עוגת פירות קיץ הפוכה – חדשה/נירהמ1

נירהמ1

New member
עוגת פירות קיץ הפוכה – חדשה/נירהמ1../images/Emo140.gif

עוגת פירות קיץ הפוכה – חדשה/נירהמ1 מקור המתכון והתמונות: נירהמ1, עצמי "עוגה עדינה, ריחנית וקלילה, מתוקה במידה עם חמצמצות קלה נעימה של פירות הקיץ..." (נירה) "עוגת פירות קיץ" - הוכנה ממשמשים שאיש לא רצה בהם, מתפוחים (עונה) שלא רואים אותם בעוגה משום שחתכתי אותם לקוביות קטנות והם הפכו לעיסה באפיה. החלק הלבן שעל פני העוגה מורכב מעיסת התפוחים, וכמובן כמה שזיפים.
החומרים (לתבנית 24 משומנת בחמאה ומקומחת: 1/2 1 כוסות קמח – מנופה עם 1/2 כפית אבקת אפיה 1/2 כוס קורנפלור ו/או פודינג וניל 1/2 1 כוסות סוכר 150 גר' חמאה רכה בטמפרטורה של החדר 4 ביצים מס' 1 1 שמנת חמוצה משמשים, שזיפים, תפוחים – מה שיש במקרר (לי היו משמשים רכים, שני תפוחי ענה שאיש לא רצה בהם ושזיפים) מעט סוכר דמררה לפיזור על התבנית 1 סוכר וניל מעט גרידת לימון הכנה: - משמנים את התבנית עם מעט מהחמאה של העוגה, מפזרים מעט קמח על התבנית, ומנערים את עודף הקמח - מפזרים סוכר דמררה על התבנית - מסדרים בצורה נאה משמשים, ומסביבים קוביות תפוחים, ומקשטים בשוליים בשזיפים – משאירים קצת פירות קצוצים לאחר כך כדי להכניס גם לבלילה. - מחממים תנור ל-180 מעלות - מקציפים את החמאה עם הסוכר - מוסיפים את הביצים אחת-אחת תוך כדי הקצפה - מוסיפים את הקמח תוך הקצפה - מוסיפים את השמנת החמוצה והקורנפלור, או פודינג הווניל (אם משתמשים בפודינג וניל אפשר לוותר על סוכר הווניל) - מוסיפים את גרידת הלימון והווניל (אם משתמשים בקורנפלור) - מעבירים את הבלילה ושופכים בזהירות מעל הפירות שבתבנית - מקמחים מעט את הפירות הנותרים ומטביעים אותם בתוך בלילת העוגה - אופים בתנור מחומם כ-60-50 דקות, עד שקיסם שננעץ בעוגה יוצא יבש.

נירהמ1

New member
היתה גם תמונת פרוסה ריחנית וטעימה של העוגה

אבל לא מצאתי אותה (לא יודעת מה עשיתי איתה
). כשאמצא אביא גם לכאן..
יום נעים וכל טוב לכולם,

pirge

New member
כל כך יפה ועסיסית. כמו שעוגות../images/Emo45.gif

קיץ צריכות להיות.
נירוש

נירהמ1

New member
הערה ששכחתי להוסיף לעוגה - צריך לאפות

לפחות 60-50 דקות - אחרת עוגות פירות לא נאפות טוב. העוגה הזאת לא יבשה לגמריי אבל גם לא רטובה. אפשר לראות שהשוליים שלה די שחומים. האפיה בתנור שלי לקחה שעה. אם אופים בלי טורבו, אולי גם יותר. מבחן הקיסם יעיל מאוד בעוגה הזאת.

גלית2006

New member
נירוש, יאמי יאמי העוגה שלך../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

המתכון כבר מאומץ על ידי לימי קיץ חמים ומעייפים. אהבתי מאוד את העיצוב מלמעלה (או מלמטה
), הפוכה, לא? שיהיה לך יום נהדר

נירהמ1

New member
כן - העיצוב הוא מלמטה "הפוכה" - תודה על

המחמאות.
היא לא מסובכת, סידור הפירות לוקח פחות מחמש דקות (אני חותכת ומכינה את הפירות לפני שאני מתחילה באפיה).
רצה לעבודה. נשתמע בבוקר.

נון5

New member
עוגה מהממת../images/Emo99.gif

נראית כ"כ טעימה. המתכון נשמר ובהחלט ינוסה.

ilana552

New member
נירוש../images/Emo140.gif../images/Emo140.gif../images/Emo24.gif

כל הכבוד עוגה מרהיבה ביופיה וגם נראת טעימה.

NavaZuk

New member
YYYY - נראת טעימה לאללה ....

מזכירה לי עוגות של ילדות ..... כשעוד אכלתי עוגות :)

satr

New member
נירה העוגה נראת מזמינה מאוד ../images/Emo67.gif

נירו'ש העוגה שלך ממש מתאימה לי ליד ה
עכשיו נירו'ש ככה יפה לעשות על הבוקר?????????? בקושי פתחתי את העיניים ובוםםםםםםם עכשיו עיניי פתוחות לגמרי
ורד

נירהמ1

New member
../images/Emo9.gifורד../images/Emo51.gif רבה - התגעגעתי../images/Emo25.gif../images/Emo39.gif

למעלה