עוגיות לקטנטנים

want a baby

New member
עוגיות לקטנטנים

המתוק שלי בן 11 חודשים. אוכל הכל. הוא פשוט מטורף על עוגיות הבייבי ביס ומוכן לאכול אותן בלי סוף. אני מחפשת דרך להכין לו עוגיות במרקם דומה (אשר שיהיה גם על בסיס אורז ואפשר שלא) אין לי בעיה להוסיף טיפה סוכר. פתי בר פחות אוהב ועוגיות ביתיות (עוגיות חמאה) לא הסכים לאכול בכלל. מה אתם מציעים?

want a baby

New member
וגם... בחינת תפריט - האם תקין?

אני רציתי להתייעץ מה כדאי לתת לילד בארוחה שאחרי הגן. מה שהוא אוכל במהלך היום זה: בבוקר (7:30) מטרנה + דייסה 210CC בסביבות 10:00-10:30 אוכל פרי + כריך בגן (אין לי מושג ה הם שמים בתוך הכריך) ב-11:30 אוכל ארוחת צהריים לפי תפריט הגן (בשר+תוספת+ירק) ב-14:30 - 15:00 אחרי שקם השינה מקבל עוד בקבוק מטרנה 180CC חוזר הביתה מהגן בשעה 16:00 חסר לי רעיונות מה לתת לו בארוחה של שעה 18:00 (לפעמים נותנת לו עוד ארוחת פרי, לפעמים גבינה לבנה... אין לי רעיונות כל כך) בשעה 20:00 - 20:30 מקבל בקבוק 180CC לפני השינה. לא אוכל בלילה.

התפריט נראה בסדר (מנסיון עם 3 חבר'ה../images/Emo95.gif)

לארוחה בשש: דגנים מסוגים שונים עם חלב מעדנים (דניאלה, גמדים וכו') או ללא סוכר: אשל, יוגורט וכו' לביבות מסוגים שונים (מתוק: שוקולד, בננה, גבינה או : תפ"א, בטטה, קישואים, תירס) פרוסה מרוחה ב: חמאת בוטנים, טחינה, גבינה, אבוקדו וכו'

want a baby

New member
מתי אפשר להתחיל להוריד לו את המטרנות?

הבנתי שבגיל שנה אפשר לתת חלב ניגר, האם כדאי להשאיר את התפריט כמו שהוא בתוספת חלב בארוחת שש או להוריד את אחת המטרנות ולהחליף אותן ב...???

ת-ש-א-י-ר-י ת'מטרנות

יש שם את כל החומרים הדרושים ובכך את בטוחה שהוא ניזון כראוי. אין בעיה להוריד בגיל שנה אבל כדאי עוד, זה מצויין! (אלה אם כן הוא כבר לא רוצה ומסתפק במזונותיו האחרים) את החלב הניגר תני בנוסף (אגב,חברים שהילדה היתה אלרגית לחלב פרה, הרטיבה דגנים במעט מים והילדה זללה) אני נתתי תמ"ל עד גיל שנתיים לפחות.

want a baby

New member
כמה ארוחות של תמ"ל?

אני חשבתי בהדרגה להגיע למצב שיקבל רק מטרנה בלילה (ואולי גם בבוקר) אבל נראה לי שהפעם השלישית בגן מיותרת, אני טועה? זה נראה כמו מסחטת כספים המטרנה הזאת....

שתי דברים קודם כל הוא לא חייב לאכול

עוגיות אחרות, הבייבי ביס מצוינות ונהדרות בשבילו. עכשיו לגבי האוכל, אחרי שהוא קם מהשינה תוותרו על הבקבוק ותנו לו לאכול לחם עם משהו, אחרי שהוא חוזר תני לו פרי, או שתתני לו לחם עם מריחה של טחינה וסילאן, או רק סילאן, או רק טחינה, או חומוס, או גבינה לבנה, גבינה נפוליאון, גבינה צהובה, או ריבה, שוקולד, ממרח שקדייה, חמאת בוטנים, ממרח חלווה, הסופרים מלאים הצעות לממרחים, ובעיקר יש במחלקת הבריאות המון דברים טובים, כמו שוקולד חרובים למשל שמאוד טעים.............. לגבי הלילה הייתי מורידה את הבקבוק הזה גם והייתי נותנת לו עוד ארוחה מזינה, הצהוב של הביצה מותר כבר בעוד חודש תוכלי לתת את כל הביצה, אבוקדו למשל עם חלמון, אבוקדו עם עגבניה ושמן זית, או אולי מרק נוסף, או פירות טחונים עם טחינה/סילאן/שקדיייה , את יכולה לתת דגני בוקר למינהן שלא מכילים דבש. או ממרח ולחם, או פסטה עם עגבניות, או מוקרמת, תפו"א אפויים בתנור עם גבינה צהובה, טוסטים למינהן, דייסת קוואקר ביתית עם סילאן או עם פירות יבשים, את יכולה גם לתת מעדן חלב, יוגורטים למינהן עם פירות יבשים או טריים, לא חסר יקירה לא חסר....... אני חושבת שהוא מקבל יותר מידי בקבוקים ליום, שאפשר להחליף אותם בגיל הזה בעוד מנה של אוכל ולא חסר אוכל............ אם את צריכה עוד רעיונות אשמח לנסות לתת לך...........

למעלה