 5 שנים של L1B.
ועכשיו - פרימיום או לא - מי שרוצה להאריך צריך להגיש *הכל*. *שוב*. כאילו לא אישרו לבנאדם L לפני 3 שנים...

liviur

New member
אוקיי , החוויה של מההארכה לפני כשנה קצת שונה

אנחנו הכנו את כל המסמכים מחדש ומעודכנים (או חלק משמעותי מהם).
התבססנו על הקודמים בכתיבה , אבל הוספנו עוד סעיפים (שהשתנו עם הזמן) והוכחות עדכניות.

ilanvag

New member
ובנוסף למה שכתבה הבחורה משיקאגו - פרימיום זו לא תרופת קסם...

כבר שמעתי מיותר מעו"ד אחד*, שכאשר הם נמצאים בפיגור ורואים שהם לא יכולים לעמוד בזמני המחויבים בפרימיום, הם פשוט תוקעים לך איזשו RFE נוסף בשביל "לקנות" לעצמם עוד זמן... ועם התהליך החדש וההקשחה, אז יהיה יחסית קל לתקוע RFEs על ימין ועל שמאל, כי הרי אין מצב שהם יוכלו לעמוד בלוחות הזמנים - ללא תוספת משמעותית של כוח אדם, שהם כמובן לא יקבלו.
&nbsp
* מה שנאמר לי היה לפני כמה שנים, וספציפית לגבי תהליך אחר -- אבל הבנתי אז שזה תקף לגבי הכל.

Alfa156 GTA

New member
אמנם לא להארכה, אבל להגשה חדשה. (+ שאלה)

הגשנו פרימיום, כמובן קיבלנו RFE, כששאלתי את משרד עורכי הדין אמרו לי ש95% מהפרימיום נתקלים בRFE, לא יודע לאמת או לא, אבל נשמע לי הגיוני.
אתה מזרז אותנו? - בבקשה קבל RFE, שנחזור ללוחות זמנים שאנחנו רוצים לעבוד בהם.
&nbsp
אגב שאלה באותו הנושא שלא מצליח למצוא לה תשובה, מעבר מויזת J2 לויזת L1.
הגשנו פרימיום פרוסס לויזת L לפני חודש וחצי, כמובן קיבלנו RFE, השבוע הגשנו את הRFE, כאמור תשובות אמורות להיות תוך שבועיים פלוס מינוס, במידה ומאשרים לי את ההגשה, האם ניתן להמיר את הJ2 שיש לי היום לויזת L1 בקנדה? / משהו קרוב יותר לבוסטון מאשר ישראל?
&nbsp
תודה!
&nbsp
&nbsp

ilanvag

New member
אתה צריך לשאול את עורכי הדין של החברה,

ולבדוק היטב לגבי הנהלים העדכניים בשגרירות/קונסוליות האמריקניות בקנדה.
&nbsp
לפני כמה שנים, כשאנחנו היינו צריכים ויזות J חדשות (מה שקרוי בטעות "הארכה", אבל זו לא הארכה אלא ויזות חדשות לתקופה נוספת), הנוהל היה ש-TCN* יכולים לקבל ויזות בקנדה/מכסיקו אך ורק אם כבר הייתה לך ויזה מאותו סוג... אבל הם לא יוציאו ויזה חדשה בפעם הראשונה, קרי לא תקבל ויזה שכבר לא הייתה לך. אז לפי הנוהל הזה שהיה אז, התשובה לשאלה שלך היא שלילית -- הייתם יכולים לקבל תקופה נוספת עם ויזות J, אבל לא היו מוציאים לך ויזת L1 כי אין לך כזו.
&nbsp
כאמור, זה היה הנוהל לפני כמה שנים. אין לי מושג מה קורה כיום, אתה צריך לברר היטב (ולאור ההקשחות לכל אורך הגיזרה, אני לא מאוד אופטימי לגבי התשובה).
&nbsp
TCN זה ראשי תיבות של Third Country National, שזה המושג שמשתמשים בו בהגירה (מי שמנסים להוציא ויזות בקנדה/מכסיקו, והם לא אזרחים של ארה"ב מחד, ולא של קנדה/מכסיקו מאידך).

liviur

New member
לא , 95% ממש לא מקבלים RFE

מניסיוני והיכרותי המוגבלת - רוב הRFEים שנתקלתי בהם ב״שותף״ היו מוצדקים ולא עניין של חוסר זמן.
וכמו שכתבתי - רוב ההגשות שאני מכיר הוגשו עם Premium.

John the Savage

New member
אין איזכור של L1 בכתבה הספציפית הזו

אבל כן מתייחסים ל-L1 באופן ספציפי בכתבות נוספות כגון:
http://www.firstpost.com/world/h1b-...ld-default-mode-and-ups-scrutiny-4172045.html
וגם במזכר עצמו.

לגבי ההבדל, לא יודע האם ל-L1 ידרשו מסמכים נוספים שלא נדרשים כיום, אבל בלי קשר לשאלת המסמכים, ההבדל הוא בתנאי בחינת הבקשה עצמה. בעבר הארכה כמעט תמיד אושרה, וכיום הפקיד שבוחן את הבקשה יכול להגיד "אמנם אישרו לך את הבקשה פעם, אבל לי ניראה שאתה לא עומד בקריטריונים".

למעלה