עובד סיעודי לאב בדיור מוגן - עצתכם

בעצמי

New member
עובד סיעודי לאב בדיור מוגן - עצתכם

שלום לפורום שרק עכשיו הכרתי אבקש להתיעץ עמכם לגבי הדרך המהירה וההולמת להשיג עובד סיעודי לאבי בן ה 85 המתגורר עם אימי בדירה משלהם בדיור מוגן ושתלותו המוטורית והמחמירה מחיבת עובד סיעודי. להערכתי הוא אינו זכאי מביטוח לאומי ובכוונתי לבקש הערכת תלות . מנסיונכם כדאי לבצע את כל ההליך דרך חברת השמה או לפעול עצמאית בברכה בעצמי
 

גנגי

New member
למה הגעת למסקנה שהוא

אינו זכאי לשעות מביטוח לאומי? כדאי קודם כל לוודא שאכן אינו זכאי, לפני שמתחילים תהליך אחר.
 

עלי18

New member
מה עם העובדת הסוציאלית בדיור המוגן?

בכל מוסד כזה פועלת עובדת סוציאלית. יש לה טפסים מתאימים והיא תנחה אותך איך להגיש את הבקשה ואיזה מסמכים לצרף ואיך להעזר בצוות הרפואי של המוסד. יש לה נסיון בדברים האלה והיא גם בדרך כלל עוזרת לתאם את הפגישה. למה לא תנסי לפנות אליה? במוסדות האלה יש גם קשר עם חברות המספקות מטפלים באמצעות הביטוח הלאומי או באופן פרטי. אפשר לקבל עזרה כזו גם עד האישור מהביטוח הלאומי. העובדת הסוציאלית תתן לך את כל הפרטים ואת ההפניות, לצורך זה היא שם. אני משערת שאביך איננו הדייר היחיד שנקלע למצוקה כזו.
 

אנפה2

New member
שלום רב, בקשר להורה בדיור מוגן,

לא בכל דיור מוגן מוכנים שהדייר יכניס עובד או מטפל לכל שעות היום. אני עברתי לא מזמן תהליך דומה, ובכן ביטוח לאומי לא משתתף בהחזקת מטפל/ת לישיש שההכנסה שלו עולה על 10 אלף שח' לחודש. הם לא נותנים אפילו לשעה ביום, כל ההוצאה הכספית חלה על הישיש ובני משפחתו. בבית האבות שבו נמצאת אמי בדיור המוגן יש מחלקה סיעודית למקרים בו דרוש לדייר תמיכה של 24 שעות ביממה, אז קודם תבררי אם הוא יכל להכניס מטפל. דבר נוסף הוא שיש שם עובדים סוציאלים שעובדים עם חברות כח אדם שאשר יוכלו לעזור לך להשיג מטפל לאביך. בהצלחה. וחג שמח.
 
למעלה